Skocz do zawartości

Zdjęcie

Akcyza 2019 - dokumentacja sprzedaży węgla odbiorcom indywidualnym

wróć do serwisu Księgowość 8 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Księgowość

Admin Księgowość

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy
  • 197655 postów

Napisano 17 styczeń 2019 - 11:44

Zmiany przepisów podatku akcyzowego, które obowiązują od 2019 roku skutkują zwiększeniem obowiązków dokumentacyjnych (formalności) związanych z zakupem nawet niewielkich ilości węgla przez indywidualnych odbiorców. Tak twierdzą sprzedawcy węgla, apelując jednocześnie o uproszczenie dokuczliwych dla klientów przepisów.

Powrót do artykułu: Akcyza 2019 - dokumentacja sprzedaży węgla odbiorcom indywidualnym

#2 Guest_Agata

Guest_Agata
  • Goście

Napisano 17 styczeń 2019 - 11:44

Dokładnie, po co nr pesel i dowodu osobistego. Jeśli jest imię i nazwisko, adres i czytelny podpis kupującego. Tylko utrudniają życie, tym co chcą pracować zgodnie z prawem. Jak najbardziej się pod tym podpisuję.

#3 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 18 styczeń 2019 - 12:17

Kurcze co to ma być każdy kto przywiezie mi węgiel bedzie miał moje wszystkie dane , zamówiłam węgiel nie podając pesel i nr dowodu więc oczywiście opał nie podrożał ale pani doliczyła mi akcyzę ok 38 zł za tonę . Wszystko ok poza tym że jak zwykle ludzie którzy napędzają gospodarkę , pracują ciężko , znowu muszą dołożyć do interesu państwa bo ktoś coś wprowadzi w życie nie do końca przemyśli a Ty szary człowieku zapłać za to . Poza tym gdzie ochrona danych pani pyta przez telefon o danych wrażliwych , pan kierowca przywozi mi węgiel z fakturą ...... Nie mam słów .... i jeszcze z gazowni też dostałam pismo że gaz poszedł w górę - tak odbiegłam od tematu .

#4 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 30 styczeń 2019 - 20:08

podaj pesel numer dowodu i pin do karty

#5 Guest_oli

Guest_oli
  • Goście

Napisano 05 luty 2019 - 16:16

Kurcze do końca zeszłego roku nie miałem problemu z rządzącymi ale rządanie NEWRALGICZNYCH danych przy zakupie węgla ... indywidualnie... no w szoku jestem. I powiem: witamy w państwie policyjnym... A na marginesie po jaką .. wprowadza się RODO. I wybaczcie ale jak jeżdżę po węgiel to na dzień dzisiejszy wątpię że ktoś ma zabezpieczone komputery w tych składach węgla żeby przechowywać dane...

#6 Guest_Zniesmaczony

Guest_Zniesmaczony
  • Goście

Napisano 15 luty 2019 - 10:27

Chory kraj !!! Podasz numer pesel i nr dowodu a po tygodniu okaze sie ze masz zaciagniety kredyt na 50 tys. W takim razie bedzie trzeba sie zaopatrywac u nielegalnych sprzedawcow co skutkowac bedzie spalanie gorszej jakosci weglem czyli wiekszej ilosci szkodliwych dla organizmu czasteczek lotnych w powietrzu. Ekonomistow naszego kraju powinni pozamykac w pokojach bez klamek i okien.

#7 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 17 luty 2019 - 17:44

Witam, komu mają służyć owe wymagania???? klient ustawowo zwolniony z akcyzy chcący dokonać zakupu polskiego węgla, spełniającego wymagania USTAWY, w legalnym punkcie sprzedaży, nie podaje nr dowodu tożsamości i nr pesel, powołując się na RODO - zmuszony jest do zapłaty podatku akcyzowego!!!! Z tego tytułu do urzędów skarbowych odprowadza się NIENALEŻNE podatki!!!!! Przy tej "okazji" wspaniale prosperują, niepodlegające żadnej kontroli punkty sprzedaży węgla importowanego, w których klient nie musi podawać swoich danych osobowych, nie wydaje się świadectw jakości paliw stałych, nie wystawia się faktur i nie wydaje się paragonów. Dziwne to zasady. Czy klient dokonujący zakupu węgla do własnego gospodarstwa domowego w ilości 500 kg jest przez ustawodawcę z góry podejrzany o nielegalne jego wykorzystanie?

#8 Guest_dan

Guest_dan
  • Goście

Napisano 26 luty 2019 - 14:30

Jakiś chory idiota wymyślił taką ustawę-widać w PiSie nie mają co robić bo wymyślają takie bzdury?Jeżeli po podaniu wszystkich newralgicznych danych ktoś weźmie na moje konto jakiś kredyt to co wtedy?Leczcie się ustawodawcy,bo z rozumem u Was krucho.

#9 Guest_handlowiec

Guest_handlowiec
  • Goście

Napisano 15 marzec 2019 - 10:30

ktos kto wymyslil te zmiany niech szybko uda sie do dobrego lekarza,te nowe zasady to ciag dalszy komplikowania sprzedazy ,ktore nikomu nic nie daja,urzednik ktory to wymyslil chyba nigdy nie byl na skladach weglowych i nie ma podstawowych informacji o aktualnej sprzedazy wyrobow weglowych ,jak wprowadzic te bzdury jesli czesc klientow zakupuje od 30 do 100 kg jednorazowo wegla ,kto ma te wszystkie formalnosci prowadzic i kto za to ma placic

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych