Skocz do zawartości

Zdjęcie

Premia uznaniowa w wynagrodzeniu urlopowym

wróć do serwisu Kadry 5 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Kadry

Admin Kadry

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 516002 postów

Napisano 12 luty 2019 - 09:19

Elementem decydującym o tym, czy premie uznaniowe (właściwie nagrody) zawarte w regulaminach wynagradzania, układach zbiorowych należy uwzględniać przy wyliczaniu wynagrodzenia urlopowego i ekwiwalentu jest przede wszystkim kwestia, czy pracownik ma prawo żądać ich wypłaty, czy zależą one tylko i wyłącznie od uznania pracodawcy.

Powrót do artykułu: Premia uznaniowa w wynagrodzeniu urlopowym

#2 Guest_Grzegorz

Guest_Grzegorz
  • Goście

Napisano 12 luty 2019 - 09:19

Otrzymuję premię uznaniową regularnie czyli periodycznie,czy w takim przypadku również nie należy tejże premii dołączyć do wynagrodzenia zasadniczego i na tej podstawie uwzględnić tą premię przy wypłacie ekwiwalentu za zaległy urlop. Dodam iż w mojej firmie nie mamy żadnego regulaminu wynagradzania. Proszę o pomoc.

#3 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 12 luty 2019 - 09:57

Otrzymuję premię uznaniową regularnie czyli periodycznie,czy w takim przypadku również nie należy tejże premii dołączyć do wynagrodzenia zasadniczego i na tej podstawie uwzględnić tą premię przy wypłacie ekwiwalentu za zaległy urlop. Dodam iż w mojej firmie nie mamy żadnego regulaminu wynagradzania. Proszę o pomoc.

a czytasz tumanie artykuł, czy tylko walisz pytanie?

#4 Guest_Grzegorz

Guest_Grzegorz
  • Goście

Napisano 12 luty 2019 - 16:01

Przeczytałem chyba wszystkie artykuły dotyczące premii uznaniowych. W mojej umowie o pracę widnieje zapis + do 30% premii motywacyjnej. W aneksach do tej umowy już pisze do 40% premii uznaniowej, do 50% premii uznaniowej i ostatni aneks do 80% premii uznaniowej. Premia motywacyjna a uznaniowa to co innego. Jednak można obejść prawo zmieniając motywacyjna na uznaniowa .

#5 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 12 luty 2019 - 16:02

uznaniowa nie jest roszczeniową, a jeśli nią nie jest nie wlicza się

#6 Grzegorz55

Grzegorz55

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 12 luty 2019 - 16:45

uznaniowa nie jest roszczeniową, a jeśli nią nie jest nie wlicza się

Na umowie mojej pisało +30% premii motywacyjnej,w aneksach było już 40% premii uznaniowej, w następnym 50% i teraz 80% premii uznaniowej.W umowie ustnej było konkretnie mówione 10% za to,10 za to itd.W firmie pracuje 5 osób i tylko ja mam premię inni dostają podwyżki w stawkach.Poza tym szef robi wszystko żeby nie zapłacić nawet 1 nadgodziny do wypłaty,pewnie chodzi o zmienne składniki do wynagrodzenia.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych