Skocz do zawartości

Zdjęcie

Twój e-PIT - wyjaśnienia Ministerstwa Finansów

wróć do serwisu Księgowość 11 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Księgowość

Admin Księgowość

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy
  • 197655 postów

Napisano 15 luty 2019 - 09:12

Od 15 lutego 2019 r. startuje nowa usługa Ministerstwa Finansów "Twój e-PIT". Twój e-PIT to automatycznie przygotowane i udostępnione przez Krajową Administrację Skarbową roczne zeznanie podatkowe osób fizycznych (na razie dotyczy to tylko PIT-37 i PIT-38). Podatnik, który skorzysta z tej usługi nie będzie już musiał wypełniać wniosków, ani składać deklaracji, aby rozliczyć swój podatek. Na pytania redakcji infor.pl dot. tej usługi odpowiedzi udzieliła Renata Domasiewicz - Zastępca Dyrektora Departamentu Zarządzania Strategicznego Ministerstwa Finansów. Ponadto Ministerstwo Finansów udzieliło kilkudziesięciu wyjaśnień odnośnie najczęściej pojawiających się wątpliwości dotyczących usługi Twój e-PIT.

Powrót do artykułu: Twój e-PIT - wyjaśnienia Ministerstwa Finansów

#2 Guest_Pit

Guest_Pit
  • Goście

Napisano 15 luty 2019 - 09:12

No tylko na dzien dobry ja sie od 7 rano mamy 9minut 10 jak tsk salej pojdzie to rexznie szybciej to ztobie niz przez ten system grstulacje mf jak zwykle sprawa zawalona

#3 Guest_qwerty

Guest_qwerty
  • Goście

Napisano 16 luty 2019 - 08:05

Wpisuje wszystkie dane prawidłowo, przecież znam swój pesel a kwoty wpisuje z PIT-11 a system podaje, że wpisano błędne dane. Trzy razy i blokada w danym dniu. Jedyne co mi przychodzi do głowy to ktoś w MF źle wpisał dane z PIT. Co zrobić gdzie to zgłosić.

#4 Guest_online

Guest_online
  • Goście

Napisano 17 luty 2019 - 09:32

Wpisuje wszystkie dane prawidłowo, przecież znam swój pesel a kwoty wpisuje z PIT-11 a system podaje, że wpisano błędne dane. Trzy razy i blokada w danym dniu. Jedyne co mi przychodzi do głowy to ktoś w MF źle wpisał dane z PIT. Co zrobić gdzie to zgłosić.

#5 Guest_online

Guest_online
  • Goście

Napisano 17 luty 2019 - 09:35

Niestety u mnie identyczna sytuacja...

#6 Guest_Tobiasz

Guest_Tobiasz
  • Goście

Napisano 17 luty 2019 - 10:21

Ja po zalogowaniu do systemu  nie widzę swoich pitów 11 od moich pracodawców. !!! 

Zmieniałem pracę więc powininiem mieć od dwóch w systemie a nie mam żadnego !!!

Nie popisali się jak zawsze. 

#7 Guest_Ale83

Guest_Ale83
  • Goście

Napisano 17 luty 2019 - 13:50

U mnie podobnie. W ciągu roku podatkowego miałem dwóch pracodawców, a w systemie deklaracja przygotowana na podstawie 1 dokumentu z obecnej firmy. Ciekawe czy to błąd po stronie US, czy pracodawcy?

#8 Guest_Ullll

Guest_Ullll
  • Goście

Napisano 18 luty 2019 - 22:36

U mnie też błędna kwota przychodu. Założyłam profil zaufany inaczej się nie dało- przez bank.

#9 Guest_Ullll

Guest_Ullll
  • Goście

Napisano 18 luty 2019 - 22:40

Rozliczyłam się w styczniu przez e-deklaracje. Przypomniałam sobie że mam jeszcze jeden pit z umowy zlecenie, którego nie dostałam. No to zrobię korektę przez twój Pit bo tam podobno wszystko jest. No i lipa. Dane trzeba podać ręcznie. Nic nie zobaczę. Komunikat na stronie: PIT złożono poprawnie. 🤔

#10 Guest_WA

Guest_WA
  • Goście

Napisano 19 luty 2019 - 10:35

U mnie tez błąd , dwa pity z jednego nie wpisany podatek , i wyszło do zapłaty .;( reasumując umiesz liczyć , licz na siebie i wypełnij jak do tej pory .

#11 Guest_jola

Guest_jola
  • Goście

Napisano 10 marzec 2019 - 21:40

Osoba, która za 2017 rok miała 0,00 w pozycji 128 i 129 oraz 135 w PIT-37 nie może złożyć rozliczenia za 2018 rok w formie e-PIT

#12 Guest_Ludka

Guest_Ludka
  • Goście

Napisano 11 marzec 2019 - 08:42

Osoba, która za 2017 rok miała 0,00 w pozycji 128 i 129 oraz 135 w PIT-37 nie może złożyć rozliczenia za 2018 rok w formie e-PIT

A jak ma profil zaufany to też nie idzie?

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych