Skocz do zawartości

Ciąża, szkodliwe warunki pracy, zwolnienie lekarskie

wróć do serwisu Księgowość 9 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Kalina

Guest_Kalina
  • Goście

Napisano 25 styczeń 2019 - 15:21

Witam, pracuję niecały miesiąc w drukarni, w której sa bardzo złe warunki. Pracuje w piwnicy, nie ma tu odpowiedniej wentylacji, jest zimno i jeśli np. laser podpali jakąś tekturę albo pleksi, to śmierdzi przez cały dzień. Wczoraj musiałam skserowac 800str. Na stojąco przez trzy godziny bez przerwy(pracodawca nie pozwolił zrobić przerwe). Warunki to jakaś masakra. Siedzę na rozwalajacym sie krzesle bez oparcia jesli wykonuje prace na siedząco. Jestem w 9 tyg. ciąży, karmię piersią średnią córkę. Chcę iść na zwolnienie, ale boję się, ze zus nie uzna zwolnienia lekarskiego i nie wyplaci chorobowego. Co zrobic w takiej sytuacji, w pracy mnie mdli, nie mam dostępu do swiezego powietrza przez 80% czasu pracy. Miałam być zatrudniona na stanowisku grafika, a wykonuję najgorszą prace, chociażby dzwiganie 12 kg paczek z papierem

#2 Guest_Agnieszka

Guest_Agnieszka
  • Goście

Napisano 25 styczeń 2019 - 15:35

może zacznij od przedstawienia zaświadczenia o tym, że jesteś w ciąży i prośby o zmianę warunków pracy dostosowanych dla kobiet w ciąży,

zdaję sobie sprawę, że ciężko jest narzucać jakieś wymagania pracodawcy będąc tak krótko zatrudnionym, ale chyba twoje i dziecka zdrowie jest teraz najważniejsze?

jeśli chodzi o chorobowe, to w przypadku ciężkich warunków pracy, które są niewskazane kobiecie w ciąży, lekarz prowadzący ciążę, wystawi zwolnienie chorobowe bez problemu, aczkolwiek w tej chwili to pewnie na krótkie okresy czasu

jeśli nie byłaś wcześniej zatrudniona, to dopóki nie minie wymagane 30 dni ciągłości zatrudnienia, chorobowe nie będzie płatne

#3 pracownik księgowości

pracownik księgowości

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 336 postów

Napisano 04 marzec 2020 - 09:47

Również w UK pojawiają się problemy z warunkami pracy. Nie każdy wie w jakich sytuacjach należy się odszkodowanie i kiedy można się o nie starać. Tutaj https://wypadek-w-pr.../warunki-pracy/ sobie zerknijcie i poczytajcie na ten temat. Może nawet nie wiecie o tym, że należą wam się jakieś pieniądze. 

#4 AnitaT

AnitaT

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 11 kwiecień 2020 - 14:06

Jeśli masz jakieś wątpliwości co do swoich praw to zawsze możesz tez skonsultować się z prawnikiem. On Ci podpowie czego możesz się domagać od szefa. Świetny w prawie pracy jest Pan Tomaszczyk, z którym możesz nawet umówić się na poradę na skype co jest bardzo wygodne i bezpieczne a przynajmniej będziesz wiedziała co i jak. 

#5 Guest_szalonka

Guest_szalonka
  • Goście

Napisano 29 kwiecień 2020 - 20:42

Witam, pracuję niecały miesiąc w drukarni, w której sa bardzo złe warunki. Pracuje w piwnicy, nie ma tu odpowiedniej wentylacji, jest zimno i jeśli np. laser podpali jakąś tekturę albo pleksi, to śmierdzi przez cały dzień. Wczoraj musiałam skserowac 800str. Na stojąco przez trzy godziny bez przerwy(pracodawca nie pozwolił zrobić przerwe). Warunki to jakaś masakra. Siedzę na rozwalajacym sie krzesle bez oparcia jesli wykonuje prace na siedząco. Jestem w 9 tyg. ciąży, karmię piersią średnią córkę. Chcę iść na zwolnienie, ale boję się, ze zus nie uzna zwolnienia lekarskiego i nie wyplaci chorobowego. Co zrobic w takiej sytuacji, w pracy mnie mdli, nie mam dostępu do swiezego powietrza przez 80% czasu pracy. Miałam być zatrudniona na stanowisku grafika, a wykonuję najgorszą prace, chociażby dzwiganie 12 kg paczek z papierem

zdecydowanie poszłabym na zwolnienie, jeśli boisz się ZUSu poradź się prawnika i upewnij co możesz zrobić i jak się zabezpieczyć, polecam np Tomasza Tomaszczyka, specjalistę od ZUS i prawa pracy, myślę, że w Twojej sytuacji pomoże znaleźć najlepsze dla Ciebie rozwiązanie 

#6 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 30 kwiecień 2020 - 05:12

Szalonka ona już dawno urodziła a ty jak chcesz polecać nieudacznika który nie potrafi klientów znaleźć to rozwieszaj plakaty na słupach

#7 MayaLa

MayaLa

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 16 postów

Napisano 24 maj 2020 - 16:46

Jeśli warunki pracy są tak szkodliwe jak piszesz to również poszłabym na zwolnienie na Twoim miejscu. Jeśli masz jakieś wątpliwości co do przysługujących Ci praw do zawsze możesz się skonsultować z jakimś prawnikiem. A wspomniany wyżej Pan Tomaszczyk faktycznie jest znakomity wprawie pracy i na pewno podpowie co robić. 

#8 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 20294 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 24 maj 2020 - 19:02

No i co taki miernota może jeśli liczy na takie byle jakie reklamy?

#9 Guest_lolinka

Guest_lolinka
  • Goście

Napisano 30 maj 2020 - 19:18

myślę, że jeśli pracodawca zachowuje się nieuczciwie masz prawo skonsultować się z jakimś prawnikiem, polecam mecenasa Tomaszczyka z kancelarii JST, potrafi wywalczyć godne warunki dla pracownika 

#10 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 20294 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 31 maj 2020 - 06:28

myślę, że jeśli pracodawca zachowuje się nieuczciwie masz prawo skonsultować się z jakimś prawnikiem, polecam mecenasa Tomaszczyka z kancelarii JST, potrafi wywalczyć godne warunki dla pracownika

Zmiany nicku przy reklamach nie podniosą rangi tego....."mecenasa"

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych