Skocz do zawartości

umowa po stażu a wypowiedzenie

staż wypowiedzenie Okres wypowiedzenia Czas określony Umowa

wróć do serwisu Kadry 1 odpowiedź w tym temacie

#1 Guest_ladZika

Guest_ladZika
  • Goście

Napisano 18 luty 2019 - 22:10

Potrzebuję pomocy wraz z określeniem konkretnych przepisów z kodeksu pracy itd.
Bylam na stażu 4-miesięcznym z Urzędu Pracy od stycznia do kwietnia. Po tym czasie organizator stażu zatrudnił mnie na umowę na czas określony, na 4 miesiące. Przepracowałam tam 2 miesiące i mam lepszą ofertę pracy od już. Dodam, że przed stażem nigdzie nie pracowałam, a w umowie stażowej jest zaznaczone, że organizator musi mnie zatrudnić na min. 4 miesiące. W mojej umowie nic nt wypowiedzenia nie ma.Pytania:
1) czy staż wlicza mi się do okresu zatrudnienia przy określaniu okresu wypowiedzenia?
2) czy mogę wypowiedzieć umowę z okresem wypowiedzenia?
Proszę odpowiedzi z zaznaczeniem odpowiednich przepisów.

Z góry dziękuję za pomoc, bardzo mi na tym zależy.

#2 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 19 luty 2019 - 07:05

W kodeksie pracy nie znajdziesz dokładnych przepisów na każdą sytuację.

Okres wypowiedzenia powinien być wskazany w warunkach zatrudnienia nie w umowie.

Staż z up nie liczy ci się do okresu zatrudnienia u danego pracodawcy - stąd nie nabywasz prawa do urlopu z uwzględnieniem stażu z up i nie wlicza się on do okresu, od którego zależy okres wypowiedzenia (umowy o staż nie podpisuje pracodawca z  tobą a  z UP, więc nie wlicza się do "zatrudnienia u danego pracodawcy").

Ty możesz wypowiedzieć umowę - masz dwutygodniowy okres wypowiedzenia.

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: staż, wypowiedzenie, Okres wypowiedzenia, Czas określony, Umowa

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych