Skocz do zawartości

zwolnienie

ciąża zwolnienie

wróć do serwisu Kadry 6 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Martyna

Guest_Martyna
  • Goście

Napisano 25 luty 2019 - 12:49

WItam,

Jestem pracodawcą. Pracownica zaszła w ciąże. Poszła na zwolnienie od 3 grudnia 2018 roku, które trwa do dziś i będzie jeszcze trwało i trwało. Wcześniej wykorzystała 5 dni zwolnienia z powodu choroby. ZUS karze mi płacić od nowego roku za kolejne 33 dni zwolnienia. Czy ktoś może mi wytłumaczyć dlaczego? Przecież w 2018 r wykorzystała 34 dni zwolnienia.

#2 szlemka

szlemka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 1655 postów

Napisano 25 luty 2019 - 13:00

Jeżeli na dzień 31.12 miała prawo do wynagrodzenia chorobowego to od 01.01 liczysz kolejne 33 dni wynagrodzenia chorobowego. Jeżeli na dzień 31.12 miałaby prawo do zasiłku chorobowego od dnia 01.01 dalej wypłacany byłby zasiłek.

#3 Guest_Martyna

Guest_Martyna
  • Goście

Napisano 25 luty 2019 - 17:18

Jeżeli na dzień 31.12 miała prawo do wynagrodzenia chorobowego to od 01.01 liczysz kolejne 33 dni wynagrodzenia chorobowego. Jeżeli na dzień 31.12 miałaby prawo do zasiłku chorobowego od dnia 01.01 dalej wypłacany byłby zasiłek.

Z moich wyliczeń wynika że 33 dzień wypada 30 grudnia. 31 grudnia to 34 dzień zwolnienia - czyli pierwszy dzień zasiłku chorobowego. Czyli dalej powinien płacić jej ZUS. Czy dobrze rozumuje?

#4 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 25 luty 2019 - 17:45

Dobrze myślisz, pod warunkiem,że dobrze policzyłaś 33 dni

#5 Dorota

Dorota

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 5134 postów

Napisano 25 luty 2019 - 19:39

WItam,

Jestem pracodawcą. Pracownica zaszła w ciąże. Poszła na zwolnienie od 3 grudnia 2018 roku, które trwa do dziś i będzie jeszcze trwało i trwało. Wcześniej wykorzystała 5 dni zwolnienia z powodu choroby. ZUS karze mi płacić od nowego roku za kolejne 33 dni zwolnienia. Czy ktoś może mi wytłumaczyć dlaczego? Przecież w 2018 r wykorzystała 34 dni zwolnienia.

W jaki sposób ZUS ci karze płacić???

Widocznie źle wypełniłaś druk Z-3. Tam należy wykazać dni wynagrodzenia za czas choroby w 2018 roku, które wynosiły 33 dni, natomiast od 31 grudnia należy płacić zasiłek chorobowy.

#6 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 25 luty 2019 - 20:11

Głupia pindo sprawdź ortografię idiotko.
Najmądrzejsza pinda forum

#7 koleżanka

koleżanka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 13093 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 25 luty 2019 - 20:46

Z moich wyliczeń wynika że 33 dzień wypada 30 grudnia. 31 grudnia to 34 dzień zwolnienia - czyli pierwszy dzień zasiłku chorobowego. Czyli dalej powinien płacić jej ZUS. Czy dobrze rozumuje?

A czy przekazałaś do ZUS jej zwolnienie z grudnia wraz z drukiem Z-3 ? Bo z niego za 1 dzień ZUS powinien wypłacić zasiłek chorobowy A potem także za ZLA ze stycznia. 

A może w tych zwolnieniach miała jakiś dzień przerwy ? 

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: ciąża, zwolnienie

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych