Skocz do zawartości

Zdjęcie

Koszty samochodu osobowego w firmie – zmiany od 2019 r.

wróć do serwisu Księgowość 3 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Księgowość

Admin Księgowość

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy
  • 197746 postów

Napisano 06 luty 2019 - 17:59

Od 2019 r. zmienią się zasady rozpoznawania kosztów z tytułu wydatków poniesionych na nabycie i użytkowanie samochodów osobowych w firmie. Wprowadzone zmiany obejmą przede wszystkim tych przedsiębiorców, którzy wykorzystują firmowe auta do celów prywatnych i służbowych, jak również korzystają z formy finansowania w postaci leasingu.

Powrót do artykułu: Koszty samochodu osobowego w firmie – zmiany od 2019 r.

#2 Guest_Michal

Guest_Michal
  • Goście

Napisano 06 luty 2019 - 17:59

Posiadam auto dostawcze tzw brygadowke z dwoma rząd ani się dzień plus przestrzeń ladunkowa, no i teraz od stycznia można odliczyć 75procent kosztów utrzymania auta. Czy da to się jakoś obejść?

#3 Guest_Poloniusz

Guest_Poloniusz
  • Goście

Napisano 07 kwiecień 2019 - 13:41

Ja mam firmę już jakieś 5 lat i założenie jej to była najlepsza decyzja w moim życiu. Oczywiście trzeba czasu i cierpliwości, żeby się wszystko rozkręciło ale jak już minie ten etap to zostaje tylko ogromna radość i satysfakcja. Oczywiście na początku nie można zapomnieć o tym komu zlecić księgowość - długo biłem sie z myślami w końcu jednak padło na biuro rachunkowe gama grabowskich z Warszawy i bardzo sobie chwalę współpracę z nimi.

#4 JarekDon

JarekDon

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 156 postów

Napisano 26 kwiecień 2019 - 08:52

Warto również zwracać dużą uwagę na rozwiązania, które będą w stanie w takim razie dać nam spore oszczędności na utrzymanie floty samochodów osobowych, czy też ciężarowych. Dlatego w wolnej chwili sprawdźcie system Flotman na który my się zdecydowaliśmy odkąd mamy ponad 6 busów i zależało nam na sprawdzaniu pracowników, ale również zużycia paliwa, stanu technicznego czy też dodatkowych integracjach z giełdami zleceń. Na ten moment naprawdę nie mam na co narzekać i co ważne udaje nam się stale rozwijać, a raporty generowane są automatycznie i to z dużą dokładnością. 

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Najnowsze tematy