Skocz do zawartości

Badania okresowe - dwa stanowiska i dwie umowy

wróć do serwisu Kadry 4 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Wera

Guest_Wera
  • Goście

Napisano 19 luty 2019 - 10:33

Dzień Dobry, 

mam w swojej Placówce zatrudnionych pracowników na stanowisku nauczyciela i wychowawcy. Zdarza się, że nauczyciel dostaje umowę również jako wychowawca. Mam w dokumentacji u takich pracowników jedne badania BHP. Znalazłam przepis, że jeśli charakter pracy się nie zmienia, to badania możemy uznać i nie musimy robić nowych. A co w przypadku badań okresowych? Czy jeśli osoba, która wypisuje badania, nie wpisała np. nauczycielowi stanowiska wychowawcy, to czy mogę uznać te badania na stanowisku wychowawcy? Czy przy kontroli nie będzie problemu? Czy powinno się w tej sytuacji wystawić drugie skierowanie na badania na stanowisku wychowawcy? 

#2 Guest_AgA

Guest_AgA
  • Goście

Napisano 19 luty 2019 - 14:31

co to są badania BHP?

#3 Guest_Wera

Guest_Wera
  • Goście

Napisano 21 luty 2019 - 15:00

Przepraszam, nie zwróciłam uwagi, że źle napisałam i nie w tym temacie. Chodziło  mi o badania lekarskie.

Np.: Nauczyciel, który dostał drugą umowę jako wychowawca ma w dokumentacji tylko jedne badania lekarskie, które robił jako nauczyciel. W trakcie zatrudniania go jako wychowawca były badania ważne i podciągnięto je pod drugie stanowisko pracy. Teraz przyszedł czas na badania okresowe. Czy w tych badaniach okresowych musimy wpisywać dwa stanowiska pracy? Mam przypadek, w którym osoba wypełniająca skierowanie na badania lekarskie ujęła tylko stanowisko nauczyciela. Czy mogę te badania podpiąć również do wychowawcy? Czy będzie błąd w takim przypadku przy kontroli, że nie były wpisane oba stanowiska pracy? Czy w takich sytuacjach wystarczy, że ujmiemy jedno ze stanowisk jeśli charakter pracy jest podobny czy lepiej ujmować oba stanowiska?

#4 tadeusz8

tadeusz8

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 251 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 21 luty 2019 - 15:31

Podobne, to nie znaczy takie same. Nie lepiej wpisać nauczyciel - wychowawca ? Niech LMP zadecyduje o zakresie badań B)

#5 Igor_Sosnowiec

Igor_Sosnowiec

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 13 postów
  • LokalizacjaSosnowiec

Napisano 06 kwiecień 2019 - 19:03

Ja też dla świętego spokoju wpisałbym skierowanie.

Codziennie czytam Kodeks. Codziennie odkrywam nowe treści. Kodeks pracy ma wiele znaczeń ;)

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Najnowsze tematy