Skocz do zawartości

Zdjęcie

Emerytura rodzicielska - "mama 4 plus" w 2019 roku

wróć do serwisu Kadry 9 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Kadry

Admin Kadry

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 516022 postów

Napisano 21 styczeń 2019 - 21:55

Start programu „Mama 4+" planowany jest na 1 stycznia 2019 roku. Zakłada on zagwarantowanie emerytury dla matek, które w ogóle nie pracowały lub wypracowały emeryturę poniżej jej minimalnej wysokości.

Powrót do artykułu: Emerytura rodzicielska - "mama 4 plus" w 2019 roku

#2 Guest_halina

Guest_halina
  • Goście

Napisano 21 styczeń 2019 - 21:55

Moja mama urodziła i wychowała 9-cioro dzieci.nigdy nie pracowała bo wychowywała dzieci. Teraz jest w wieku 90 lat i pobiera rentę rodzinną z ZUS po zmarłym ojcu, czy nie powinna dostać dodatku do tej renty rodzinnej?

#3 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 22 styczeń 2019 - 10:51

Moja mama urodziła i wychowała 9-cioro dzieci.nigdy nie pracowała bo wychowywała dzieci. Teraz jest w wieku 90 lat i pobiera rentę rodzinną z ZUS po zmarłym ojcu, czy nie powinna dostać dodatku do tej renty rodzinnej?

Niech mama zgłosi się do ZUS, być może, w świetle nowych przepisów, będzie jej przysługiwał taki dodatek. 

#4 Guest_Teresa

Guest_Teresa
  • Goście

Napisano 23 styczeń 2019 - 20:33

Dlaczego nazywa się to emeryturą, skoro funkcjonuje na zasadzie zasiłku. Bo przysługuje tylko tym, który nie maja innych źródeł utrzymania. Emerytura to emerytura. Warunkiem miało być wychowanie min. czwórki dzieci. Ja wychowałam 8 dzieci bez pomocy państwa (tzn bez zasiłków i bez opieki społecznej, bo do państwowych szkół chodziły). Mam 710 zł emerytury. Jasne, że dorabiam, bo kto wyżyje z 700 zł. A ile czasu musiałabym nie zarabiać dodatkowo żeby tę jałmużnę dostać? I jak ten czas przeżyć? Jestem rozczarowana.

#5 Guest_IGOR

Guest_IGOR
  • Goście

Napisano 24 styczeń 2019 - 19:42

Witam,

Co w sytuacji kiedy osoba będąca w wieku emerytalnym, spełniająca wymogi wychowania 4 dzieci pobiera emeryturę po zmarłym mężu? Rozumiem, że w takiej sytuacji kiedy dochód z tej emerytury nie przekracza

1100 PLN Brutto świadczenie będzie uzupełniać tą kwotę, a w momencie jej przekroczenie świadczenie nie będzie przyznane? Czy jednak emerytura po mężu jest traktowana inaczej w świetle przepisów ZUS?

#6 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 25 styczeń 2019 - 07:04

Kolejny bonus dla nierobów, którym się pracować nie chciało - moja matka wychowała 4 dzieci pracując i wszystkie jej dzieci pracują. Darmozjady, które urodziły 4 dzieci żerując na zasiłkach, rozszerzając patologię, bo urodzone dzieci nauczone przez swoje rodzicielki jak można z pomocy państwa żyć, pracy w życiu nie podejmą dostaną jeszcze bonus w postaci 1000. Obecny rząd wspiera przede wszystkim patologię, bo przeciętny obywatel albo się wcale na pomoc państwa nie łapie, albo łapie w ograniczonym zakresie, a to na co się załapie, to i tak sam sobie podatkami finansuje. Zamiast złagodzić obciążenia dla tych, którzy do budżetu dokładają, lepiej jest rozdawać tym, którzy złotówką tego budżetu nie wsparli. Projekty podwyższenia kwoty wolnej od podatku były przez obecnych rządzących odrzucane kilka razy, żeby były pieniądze na tych, którym się robić nie chce, bo przecież państwo im da.

Pracuj ośle i płać, żeby świadczenia mogły dostawać nieroby.

#7 Guest_Aa

Guest_Aa
  • Goście

Napisano 26 styczeń 2019 - 13:01

Dokładnie tak dobrze powiedziane

#8 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 06 marzec 2019 - 23:55

Dokładnie tak dobrze powiedziane

zgadzam się w 100 % z komentarzem powyżej

#9 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 08 marzec 2019 - 20:48

Jeśłi wydaje ci się że wychowanie 4 dzieci to jest "żadna praca", to rzeczywiście jesteś osłem.

#10 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 09 marzec 2019 - 12:13

Jeśłi wydaje ci się że wychowanie 4 dzieci to jest "żadna praca", to rzeczywiście jesteś osłem.

A jeszcze większą pracą jest zrobienie tej czwórki dzieci.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych