Skocz do zawartości

Zdjęcie

Wypłata wynagrodzenia pracownikom w 2019 roku – zasady, terminy, rachunki płatnicze

wróć do serwisu Księgowość 2 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Księgowość

Admin Księgowość

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy
  • 197594 postów

Napisano 17 styczeń 2019 - 23:58

Od 2019 roku zasadą jest wypłacanie wynagrodzenie za pracę na rachunek płatniczy pracownika. Możliwe jest wypłacanie wynagrodzenia w gotówce ale wymaga to złożenia przez pracownika pracodawcy stosownego oświadczenia (wniosku) w tej sprawie. Do 22 stycznia 2019 r. pracodawca ma obowiązek poinformować pracowników, którzy dotąd otrzymywali wypłaty w gotówce o tym, że muszą (w ciągu 7 dni) podać nr rachunku płatniczego albo złożyć wniosek o dalszej wypłacie wynagrodzenia do rąk własnych. Trzeba też wiedzieć, że nie każdy rachunek bankowy jest rachunkiem płatniczym.

Powrót do artykułu: Wypłata wynagrodzenia pracownikom w 2019 roku – zasady, terminy, rachunki płatnicze

#2 Guest_Teresa

Guest_Teresa
  • Goście

Napisano 17 styczeń 2019 - 23:58

Próbowałam, ale nie miałam do tego głowy. Jak moja firma zaczęła się rozkręcać i przestałam tak martwić się o pieniądze, zaczęłam korzystać z usług biura rachunkowego Gama. Żałuję, że nie zdecydowałam się na to wcześniej. To nie jest duzy koszt, a dzięki temu, że nie przejmuję się księgowością, mogę zrobić o wiele więcej dla mojej firmy.

#3 Guest_Waldemar

Guest_Waldemar
  • Goście

Napisano 03 luty 2019 - 14:00

Biuro księgowe to ważna sprawa, trzeba mieć porządek w papierach i rozliczeniach. Dlatego zakładając własną działalność podjąłem też współpracę z biurem rachunkowym GAMA Grabowskich, którzy wszystko za mnie obliczają i pilnuja moich cyferek.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych