Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jaki materac na bolące plecy ?

8 odpowiedzi w tym temacie

#1 boddekk

boddekk

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 34 postów

Napisano 09 luty 2019 - 10:35

Hej, potrzebuję porady odnośnie materaca na bolące plecy. Obecnie razem z żoną śpimy na takiej rozkładanej sofie/kanapie. Jednak teraz planujemy zakup łóżka, mamy tylko problem z dobraniem materaca. W sklepie wiadomo, wybór nieziemski, każdy inny, jeden lepszy od drugiego. Nam zależy aby był wygodny i odpowiedni dla człowieka z bolącymi plecami..

#2 kawartt23

kawartt23

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 193 postów

Napisano 09 luty 2019 - 10:36

Wydaje mi się, że najlepszym wyborem, z własnego doświadczenia, będzie materac z pianki termoelastycznej o gęstości 85kg/m3. Takie materace co prawda u większości producentów kosztują bardzo dużo ale kupując go w ART MEDIC VISCOTHERAPY https://materace-viscotherapy.pl na pewno nie zapłacisz dużo, a materac jest świetnej jakości. Na pewno Twoje dziecko będzie się na nim bardzo dobrze wysypiać. Kolejną zaletą jest to, że materac bez problemu możesz dopasować do wymiarów swojego łóżka tak samo jak dokupić do niego odpowiedni pokrowiec

#3 wilkstepowy

wilkstepowy

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 117 postów

Napisano 13 luty 2019 - 14:08

Hej, mówisz o dzieciach a co z dorosłymi, którzy chcą spać wygodnie i zdrowo?  Czy ta firma produkuje też materace dopasowane do dużych łóżek?

#4 boddekk

boddekk

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 34 postów

Napisano 15 luty 2019 - 09:31

Dzwoniłem do nich i zamówiłem dla siebie materac, dla dorosłych mają tak samo identycznej jakości materace. Możesz sobie zamówić według uznania 200,180,160,140 rozmiar, jaki potrzebujesz. Ja osobiście zamówię jeszcze dla siebie i swojej żony 160 x 200 czyli standard jak ma większość małżeństw w Polsce ;) 

#5 Guest_asabert5

Guest_asabert5
  • Goście

Napisano 04 marzec 2019 - 09:04

Też miałem problem z bolącymi plecami i z doświadczenia wiem, że w takiej sytuacji wygodny i odpowiedni materac to podstawa. Jeśli szukacie materacy do 10.000 to polecam zajrzeć do sklepu ART MEDIC VISCOTHERAPY. Tutaj materac z pianką 85g/m3 możecie kupić na około 2.000 nie tak jak w innych sklepach za 7.000 czy nawet 10.000. Dodatkowo Art Medic udziela na swoje materace aż 15 lat gwarancji co w połączeniu z korzystną ceną daje na prawdę bardzo korzystną ofertę moim zdaniem nie do przebicia!

#6 dancewithhim

dancewithhim

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 489 postów

Napisano 06 marzec 2019 - 11:12

Po pierwsze warto jest zastanowić się z jakiego powodu bolą nas plecy oraz wprowadzić pewne zmiany w swoim życiu..... Materac jednak faktycznie może mieć duże znaczenie. 

Polecam zajrzeć sobie tutaj:

https://sembella.pl/...-temu-zapobiec/

Na stronie jest opisane jaki materac kupić aby zapobiegac bólowi pleców i szyi. Materac powinien zapewnić wsparcie całemu ciału tak, aby zachowane były prawidłowe krzywizny kręgosłupa. Podczas leżenia na plecach powinna występować przestrzeń pomiędzy częścią lędźwiową a materacem. Sama postawiłam na materac lateksowy z uwagi na to,ze dobrze dopasowuje się do kształtu ciała. 

#7 Salvatore Conte

Salvatore Conte

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 40 postów

Napisano 25 marzec 2019 - 10:02

Jeśli w dość dużym stopniu taki ból komuś dokucza, to powinien według mnie kupić dodatkowo poduszki ortopedyczne. Takie poduszki dopasowują się dobrze do głowy i szyi, co odbija się na jakości snu. ;)

#8 rozali33

rozali33

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 176 postów

Napisano 23 kwiecień 2019 - 08:07

Wiele ciekawych porad. Faktycznie wybór materaca nie jest prostą sprawą. Jednak niezależnie od tego na jaki materac się zdecydujemy - konieczne jest utrzymanie go w czystości. Warto zainwestować w takie https://mebleimatera...cze-na-materac/  ochraniacze na materace, które łatwo zdjąć i wyczyścić.

#9 luke45

luke45

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 920 postów

Napisano 16 maj 2019 - 17:58

Najlepiej ortopedyczne. Mi dobrze śpi się na twardym materacu.

Always look on the bright side of life!

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych