Skocz do zawartości


Zdjęcie

Ulga na termomodernizację od 2019 r. - wysokość, uprawnieni


wróć do serwisu Księgowość 3 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Księgowość

Admin Księgowość

    Zaawansowany użytkownik

  • Administratorzy
  • 198001 postów

Napisano 20 styczeń 2019 - 10:29

Ulga termomodernizacyjna wejdzie w życie od 2019 roku. Jednak będą mogli z niej skorzystać również ci, którzy są już w trakcie modernizacji przedsięwzięcia termomodernizacyjnego. Jaka będzie wysokość ulgi w 2019 r.? Kto będzie uprawniony do jej utrzymania?

Powrót do artykułu: Ulga na termomodernizację od 2019 r. - wysokość, uprawnieni

#2 Guest_mieszkaniec bloku

Guest_mieszkaniec bloku
  • Goście

Napisano 20 styczeń 2019 - 10:29

a dlaczego tylko domki jednorodzinne? jeśli wymienię okna w mieszkaniu na cieplejsze, to do ogrzania wystarczy mniej energii cieplnej dostarczanej do bloku, czyli można produkować jej mniej - czy nie jest to dyskryminacja? gdzie konstytucyjna równość wobec prawa?

#3 Guest_w

Guest_w
  • Goście

Napisano 01 luty 2019 - 22:58

proponuję autorowi tekstu jeszcze raz przeczytać ustawę i wtedy pisać ile można odliczyć

#4 Guest_Inka

Guest_Inka
  • Goście

Napisano 04 marzec 2019 - 13:39

Jak na Infor artykuł żenujący. Podstawą odliczenia będzie 45 tyś. a nie podatek od tej kwoty.

 

„Art. 26h. 1. Podatnik będący właścicielem lub współwłaścicielem budynku mieszkalnego jednorodzinnego ma prawo odliczyć od podstawy obliczenia podatku, ustalonej zgodnie z art. 26 ust. 1 lub art. 30c ust. 2, wydatki poniesione w roku podatkowym na materiały budowlane, urządzenia i usługi, związane z realizacją przedsięwzięcia termomodernizacyjnego w tym budynku, określone w przepisach wydanych na podstawie ust. 10, które zostanie zakończone w okresie 3 kolejnych lat, licząc od końca roku podatkowego, w którym poniesiono pierwszy wydatek.

2. Kwota odliczenia nie może przekroczyć 53 000 zł w odniesieniu do wszystkich realizowanych przedsięwzięć termomodernizacyjnych w poszczególnych budynkach, których podatnik jest właścicielem lub współwłaścicielem.

3. Wysokość wydatków ustala się na podstawie faktur wystawionych przez podatnika podatku od towarów i usług niekorzystającego ze zwolnienia od tego podatku.

4. Jeżeli poniesione wydatki były opodatkowane podatkiem od towarów i usług, za kwotę wydatku uważa się wydatek wraz z podatkiem od towarów i usług, o ile podatek ten nie został odliczony na podstawie ustawy o podatku od towarów i usług.

 





Dodaj odpowiedź



  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych