Skocz do zawartości


Zdjęcie

Skarga na czynności komornika 2019 - wzór formularza


5 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Prawo

Admin Prawo

  Zaawansowany użytkownik

 • Administratorzy forów
 • 672378 postów

Napisano 31 styczeń 2019 - 11:00

Od 1 stycznia 2019 r. skarga na czynności komornika będzie mogła zostać wniesiona na urzędowym formularzu. Wzór dokumentu określa projekt rozporządzenia Ministra Sprawiedliwości.

Powrót do artykułu: Skarga na czynności komornika 2019 - wzór formularza

#2 Guest_Andrzej Żyła

Guest_Andrzej Żyła
 • Goście

Napisano 31 styczeń 2019 - 11:00

kto może wycenić mieszkanie Pani sekretarka komornika Tomasza Góry Zamościu czy biegły sądowy w obecności mojej i za moim podpisem . Ponadto na jakiej podstawie są podawane informacje o moich danych osobowych . Komornik Tomasz Góra lekceważy moją informacje odnośnie prowadzonego postępowania przed sądem o upadłość konsumencką w Świdniku. Wysłałem pisma do sądu w Zamościu za potwierdzeniem kancelarii komorniczej Pana Góry z wymagalnością trzech dni . Brak odpowiedzi do dnia dzisiejszego. Czy to jest dalej Państwo w Państwie ?

#3 Guest_poszkodowany przez komornika

Guest_poszkodowany przez komornika
 • Goście

Napisano 30 kwiecień 2019 - 10:25

Korornik moze miec w d.... i chroni go prawa w tym przypadku. Postepowanie upadlosciowe to odrebna sprawa. Komornik dziala na podstawie tytuly wykonawczego i zawsze bedzie kryty w takim przypadku, niewazne ze sprzedaz mieszkania w drodze updalosci bedzie bardziej korzystna dla dluznika i wierzycieli. Tylko ze wtedy komornik nie skasuje swoje ogromnej prowizji za sprzedaz... niewazne za jaka cene. Takie mamy chore prawo ze dopiero faktycznie klepnieta updalosc wstrzymuje komornikow, niektorzy tylko przyspieszajaja wyprzedaz ze bezcen jak sie dowiedza ze updalosc jest rozpatrywana... Mialem tak samo!

#4 Chorzów

Chorzów

  Nowy użytkownik

 • Członkowie
 • Pip
 • 8 postów
 • LokalizacjaŚwiętochłowice

Napisano 24 maj 2019 - 20:46

Zgodnie z art. 930 § 1 pkt 1 komornik w obwieszczeniu o licytacji nieruchomości podaje imię i nazwisko dłużnika.

 

Oszacowania nieruchomości dokonuje powołany przez komornika sądowego biegły uprawniony do szacowania nieruchomości na podstawie ustawy o gospodarce nieruchomościami.#5 Guest_Mateusz Ceglak

Guest_Mateusz Ceglak
 • Goście

Napisano 25 maj 2019 - 21:32

WAŻNE !!! Mateusz Ceglak

#6 marta-katowice

marta-katowice

  Nowy użytkownik

 • Członkowie
 • Pip
 • 2 postów
 • Lokalizacjakatowice

Napisano 16 październik 2020 - 23:44

Co do upadłości, również mamy stosowne przepisy: Ustawa z dnia 28 lutego 2003 r. Prawo upadłościowe: „Art. 146. 1. Postępowanie egzekucyjne skierowane do majątku wchodzącego w skład masy upadłości, wszczęte przed dniem ogłoszenia upadłości, ulega zawieszeniu z mocy prawa z dniem ogłoszenia upadłości. Postępowanie to umarza się z mocy prawa po uprawomocnieniu się postanowienia o ogłoszeniu upadłości. Zawieszenie postępowania egzekucyjnego nie stoi na przeszkodzie przysądzeniu własności nieruchomości, jeżeli przybicia prawomocnie udzielono przed ogłoszeniem upadłości, a nabywca egzekucyjny wpłaci w terminie cenę nabycia. 2. Sumy uzyskane w zawieszonym postępowaniu egzekucyjnym, a jeszcze niewydane, przelewa się do masy upadłości po uprawomocnieniu się postanowienia o ogłoszeniu upadłości. 2a. Sumy uzyskane ze sprzedaży w postępowaniu egzekucyjnym składników majątkowych obciążonych rzeczowo traktuje się w postępowaniu upadłościowym jak sumy uzyskane z likwidacji obciążonych rzeczowo składników masy upadłości.(…)”.

Dodaj odpowiedź  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Najnowsze tematy