Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kiedy pracownik nie musi pracować na wypowiedzeniu?

4 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Prawo

Admin Prawo

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 671874 postów

Napisano 25 luty 2019 - 09:54

Kodeks pracy przewiduje kilka sytuacji, kiedy pracownik nie ma obowiązku pracować na wypowiedzeniu. Można w tym czasie, a czasami nawet trzeba, wykorzystać urlop wypoczynkowy. Pracodawca ma prawo zwolnić pracownika z obowiązku świadczenia pracy. Możliwe jest również otrzymanie dni wolnych na poszukiwanie nowej pracy. Strony mogą również ustalić wcześniejszy termin rozwiązania umowy o pracę.

Powrót do artykułu: Kiedy pracownik nie musi pracować na wypowiedzeniu?

#2 Guest_Dorota

Guest_Dorota
  • Goście

Napisano 25 luty 2019 - 09:54

Rozumiem, że nic nie stoi na przeszkodzie, aby wykorzystać dwa dni opieki na dziecko w okresie wypowiedzenia? Czy pracodawca musi się zgodzić na opiekę? Jeśli tak to też jest to dobry przykład na to kiedy pracownik nie musi pracować będąc na wypowiedzeniu.

#3 Guest_Robert

Guest_Robert
  • Goście

Napisano 23 październik 2019 - 13:21

Dzień Dobry. Czy termin trzy miesięcznego wypowiedzenia powinie zaczynać się w ostatnim dniu miesiąca i kończyć również? Pytam ponieważ dostałem myślę nie odpowiednio bo 14.10.2019r i kończy mi się 14.01.2020r. Czy to jest zgodne z kodeksem pracy? Czy powinienem odwołać się z taką niepoprawnością do sądu pracy? Czy mimo tego nic mam z tym nie robić bo i tak czas wypowiedzenia leci z ostatnim dniem października a skończy się z ostatnim dniem stycznia nowego roku?

#4 Robeert

Robeert

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 23 październik 2019 - 13:35

Dzień Dobry. Czy termin trzy miesięcznego wypowiedzenia powinie zaczynać się w ostatnim dniu miesiąca i kończyć również? Pytam ponieważ dostałem myślę nie odpowiednio bo 14.10.2019r i kończy mi się 14.01.2020r. Czy to jest zgodne z kodeksem pracy? Czy powinienem odwołać się z taką niepoprawnością do sądu pracy? Czy mimo tego nic mam z tym nie robić bo i tak czas wypowiedzenia leci z ostatnim dniem października a skończy się z ostatnim dniem stycznia nowego roku?

#5 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 19140 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 23 październik 2019 - 13:36

Okres wypowiedzenia w twoim przypadku zaczyna bieg 1 listopada i kończy się 31 stycznia.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych