Skocz do zawartości

Delegacja USA - dni urlopu i diety

USA Stany Zjednoczone Delegacja

wróć do serwisu Kadry 2 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_marCEL

Guest_marCEL
  • Goście

Napisano 01 luty 2019 - 20:57

Dzień dobry,

Proszę o pomoc w temacie nadchodzącej delegacji zagranicznej.

W dniach 10.2 (niedziela) do 13.2 (środa) pracownicy biorą udział w zagranicznej konferencji firmowej (Stany Zjednoczone Ameryki Północnej).

Wylatują całą grupą z Polski w dniu 08.2 (piątek) rano. Przylatują do USA po około 19 godzinach podróży o godzinie 15:00 czasu lokalnego - w piątek (inna strefa czasowa).

Piątek poświęcają na zakwaterowanie, sobota to dzień wolny a w niedzielę rozpoczyna się konferencja, która trwa do godzin popołudniowych 13.02 (środa).

W tym momencie kończy się firmowa część delegacji.

Pracownicy pozostają w Stanach aż do 16.2 (sobota), kiedy to pół grupy wraca do Polski - przylot 17.2 (niedziela) o godzinie 17:00.

Druga połowa grupy pozostaje w Stanach jeszcze tydzień i wylatuje do Polski 23.04 (sobota) - jest na miejscu w kraju 24.2 (niedziela) o godzinie 17:00.

PS. Dodam, że wcześniejszy wylot do USA (w piątek zamiast w sobotę) nie wynika z braku połączeń lotniczych. Pracownicy chcą po prostu mieć jeden dodatkowy dzień wolny.

To samo dotyczy powrotu - teoretycznie mogli by wylecieć ze Stanów w czwartek i być w Polsce w piątek po południu.

Mam następujące pytania:

1. Ile dni wolnych urlopu powinni wziąć uczestnicy pierwszej grupy (krótszy pobyt) i drugiej grupy (dłuższy pobyt)?

2. Czy ubezpieczenie zdrowotne powinien pokryć pracodawca czy pracownik a jeżeli pracodawca - czy na czas samej konferencji czy także na czas przylotu i lotu powrotnego?

3. Jakie diety przysługują uczestnikom tego wyjazdu (w trakcie lotu podawany jest posiłek, w trakcie konferencji również zagwarantowane są trzy posiłki)?

4. Jakie świadczenia przysługują uczestnikom wyjazdu (mam na myśli ewentualne dni wolne, dodatki pieniężne itp)?

Z góry dziękuję za odpowiedź,

marCEL

#2 Ofka

Ofka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 395 postów

Napisano 04 luty 2019 - 08:52

Aleście sobie skomplikowali :) 

1. Jeśli normalnie pracują od poniedziałku do piątku to ja bym pierwszej grupie kazała wziąc urlop na czwartek,  piątek a drugiej na czwartek, piątek i cały następny tydzień.  Ale to trochę "umowne" - jesli jakieś przepisy to regulują to niech mnie ktoś poprawi. 

2. Może pokryć pracodawca ale w zasadzie jeśli oni są tam już potem prywatnie to wydaje mi się że za dni "dobrowolne" powinien to być dodatkowy dochód. 

3. Śniadanie obniża dietę zagraniczną o 25% a obiad i kolacja o 30% - za dni wolne tj sobotę, czwartek, piatek a dla drugiej grupy także sobota do piatek nie wypłacałabym diety - jest to czas prywatny. 

4. Inne świadczenia nie przysługują (poza opłaconym hotelem za czas służbowy) i ew. zaliczką na poczet delegacji. 

#3 Guest_klara

Guest_klara
  • Goście

Napisano 01 sierpień 2019 - 21:10

Ja ze swojej strony polecam skorzystać z usług  firmy  CST Lotnicze, która oferuję kompleksowe usługi z zakresu obsługi podróży służbowych. Firma zajmie się rezerwacją biletu, znajdzie dopasowany do nas hotel i wiele innych. 

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: USA, Stany Zjednoczone, Delegacja

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych