Skocz do zawartości


Zwolnienie lekarskie za grudzień 2018 a dostarczone 2019


wróć do serwisu Kadry 3 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Magda

Guest_Magda
  • Goście

Napisano 14 styczeń 2019 - 14:39

Witam,

proszę mi podpowiedzieć co mam zrobić.

Wypłatę mamy ostatniego dnia miesiąca. Pracownik od 20.12 do 31.12 był nie zdolny do pracy nie otrzymaliśmy zwolnienia lekarskiego, pracownik był pewien  że zwolnienie otrzymaliśmy. Okazało się że lekarz błędnie wystawił zwolnienie lekarskie i nie otrzymaliśmy e-zwolnienia. Zwolnienie otrzymaliśmy dzisiaj 14.01.2019 za czas niezdolności w grudniu.
Korektę wynagrodzenia powinniśmy zrobić jeszcze w grudniu czy w styczniu i wykazać je w zeznaniu w lutym?

 #2 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 14 styczeń 2019 - 14:44

Korektę robisz w styczniu#3 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 15 styczeń 2019 - 07:41

 Zwolnienie otrzymaliśmy dzisiaj 14.01.2019 za czas niezdolności w grudniu.
 

 


Sprawdź status zwolnienia, bo jeżeli jest "do weryfikacji" z powodu zbyt późnego wystawienia, to wypłacać możesz dopiero w momencie otrzymania przez niego statusu "uzasadnione medycznie".#4 Maria

Maria

    Zaawansowany użytkownik

  • Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 3589 postów
  • LokalizacjaMAŁOPOLSKA

Napisano 15 styczeń 2019 - 08:13

Jeśli  pracownik dostarczy zwolnienie lekarskie już po wypłacie wynagrodzenia i rozliczeniu składek, a będzie ono obejmowało dni, za które otrzymał wynagrodzenie za pracę, zamiast wynagrodzenia lub zasiłku chorobowego, pracodawca nie musi sporządzać korekty dokumentów rozliczeniowych przekazanych już do ZUS. W takim przypadku w dokumentach rozliczeniowych sporządzonych za następny miesiąc (czyli na bieżąco) pracodawca rozliczy składki ubezpieczeniowe od wynagrodzenia za pracę uzyskanego przez pracownika w następnym miesiącu, pomniejszonego o nadpłatę wynagrodzenia za poprzedni miesiąc. Z kolei przysługujące pracownikowi wynagrodzenie chorobowe (lub zasiłek chorobowy) za poprzedni miesiąc pracodawca powinien wypłacić mu w najbliższym terminie wypłaty wynagrodzeń.

Dodaj odpowiedź  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych