Skocz do zawartości


Zdjęcie

Dom energooszczędny, termomodernizacja – ulga podatkowa, dotacje i pożyczki w 2019 roku


wróć do serwisu Księgowość 2 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Księgowość

Admin Księgowość

    Zaawansowany użytkownik

  • Administratorzy
  • 197654 postów

Napisano 05 luty 2019 - 09:39

Osoby budujące lub modernizujące swój dom mogą uzyskać prawie 17 tys. zł z tytułu nowej ulgi termomodernizacyjnej w PIT zawartej w programie “Czyste Powietrze”. Do ulgi uprawniają wydatki np. na zakup pieca, ocieplenie budynku lub montaż pompy ciepła. Łącząc korzyści z tytułu dotacji, pożyczki (przeznaczonych na wymianę źródła ciepła oraz prace związane z termomodernizacją) i ww. ulgi podatkowej można otrzymać wsparcie w wysokości nawet 47 tys. zł - podpowiadają eksperci serwisu domiporta.pl.

Powrót do artykułu: Dom energooszczędny, termomodernizacja – ulga podatkowa, dotacje i pożyczki w 2019 roku

#2 Guest_Ewelina

Guest_Ewelina
  • Goście

Napisano 05 luty 2019 - 09:39

Witam. Mam pytanie odnośnie zdania: "Przykładowo, jeżeli Kowalski planuje wydać na ocieplenie domu 47700 zł (w przypadku maksymalnego wykorzystania limitu ulgi) i skorzysta z dopłaty wykazując najniższy dochód, to ostatecznie będzie musiał wyłożyć z własnej kieszeni jedynie 4770 zł." Dlaczego podajecie Państwo kwotę 47700zł jako maksymalne wykorzystanie ulgi, skoro maksymalny koszt kwalifikowany to 53tys. zł?

#3 Guest_Przemek

Guest_Przemek
  • Goście

Napisano 15 marzec 2019 - 09:20

czy aby na pewno ulgę termomodernizacyjną można łączyć? art. 26h ust. 5 pkt 1 ustawy o PIT Odliczeniu nie podlegają wydatki w części, w jakiej zostały: 1) sfinansowane (dofinansowane) ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej lub wojewódzkich funduszy ochrony środowiska i gospodarki wodnej lub zwrócone podatnikowi w jakiejkolwiek formie; 2) zaliczone do kosztów uzyskania przychodów, odliczone od przychodu na podstawie ustawy o zryczałtowanym podatku dochodowym lub uwzględnione przez podatnika w związku z korzystaniem z ulg podatkowych w rozumieniu Ordynacji podatkowej.



Dodaj odpowiedź



  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych