Skocz do zawartości


Zdjęcie

Wysokość wynagrodzenia w ofercie pracy - nowy obowiązek pracodawcy?


6 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Prawo

Admin Prawo

    Zaawansowany użytkownik

  • Administratorzy forów
  • 671847 postów

Napisano 12 styczeń 2019 - 13:07

Obecnie bardzo rzadko pracodawcy podają wysokość wynagrodzenia w ofertach pracy. Powstał projekt ustawy zmieniającej Kodeks pracy, zgodnie z którym pracodawcy mieliby obowiązek podawania wysokości proponowanych na danym stanowisku zarobków.

Powrót do artykułu: Wysokość wynagrodzenia w ofercie pracy - nowy obowiązek pracodawcy?

#2 Guest_IMHO

Guest_IMHO
  • Goście

Napisano 12 styczeń 2019 - 13:07

Bardzo dobra i potrzebna zmiana. Gdy są podane widełki to pracodawca liczy na zatrudnienie pracownika za dolną ich granicę czyli jeżeli widzimy ofertę pracy za 2000-10000 to wiadomo, że pracodawca ma na myśli 2000 czyli taką ofertę omijamy. Tylko żeby móc odrzucić beznadziejne oferty pracy to musi być w nich podana wysokość wynagrodzenia.

#3 Guest_Monika

Guest_Monika
  • Goście

Napisano 14 styczeń 2019 - 10:24

Tym bardziej jeśli chodzi o starszych pracowników, którzy nie mają czasu na chodzenie miesiącami po rozmowach kwalifikacyjnych, gdyż mają np. rodzinę, małe dzieci i inne zobowiązania. Gdyby w ofertach pracy były podane stawki wynagrodzeń, łatwo można byłoby odrzucić te, które nas nie interesują ze względu na pensję. Wiadomo, że rekrutacja to dodatkowy stres. Strata czasu i stres są często przyczyną niepodejmowania walki o lepszą pracę. Gdyby jednak pracownik miał możliwość przeglądania ofert z już podanymi wynagrodzeniami, chętniej decydowałby się na przyjście na rozmowę kwalifikacyjną, gdyż wiedziałby, że praca ta może zapewnić mu takie wynagrodzenie jakiego właśnie oczekuje.

#4 Guest_Bartek

Guest_Bartek
  • Goście

Napisano 14 styczeń 2019 - 22:29

Już dawno powinno tak być... Ile człowiek czasu tracił na rozmowy kwalifikacyjne gdzie w ogłoszeniu nie było podane ile zarobi co miesiąc, człowiek przyjeżdża na rozmowę a tam wielkie rozczarowanie... 90% ogłoszeń to : praca w dynamicznie rozwijającej się firmie, przyjazna atmosfera, możliwośc awansu i inne bzdety. Nigdy nie ma za jaką stawkę człowiek będzie pracował co miesiąc, a to jest najwazniejsze !

#5 Guest_Lol

Guest_Lol
  • Goście

Napisano 15 styczeń 2019 - 02:04

Większość ludzi chodzi do pracy po to, żeby zarobić pieniądze. Przedziwne, że informacji, która jest w tym kontekście kluczowa, nie podaje się od razu w ogłoszeniu. A rozstrzał pomiędzy oferowanym wynagrodzeniem na tym samym stanowisku często jest ogromny. Gdyby kwoty były podane we wszystkich ogłoszeniach, to można by racjonalniej podejmować poszukiwania pracy (nie tracąc czasu na oferty, gdzie wynagrodzenie jest poniżej naszych oczekiwań) czy mieć podstawę do negocjowania wynagrodzenia u dotychczasowego pracodawcy.

#6 Guest_sasafafafa

Guest_sasafafafa
  • Goście

Napisano 31 maj 2019 - 21:01

Nie podaje się z prostej przyczyny: Przestępstwa dwa Zdrowy rynek pracy. Tak w ogóle to co za bencwał chodzi non stop na rozmowe o pracę.Od razu widać że taki pracownik do niczego się nie nadaje.

#7 Guest_Leveland

Guest_Leveland
  • Goście

Napisano 13 czerwiec 2019 - 18:33

Absolutnie się z wami zgadzam dziewczyny. W dzisiejszych czasach jest tyle możliwości, jak właśnie wspomniane szybkieCV.pl że nie ma co się oglądać, piszmy CV i do dzieła!Dodaj odpowiedź  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych