Skocz do zawartości

Zdjęcie

Mieszkanie komunalne 2019 – kiedy gmina odmówi najmu lub podwyższy czynsz?

10 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Prawo

Admin Prawo

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 671764 postów

Napisano 04 luty 2019 - 09:09

Ważne zmiany, dotyczące mieszkań komunalnych wejdą w życie w kwietniu 2019 r. Gmina uzyska nowe uprawnienia w zakresie badania sytuacji majątkowej najemców. Czy nowe przepisy oznaczają podwyżkę czynszu lub odmowę najmu?

Powrót do artykułu: Mieszkanie komunalne 2019 – kiedy gmina odmówi najmu lub podwyższy czynsz?

#2 Guest_Piotr

Guest_Piotr
  • Goście

Napisano 04 luty 2019 - 09:09

Czy w 2019 r. zmienią się również inne zasady otrzymania mieszkania komunalnego od gminy? Czy obecnie trudno jest otrzymać takie mieszkanie? Będę wdzięczny za pomoc.

#3 Guest_j23

Guest_j23
  • Goście

Napisano 04 luty 2019 - 09:39

zapytaj w swojej gminie

#4 Guest_Ela

Guest_Ela
  • Goście

Napisano 11 marzec 2019 - 22:21

Czy weryfikacja dotyczy wszystkich już wynajmujących?

#5 Guest_Dana11

Guest_Dana11
  • Goście

Napisano 28 marzec 2019 - 20:52

Już widzę jak lokator będzie odnawiał mieszkanie jeśli za dwa lata i tak go mogą wyrzucić, wszystkie te lokale po paru latach to będzie ruina

#6 Guest_Jadwiga Szlanda

Guest_Jadwiga Szlanda
  • Goście

Napisano 21 maj 2019 - 17:49

CZASEM WŁAŚCICIEL OSZUKUJE W NAJMIE BRAK UMOWY WARUNKI SĄSIAD HERETYK KONFIDENT WTRĄCANIE SIĘ GNOJARZY SĄSIADA W SPRAWY ZAWODOWE , PRYWATNE !!!!!! Jadwiga Szlanda

#7 Guest_Zamyslona

Guest_Zamyslona
  • Goście

Napisano 05 lipiec 2019 - 19:17

Witam dostałam mieszkanie komunalne lecz obecnie od 5 miesięcy nie pracuje ponieważ skończyła mi się umowa A dopiero w tym miesiącu podjęłam pracę. Muszę przedstawić dochody z ostatnich 3 msc aby podpisać umowę lecz mieszkam z bratem który pracuje więc czy mogę przedstawić jego dochód? Brat ze mną będzie tam mieszkał. Proszę o szybką odpowiedź :)

#8 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 06 lipiec 2019 - 10:21

Witam dostałam mieszkanie komunalne lecz obecnie od 5 miesięcy nie pracuje ponieważ skończyła mi się umowa A dopiero w tym miesiącu podjęłam pracę. Muszę przedstawić dochody z ostatnich 3 msc aby podpisać umowę lecz mieszkam z bratem który pracuje więc czy mogę przedstawić jego dochód? Brat ze mną będzie tam mieszkał. Proszę o szybką odpowiedź 

Ty dostałaś mieszkanie, więc musisz okazać swoje zarobki, a nie brata.

#9 Guest_marian

Guest_marian
  • Goście

Napisano 08 lipiec 2019 - 19:08

A mi się dopatrzyli , że mam jakiś dług sprzed lat za czynsz i teraz mnie ścigają i straszą komornikiem ... Tyle czasu nikt się nie odzywał, a teraz nagle im się przypomniało a nie mam potwierdzeń że zapłaciłem bo nikt przecież tego nie trzyma 

#10 Guest_IzaB

Guest_IzaB
  • Goście

Napisano 10 lipiec 2019 - 20:38

A mi się dopatrzyli , że mam jakiś dług sprzed lat za czynsz i teraz mnie ścigają i straszą komornikiem ... Tyle czasu nikt się nie odzywał, a teraz nagle im się przypomniało a nie mam potwierdzeń że zapłaciłem bo nikt przecież tego nie trzyma 

A ilu lat?Mi wciskali że mam dług za 2015r . W sumie to nie wiem czy coś tam było czy nie , bo kto by to pamiętał. Mieli pecha, bo do prawnika poszłam i wszystko pozytywnie się skończyło.Dla mnie oczywiście.Nic nie musiałam płacić.Mecenas z kancelarii Klisz i Wspólnicy z Wrocławia się zajął wszystkim.Zresztą koleżance też ta kancelaria pomogła i stąd w ogóle miałam namiar i wiedziałam, że nie są drodzy.Nie płać tego za czym nie pójdziesz do prawnika.

#11 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 16 lipiec 2019 - 06:54

Witam, dostałam mieszkanie komunalne 3 lata temu i za miesiąc biorę ślub. W jaki sposób mam dopisać męża do mieszkania? Czy urząd będzie go weryfikował pod względem posiadanego majątku? Ma w kredycie mieszkanie, które obecnie wynajmuje ze względu na to, że nie stać nas na samodzielne spłacanie i mieszkanie w nim - czy przez to mogą mi wypowiedzieć umowę najmu?

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych