Skocz do zawartości

Kontakty ojca z dziećmi

1 odpowiedź w tym temacie

#1 Guest_Paweł

Guest_Paweł
  • Goście

Napisano 18 styczeń 2019 - 09:55

Moje pytanie dotyczy kontaktów z dziećmi.
Jesteśmy po rozwodzie, w trakcie ustalania kontaktów z dziećmi. Była żona zażądała, żeby w czasie kiedy dzieci są u mnie, nie pozostawały same pod opieką innych osób (w tym mojej partnerki).
Czy była żona może żądać spełnienia takiego warunku?

Drugie pytanie dotyczy częstotliwości kontaktu z dziećmi.
Wnioskuję m.in o 3 weekendy w miesiącu. Czy sąd zwyczajowo zgadza się na taki rozdział opieki nad dziećmi, czy kieruje się argumentami matki, że też potrzebuje czasu z dziećmi poza dniami pracy i szkoły.

Trzecie pytanie dotyczy miejsca zamieszkania matki wraz z dziećmi (wyrokiem sądu dzieci pozostały z matką).
Czy matka może wyjechać z kraju bądź przeprowadzić się do innego miasta oddalonego o 400km wraz z dziećmi bez mojej zgody?
Jak zabezpieczyć się przed byciem postawionym przed faktem dokonanym?

#2 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 20 styczeń 2019 - 11:25

1. Nie może mieć takich żądań.Jednak musisz zapewnić dzieciom odpowiednią opiekę dorosłych.

2.Wnioskować możesz wszystko, a sąd wnikliwie rozpatrzy Twoją prośbę, jak również prośbę byłej żony. To są sprawy indywidualne i nie sposób kierować się tym, co sąd zasądza zwyczajowo.

3.W zasadzie musisz wyrazić zgodę, ale jeśli tego nie zrobisz, matka ma prawo odwołać się do sądu. Matka wraz z dziećmi ma prawo ponownie ułożyć sobie życie i nie możesz jej tego zabraniać.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Najnowsze tematy