Skocz do zawartości

Zmarł współwłaściciel samochodu

współwłaściciel samochód ubezpieczenie moto auto porada zmarł

Brak odpowiedzi do tego tematu

#1 Guest_Dominik

Guest_Dominik
  • Goście

Napisano 24 luty 2019 - 20:11

Witam !
Właśnie mam taką dość nietypową sprawę i postaram się w jasny i jak najkrótszy w sposób ją objaśnić a może ktoś spotkał się z czymś takim i jest na to jakieś rozwiązanie. Po rozmowie z prawnikami wyjścia niby nie ma. Moja Mama będąc współwłaścicielem mojego samochodu zmarła w lecie 2018 roku, po tej tragedii nic z tym nie robiłem bo ciężkie było to dla mnie przeżycie. Każdy zrzeka się spadku bo jest dług, ja, brat od strony Mamy a drugi brat od strony Mamy się nie zrzeka bo on to takie kompletne rodzinne nieporozumienie. Ale gdy próbowałem coś zrobić było już za późno a w grudniu zmarł Tato, z racji że był mężem przejął jakąś część spadku po mamie ale że zmarł to teraz jego strona będzie się zrzekać (czyli brat jego i siostra itp itd). Problem polega w tym że też jest siostra od strony Taty i brat którzy też się zrzekają. Sprawa spadkowa jeżeli chodzi o Mamę dobiega już końca i już wiadomo że ten dziwny brat to przejmuje ale reszta  idzie na dalszą rodzinę od strony Taty. Po rozmowach z prawnikami jedną możliwością jest dogadanie się z tym bratem tylko on nawet prawa jazdy nie ma a w ogóle to ciężko się z nim będzie dogadać. Tym bardziej że samochód jest wart może kilkaset złotych a jak mi padnie to i tak dalej będę musiał go mieć na głowie.

Pozdrawiam i liczę na jakąś pomoc.

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: współwłaściciel, samochód, ubezpieczenie, moto, auto, porada, zmarł

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych