Skocz do zawartości


Łączona opieka nad dzieckiem

urlop rodzicielski urlop macierzyński wysokość zasiłku

wróć do serwisu Kadry 2 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Aga

Guest_Aga
 • Goście

Napisano 05 luty 2019 - 11:02

Dzień dobry. Może ktoś będzie w stanie mi pomóc - wertowanie kolejnych stron internetowych nie przynosi wcale odpowiedzi a wydawało mi się, że sprawa nie jest trudna...

Jestem w ciąży, z terminem porodu na marzec. Oboje z mężem jesteśmy zatrudnieni na umowę o pracę. Planujemy podzielić się opieką nad dzieckiem - pierwsze pół roku zostanę w domu ja, drugie pół roku on. Jeśli zatem dobrze rozumiem, ja planuję wykorzystać swoje 20 tygodni urlopu macierzyńskiego a następnie 6 tygodniu urlopu rodzicielskiego, a pozostałe 26 tygodni urlopu rodzicielskiego zostanie do wykorzystania dla ojca. No i teraz pytanie: kiedy mamy złożyć wnioski? Ile będzie płatny urlop rodzicielski ojca? Wiem, że jest podział 100% za pierwsze pół roku i 60% za drugie pół roku lub 80% za całość - ale czy tak samo to wygląda w sytuacji, gdy dotyczy dwóch osób? 

Pozdrawiam serdecznie :)#2 coli

coli

  Zaawansowany użytkownik

 • Członkowie
 • PipPipPipPipPip
 • 765 postów

Napisano 05 luty 2019 - 20:26

http://www.rodzicielski.gov.pl/mama#3 Lidka333

Lidka333

  Nowy użytkownik

 • Członkowie
 • Pip
 • 3 postów

Napisano 10 wrzesień 2019 - 19:10

 

Podpieranie się stroną rządową Rodzicielski Gov jest bardzo wygodne i rzeczywiście jest na niej wiele ciekawych informacji, szkoda, że nie jest ona aktualna!

Znajdujące się tam informacje są na stan prawny po 17 czerwca 2013 r. A np. po 2 stycznia 2016 r. przestało funkcjonować pojęcie dodatkowego urlopu macierzyńskiego.

Dodaj odpowiedź  Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: urlop rodzicielski, urlop macierzyński, wysokość zasiłku

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych