Skocz do zawartości


Zdjęcie

Odpowiemy za długi wspólnoty lub spółdzielni?


wróć do serwisu Sektor Publiczny 2 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Samorząd

Admin Samorząd

    Zaawansowany użytkownik

  • Administratorzy forów
  • 32750 postów

Napisano 19 luty 2019 - 13:52

W skali całego kraju działa bardzo duża liczba wspólnot mieszkaniowych oraz spółdzielni mieszkaniowych. Takie podmioty zwykle prowadzą racjonalną politykę finansową. Nie można jednak wykluczyć negatywnych wyjątków. W przypadku problemów finansowych wspólnoty mieszkaniowej albo spółdzielni, osoby będące członkami takich instytucji zaczynają się zastanawiać, czy zadłużenie podmiotu zarządzającego budynkiem będzie miało negatywny wpływ na ich własną sytuację finansową. Warto zatem wyjaśnić zasady odpowiedzialności członków wspólnot mieszkaniowych oraz spółdzielni mieszkaniowych za długi wspomnianych instytucji. Eksperci portalu RynekPierwotny.pl przygotowali artykuł na ten temat.

Powrót do artykułu: Odpowiemy za długi wspólnoty lub spółdzielni?

#2 Guest_sadinternetowypl

Guest_sadinternetowypl
  • Goście

Napisano 19 luty 2019 - 13:52

Wezwanie do zapłaty, uchwała w sprawie opłat, wyliczenia zaległości od księgowej i pozew o zapłatę do sądu i komornik. Ważne aby nie zwlekać aż lokator nic nie będzie miał i inni wierzyciele szybciej zajmą jego majątek.

#3 Guest_olka

Guest_olka
  • Goście

Napisano 20 luty 2019 - 12:42

niestety każde zobowiązania trzeba spłacać. A te dotyczące mieszkania w pierwszej kolejności. Sama też nie mam łatwej sytuacji ale o tyle sobie radzę,że windykuje mnie kruk. Oni traktują człowieka normalnie nawet jeśli się zdarzy zadłużyć, więc sobie cenię ich pomoc.Dodaj odpowiedź  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych