Skocz do zawartości

Zdjęcie

Urlop wypoczynkowy po urlopach związanych z rodzicielstwem

wróć do serwisu Kadry 8 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Kadry

Admin Kadry

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 516311 postów

Napisano 29 styczeń 2019 - 23:47

Jeżeli Twój urlop macierzyński, rodzicielski czy wychowawczy właśnie dobiega końca i planujesz powrót do pracy, pamiętaj, że możesz skorzystać jeszcze z zaległego i bieżącego urlopu wypoczynkowego. A na jakich zasadach? O tym poniżej, ponieważ zasady nie są identyczne dla każdego z wymienionych rodzajów urlopów.

Powrót do artykułu: Urlop wypoczynkowy po urlopach związanych z rodzicielstwem

#2 Guest_Barbara

Guest_Barbara
  • Goście

Napisano 29 styczeń 2019 - 23:47

Witam tak jak w artykule napisano nabyłam juz prawo do 26dni urlopu wypoczynkowego, ale jestem obecnie na zaległym wypoczynkowym chce na pół roku iść na wychowawczy to jak wykorzystam teraz 12 dni urlopu to bedzie to juz urlop za te miesiace od wrzesnia do grudnia? czy moge normalnie wybra wypoczynkowy bo mi sie juz naliczył?

#3 Guest_Agnieszka

Guest_Agnieszka
  • Goście

Napisano 30 styczeń 2019 - 08:14

nie bardzo rozumiem pytania, te 12 dni to za 2018 rok?

urlop za 2019 r. naliczył się od 01.01.2019 i możesz go wykorzystać w całości przed urlopem wychowawczym

#4 Guest_Barbara

Guest_Barbara
  • Goście

Napisano 30 styczeń 2019 - 08:34

Dziękuję właśnie chodziło mi o ten urlop za 2019 rok. Bo za 2018 właśnie wykorzystuję i chciałam dobrać sobie 12 dni z roku 2019 i bałam się, że po powrocie z wychowawczego w sierpniu zostanę bez urlopu. Chciałam wykorzystać przysługujący tak jakby do lipca, bo może od sierpnia uda mi sie znaleźć lepsza prace, ale nie chciałabym później urlopu nie mieć. czyli mogę te 12 dni spokojnie brać.

#5 Guest_Rzeczywistość

Guest_Rzeczywistość
  • Goście

Napisano 08 luty 2019 - 11:01

Ten calu urlop należny za macierzyński to rozbój w bialy dzień na firmach zatrudniajacych kobiety. A co w tym czasie placi pracodawca jej mężą ? Ta bumeluje 3 lata - przyjdzie 01.01.2019 weźmie 26 dni urlopu - zachaczy o luty czyli jeszcze +5 dni a potem się zwolni. I mamy Polskę właśnie.

#6 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 08 luty 2019 - 11:32

Ten calu urlop należny za macierzyński to rozbój w bialy dzień na firmach zatrudniajacych kobiety. A co w tym czasie placi pracodawca jej mężą ? Ta bumeluje 3 lata - przyjdzie 01.01.2019 weźmie 26 dni urlopu - zachaczy o luty czyli jeszcze +5 dni a potem się zwolni. I mamy Polskę właśnie.

taką mamy Polskę jak jej "byzmesneni" nie znający ortografii

#7 Guest_Dominika

Guest_Dominika
  • Goście

Napisano 11 marzec 2019 - 14:25

urlop od urlopu po urlopie, później się dziwią, że młode kobiety nie dostają umowy na czas nieokreślony ... pracownica zachodzi w ciążę, od razu idzie na L4 (7-8 miesięcy) później na 12 miesięczny urlop macierzyński po nim bierze urlop wypoczynkowy (ok. 2 miesiące) płatny przez pracodawcę, następnie na urlop wychowawczy i po np. 2 latach znowu zachodzi w ciążę, zgłasza się do pracodawcy z wnioskiem o przerwanie urlopu wychowawczego i od razu przynosi L4 znowu "chorobowe" (pierwsze 33 dni płatne przez pracodawcę, u którego od prawie 4 lat nie przepracowała nawet godziny), następnie 12 m-cy macierzyńskiego i po nim przychodzi po urlop wypoczynkowy (nie ma jej w pracy już ponad 5 lat!) i pracodawca musi płacić składki i pensje przez następne ponad 2 miesiące, aby znowu poszła na wychowawczy, czy naprawdę uważacie, że w tym systemie wszystko jest OK?

#8 Guest_Beti

Guest_Beti
  • Goście

Napisano 27 marzec 2019 - 23:03

Nie jest OK. Mam już drugą taką sytuację, pracownika nie ma a składki i urlopy płacę

#9 Guest_Kaka

Guest_Kaka
  • Goście

Napisano 23 styczeń 2020 - 00:50

Dokładnie! zgadzam się w 100%

Będę mieć , a właściwie już mam taką sytuację - w marcu muszę wypłacić urlop pracownicy za czas urlopu macierzyńskiego , po czym kończy się jej umowa i wypłacam jeszcze ekwiwalent! Chore to jest! A potrzebowała umowę żeby dostać kredyt na dom, A zaraz przyniosła L4 na całą ciążę.  

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych