Skocz do zawartości

Zdjęcie

Dotacja na założenie pierwszej działalności

wróć do serwisu Moja Firma 3 odpowiedzi w tym temacie

#1 mst

mst

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 30 styczeń 2019 - 11:19

Witam serdecznie.

Chciałbym ubiegać się o dotację na założenie pierwszej działalności.

W najbliższym czasie zamierzam zarejestrować się jako bezrobotny (wiem, że jest to wymóg).

Problem polega na tym, że znalazłem już pierwszego klienta, z którym podejmuję współpracę. 

Czy jest jakiś sposób na to, żeby mieć możliwość legalnej współpracy, np. poprzez umowę zlecenie/dzieło i nie skreślić jednocześnie możliwości otrzymania dotacji?

Z góry bardzo dziękuję za odpowiedzi.

Pozdrawiam!

#2 Darek Piwowarczyk

Darek Piwowarczyk

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 65 postów

Napisano 06 marzec 2019 - 13:00

Nie, nie masz takiej możliwości, aby z nim legalnie współpracować. Albo dotacja, albo legalna współpraca. Spróbuj może z klientem jakoś zagadać, aby nie podpisywać w ogóle umowy, albo też podpisać na jakiegoś słupa. Z UP, albo projektem UE się nie dogadasz. I pamiętaj, że jak będziesz chciał jeszcze pozyskiwać jakieś środki na inwestycje to tutaj na blueoak.pl masz na ten temat masę przydatnych informacji co i jak.

#3 alice25

alice25

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 4 postów

Napisano 22 lipiec 2019 - 22:17

Czy są programy aktualne na 2019-2020 rok? Moja córka nosi się z zamiarem otwarcia prywatnej kliniki zajmującej się diagnozą oraz leczeniem najpopularniejszych schorzeń okulistycznych - jaskry oraz zaćmy. Ma oczywiście wspólników, odłożoną gotówkę i wstępne miejsce na rozpoczęcie praktyki. Chciałaby zaopatrzyć gabinety w jak najlepszy sprzęt oraz nowoczesne soczewki wewnątrzgałkowe https://www.mdt.pl/a...a-model-udb-625 Czy w takich obszarach również możliwe jest uzyskanie dotacji unijnej? 

#4 Wojciechs

Wojciechs

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 4 postów
  • LokalizacjaWałbrzych

Napisano 19 sierpień 2019 - 15:08

Znajomy właśnie otwarł firmę czyszczącą dachy, dotacje dostał bezproblemowo.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych