Skocz do zawartości


Zdjęcie

8 proc. VAT dla inwestycji związanych z fotowoltaiką prosumencką


wróć do serwisu Księgowość 3 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Księgowość

Admin Księgowość

    Zaawansowany użytkownik

  • Administratorzy
  • 197995 postów

Napisano 18 styczeń 2019 - 10:52

Minister przedsiębiorczości i technologii Jadwiga Emilewicz zaproponowała zrównanie podatku VAT na poziomie 8 proc. dla wszystkich inwestycji związanych z fotowoltaiką prosumencką. Dzięki temu, według niej, w tym roku w Polsce pojawi się 50 tys. takich instalacji.

Powrót do artykułu: 8 proc. VAT dla inwestycji związanych z fotowoltaiką prosumencką

#2 Guest_ISLA

Guest_ISLA
  • Goście

Napisano 18 styczeń 2019 - 10:52

JAKBY NIE LIKWIDOWALI 3 LATA TEMU PROGRAMU ''PROSUMENT'' TO TYCH INSTALACJI BYŁOBY 100 TYSIĘCY!!!!!

#3 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 29 kwiecień 2019 - 11:40

Strażak Czy vat na fotowoltaikę umieszczoną przy domu i zasilająca ten dom prywatny zmieniono z 23 na 8 %. Jeżeli nie to ministra Emilewicz do roboty. Wtedy będzie więcej instalacji, bo nie każdy ma dach który jest do tego przystosowany.

#4 Guest_JakoTako

Guest_JakoTako
  • Goście

Napisano 13 lipiec 2019 - 18:09

Z tego co mi wiadomo nic się nie zmieniło dalej ta sama instalacja ma tych samych warunkach zainstalowana na dachu lub domie ma 8% vatu a wystarczy że instalacja będzie zainstalowana poza domem czyli na działce, budynku gospodarczym, stodole to ma 23% vatu. Nie ważne jest to że ta i ta instalacja zasila ten sam dom.
Nasz rząd jest do d..y , nic nie ułatwia ludziom startu a jeszcze tylko dowalić podatków. Aż się odechciewa inwestycji w tym kraju. Powinni to ujednolicić, najlepiej jak zrobią jednolity podatek VAT na wszystko wtedy nie będzie równiejszch i równych w tym kraju no i skończą się kombinacje.
Rząd nie powinien obiecywać że coś zrobi tylko to zrobić, a nie pierdzielić na jakiś konwencjach co to by nie zrobili a później i tak go..no z tego jest. Chcą zwiększyć liczbę MW z odnawialnych źródeł a nic nie ułatwiają.Dodaj odpowiedź  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych