Skocz do zawartości

Zdjęcie

Nie ukończone gimnazjum - co dalej

nauka szkoła gimnazjum

wróć do serwisu Sektor Publiczny 7 odpowiedzi w tym temacie

#1 FranceP

FranceP

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 20 luty 2019 - 14:39

Dzień dobry. 
Zacznę od razu od konkretów. Ukończyłem szkolę podstawową, potem uczęszczałem do gimnazjum, następnie w klasie 3 gimnazjum przerwałem naukę i już nigdy nie pokazałem się w szkole.
Więc tak, ukończoną mam podstawówkę, plus 2 klasy gimnazjum, 3 klasa nie zaliczona. Było to około 10 lat temu, dziś gimnazja zostają wygaszane i moje pytanie brzmi:
-Czy teraz kiedy nie ma już gimnazjum, a ja chcę kształcić się dalej i mając tylko świadectwo ukończenia 2 klasy mam dokończyć gimnazjum?
-Gdzie mogę kształcić się dalej? Mając tylko 2 klasy gimnazjum. 
-Jakie jest najlepsze rozwiązanie w moim przypadku?

Bardzo zależy mi na nauce, niestety błędy młodości odczuwam do dziś, ale chciałbym się za to wziąć, tym bardziej, że byłem raczej dobrym uczniem jeżeli chodzi o samą naukę. 
Bardzo proszę o jakieś wskazówki, co, gdzie i jak.

PS. Czy z moją "przeszłością szkolną" mam szanse na lepsze wykształcenie? Czy po szkole dla dorosłych są możliwe jakiekolwiek sensowne studia? Czy ktoś taki jak ja nie ma już szans na lepsze wykształcenie, czy jednak jakieś szanse są? Powiedziawszy szczerze, to powątpiewam w to czy szkoły dla dorosłych mają jakąś wartość, dlatego chciałbym dowiedzieć się czegoś więcej na ten temat.

#2 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 24 luty 2019 - 11:43

Popytaj w kuratorium oświaty na swoim terenie, jaka szkoła dla dorosłych będzie dla Ciebie najkorzystniejsza. Co do ich wartości, to nie wypowiadam się, ale mogę jedynie powiedzieć, że nie znam takiej osoby, która ukończyłaby studia po maturze w liceum dla dorosłych.Tam jest raczej niski poziom nauczania i powszechnie wiadomo, że są to szkoły dla opóźnionych w nauce, więc raczej nikt, czyli ani uczniowie, ani nauczyciele zbytnio nie przykładają się do nauki, czy też pracy. Wszystko zależy także od Twoich osobistych zdolności i zaangażowania w naukę.Kiedyś mówiło się, że "nie matura, a chęć szczera, zrobią z ciebie oficera". No cóż, ja w to nie wierzę, ale Ty próbuj.

#3 coli

coli

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 511 postów

Napisano 24 luty 2019 - 14:09

A studia to teraz stoją na tak wysokim poziomie jak nigdy :))) 

są to szkoły dla opóźnionych w nauce

Może lepiej sie nie wypowiadaj jak nie masz pojęcia 

Popytaj w kuratorium oświaty na swoim terenie

To jest akurat prawda , zacznij od sprawdzenia jakie masz możliwości 

#4 FranceP

FranceP

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 24 luty 2019 - 18:54

Dziękuję bardzo za odpowiedzi, swoją drogą myślałem, że już nikt nie odpowie w tym temacie. W piątek wieczorem napisałem do kuratorium z tymi pytaniami, więc czekam na odpowiedź, zobaczę co oni mają w tej kwestii do objaśnienia. 

"są to szkoły dla opóźnionych w nauce", no taki tekst nie napawa optymizmem, lecz wierzę w swoje możliwości i gdzieś nadzieja jest, że jeszcze nic nie jest stracone ;-)

#5 dawid18

dawid18

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 07 kwiecień 2019 - 18:03

i co dowiedziałeś się coś ? 

#6 Guest_Tomasz.Warszawa

Guest_Tomasz.Warszawa
  • Goście

Napisano 07 kwiecień 2019 - 19:32

Dzień dobry. 
Zacznę od razu od konkretów. Ukończyłem szkolę podstawową, potem uczęszczałem do gimnazjum, następnie w klasie 3 gimnazjum przerwałem naukę i już nigdy nie pokazałem się w szkole.
Więc tak, ukończoną mam podstawówkę, plus 2 klasy gimnazjum, 3 klasa nie zaliczona. Było to około 10 lat temu, dziś gimnazja zostają wygaszane i moje pytanie brzmi:
-Czy teraz kiedy nie ma już gimnazjum, a ja chcę kształcić się dalej i mając tylko świadectwo ukończenia 2 klasy mam dokończyć gimnazjum?
-Gdzie mogę kształcić się dalej? Mając tylko 2 klasy gimnazjum. 
-Jakie jest najlepsze rozwiązanie w moim przypadku?

Bardzo zależy mi na nauce, niestety błędy młodości odczuwam do dziś, ale chciałbym się za to wziąć, tym bardziej, że byłem raczej dobrym uczniem jeżeli chodzi o samą naukę. 
Bardzo proszę o jakieś wskazówki, co, gdzie i jak.

PS. Czy z moją "przeszłością szkolną" mam szanse na lepsze wykształcenie? Czy po szkole dla dorosłych są możliwe jakiekolwiek sensowne studia? Czy ktoś taki jak ja nie ma już szans na lepsze wykształcenie, czy jednak jakieś szanse są? Powiedziawszy szczerze, to powątpiewam w to czy szkoły dla dorosłych mają jakąś wartość, dlatego chciałbym dowiedzieć się czegoś więcej na ten temat.

Dzień Dobry

Odpowiednim rozwiązaniem dla ciebie  byłoby udanie się do najbliższego CKU (Centrum Kształcenia Ustawicznego), które oferują możliwość ukończenia szkoły osobom dorosłym w trybie wieczorowym lub zaocznym.
Prawdopodobnie będziesz musiał na łapu capu skończyć gimnazjum (eksternistycznie) a potem liceum.

Plusem CKU jest fakt iż dyrektorzy takich placówek mają wielką moc sprawczą - i mogą warunkowo dopuścić cię od razu do liceum.

Czy z moją "przeszłością szkolną" mam szanse na lepsze wykształcenie? Czy po szkole dla dorosłych są możliwe jakiekolwiek sensowne studia?

Tak, jeśli się do nich przyłożysz.

Matura jest taka sama w każdej szkole więc nie ma to żadnego znaczenia, że robiłeś ja w akurat w CKU.

Większość uczniów CKU (nie licząc pierwszych klas) - jest naprawdę zaangażowana w naukę, więc jest naprawdę spora szansa, że czegoś się tam nauczysz, bo nie ma miejsca i czasu na pajacowanie czy obijanie się.

Sam chodziłem do CKU, zdałem maturę na 98%, a potem dostałem się na studia inżynierskie we Francji.

Nie poddawaj się nigdy.

#7 dawid18

dawid18

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 07 kwiecień 2019 - 23:30

Jest taka opcja żeby zamiast Liceum Wybrać Technikum ? 

#8 Guest_CKU pracownik

Guest_CKU pracownik
  • Goście

Napisano 11 kwiecień 2019 - 07:25

nie ma takiej możliwości . Tachnika dla dorosłych zlikwidowano ustawą. Jedynie co można zrobić to zapisać się do LO w CKU i można równocześnie zapisać się na kwalifikacyjny kurs zawodowy również w tym samym CKU. Po ukończeniu KKZ zdaje się egzamin państwowy (OKE) , a po jego zdaniu otrzymuje odpowiedni tytuł.

pozdrawiam

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: nauka, szkoła, gimnazjum

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych