Skocz do zawartości

urlop a zatrudnienie w połowie miesiąca

wróć do serwisu Kadry 17 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_magda22

Guest_magda22
  • Goście

Napisano 21 styczeń 2019 - 10:06

proszę o pomoc - zatrduniony 17.01 , wymiar 26 dni, wczesniej w tym roku nigdzie nie pracował . czy dobrze mu liczę : 

26/12 * 11= 24 dni,  czy mam mu uwzględnić juz styczeń i dać 26 dni na caly rok ? 

#2 Guest_AgA

Guest_AgA
  • Goście

Napisano 21 styczeń 2019 - 10:45

oczywiście, że styczeń także się wlicza

#3 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 21 styczeń 2019 - 11:03

zatrduniony 17.01 ,  czy mam mu uwzględnić juz styczeń i dać 26 dni na caly rok ? 

Nawet gdyby był zatrudniony od 31 stycznia, a nie pracował nigdzie wcześniej w tym miesiącu i nie byłaby to jego pierwsza praca, to należałby się urlop za cały miesiąc->cały rok.

#4 Guest_magda22

Guest_magda22
  • Goście

Napisano 21 styczeń 2019 - 12:19

rozumiem, dziękuję bardzo . 

#5 Guest_Iza

Guest_Iza
  • Goście

Napisano 22 styczeń 2019 - 21:44

witam,

proszę o pomoc w ustaleniu ile urlopu przysługuje mi za okres 05.10.2018 do 31.12.2018 (umowa na czas nieokreślony)

Wymiar urlopu jaki mi przysługuje to 26 dni . wyżej wymieniona umowa jest pierwszą w 2018 roku. Czy dobrze rozumiem że za ten okres powyżej ( tj. ponad dwa miesiące ) przysługuje mi 4 dni urlopu czy więcej ?

#6 coli

coli

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 485 postów

Napisano 22 styczeń 2019 - 21:56

3 /12 x 26 = 6,5 = 7 dni 

#7 Guest_A

Guest_A
  • Goście

Napisano 24 styczeń 2019 - 10:40

Proszę o pomoc w ustaleniu urlopu.
Jestem zatrudniona od 8.10.2018. To pierwsza umowa w tym roku, ale nie pierwsza praca. Przysługuje mi 20 dni urlopu w skali roku.
Z moich wyliczeń wychodzi 5 dni (20/12 x 3), ale kadry naliczyły 3.

#8 Guest_ANka

Guest_ANka
  • Goście

Napisano 24 styczeń 2019 - 10:46

A.

jeśli pracujesz na cały etat to Twoje wylicznenia są poprawne

#9 Guest_Iza

Guest_Iza
  • Goście

Napisano 24 styczeń 2019 - 15:23

3 /12 x 26 = 6,5 = 7 dni 

dziękuję

#10 coli

coli

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 485 postów

Napisano 24 styczeń 2019 - 20:39

OK

#11 Guest_Iza

Guest_Iza
  • Goście

Napisano 25 styczeń 2019 - 20:56

Nawet gdyby był zatrudniony od 31 stycznia, a nie pracował nigdzie wcześniej w tym miesiącu i nie byłaby to jego pierwsza praca, to należałby się urlop za cały miesiąc->cały rok.

to ja jeszcze się dopytam w kwestii powyżej, czyli bez względu na datę zatrudnienia czy to jest pierwszy czy ostatni dzień miesiąca przy zatrudnieniu urlop przysługuje za cały miesiąc?

np. jeżeli umowa została zawarta 29.11.18r  to urlop będzie się należał za listopad i grudzień tak ? 

z góry dziękuję za odpowiedź

#12 larysa.

larysa.

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 1102 postów

Napisano 26 styczeń 2019 - 09:46

to ja jeszcze się dopytam w kwestii powyżej, czyli bez względu na datę zatrudnienia czy to jest pierwszy czy ostatni dzień miesiąca przy zatrudnieniu urlop przysługuje za cały miesiąc?

np. jeżeli umowa została zawarta 29.11.18r  to urlop będzie się należał za listopad i grudzień tak ? 

z góry dziękuję za odpowiedź

tak

Nigdy nie kłóć się z idiotą, bo najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a później pokona doświadczeniem.happy.png   

#13 coli

coli

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 485 postów

Napisano 26 styczeń 2019 - 16:25

Tylko wtedy kiedy nie jest to pierwsza umowa o prace w życiu - przy  pierwszej urlop jest po każdym przepracowanym miesiącu 

Art. 153. § 1. Pracownik podejmujący pracę po raz pierwszy, w roku kalendarzowym, w którym podjął pracę, uzyskuje prawo do urlopu z upływem każdego miesiąca pracy, w wymiarze 1/12 wymiaru urlopu przysługującego mu po przepracowaniu roku.

§ 2. Prawo do kolejnych urlopów pracownik nabywa w każdym następnym roku kalendarzowym.

#14 Iza27

Iza27

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 03 luty 2019 - 12:30

Tylko wtedy kiedy nie jest to pierwsza umowa o prace w życiu - przy  pierwszej urlop jest po każdym przepracowanym miesiącu 

Art. 153. § 1. Pracownik podejmujący pracę po raz pierwszy, w roku kalendarzowym, w którym podjął pracę, uzyskuje prawo do urlopu z upływem każdego miesiąca pracy, w wymiarze 1/12 wymiaru urlopu przysługującego mu po przepracowaniu roku.

§ 2. Prawo do kolejnych urlopów pracownik nabywa w każdym następnym roku kalendarzowym.

tak, nie jest to pierwsza umowa w życiu.

A jeszcze zapytam o urlop dla pracownika zatrudnionego na pół etatu- ile przysługuje mu urlopu w danym roku jeżeli wymiar urlopu to 26 dni. nie wiem czy 26 dni czy połowa 13 dni?? -(Umowa nie pierwsza w życiu). Dziękuję

#15 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 03 luty 2019 - 12:42

tak, nie jest to pierwsza umowa w życiu.

A jeszcze zapytam o urlop dla pracownika zatrudnionego na pół etatu- ile przysługuje mu urlopu w danym roku jeżeli wymiar urlopu to 26 dni. nie wiem czy 26 dni czy połowa 13 dni?? -(Umowa nie pierwsza w życiu). Dziękuję

Urlop pracownika zatrudnionego w niepełnym wymiarze czasu pracy rozlicza się w godzinach. Przysługują mu 104 godziny urlopu rocznie.

#16 Iza27

Iza27

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 03 luty 2019 - 12:49

Urlop pracownika zatrudnionego w niepełnym wymiarze czasu pracy rozlicza się w godzinach. Przysługują mu 104 godziny urlopu rocznie

dziękuję

#17 Guest_Wera

Guest_Wera
  • Goście

Napisano dziś, 10:57

A co jeśli pracownik został zatrudniony np. 5 grudnia. To nie pierwsza praca i wymiar 26 dni. Czy przysługują mu 3 dni urlopu czy dwa bo niepełny miesiąc? Czy w takim przypadku również traktujemy jako pełny miesiąc i dajemy mu 3 dni urlopu za grudzień?  

Drugi przykład pracownik zatrudniony od 15 stycznia na 0,8 etatu. Pierwsza praca, wymiar 20 dni (proporcjonalnie 16x8=128 godz.). Czy również liczę styczeń jako pełny miesiąc i mogę mu przyznać 128 godzin na dany rok? I czy przy niepełnym etacie ma do wykorzystania po przepracowanym miesiącu 16 godzin?  

#18 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano dziś, 11:31

A co jeśli pracownik został zatrudniony np. 5 grudnia. To nie pierwsza praca i wymiar 26 dni. Czy przysługują mu 3 dni urlopu czy dwa bo niepełny miesiąc? Czy w takim przypadku również traktujemy jako pełny miesiąc i dajemy mu 3 dni urlopu za grudzień?  

Drugi przykład pracownik zatrudniony od 15 stycznia na 0,8 etatu. Pierwsza praca, wymiar 20 dni (proporcjonalnie 16x8=128 godz.). Czy również liczę styczeń jako pełny miesiąc i mogę mu przyznać 128 godzin na dany rok? I czy przy niepełnym etacie ma do wykorzystania po przepracowanym miesiącu 16 godzin?  

Nawet gdyby był zatrudniony od 31 stycznia, a nie pracował nigdzie wcześniej w tym miesiącu i nie byłaby to jego pierwsza praca, to należałby się urlop za cały miesiąc.

Jeżeli do 4 grudnia nie pracował u innego pracodawcy to 3 dni.

Pierwsza praca to po każdym przepracowanym miesiącu urlop proporcjonalnie - czyli naliczasz 1,33 dnia (~10 godzin, 40 minut) po każdym miesiącu.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych