Skocz do zawartości


Zdjęcie

Czy wydanie towarów w celu uregulowania zobowiązań jest kosztem?


wróć do serwisu Księgowość 2 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Księgowość

Admin Księgowość

    Zaawansowany użytkownik

  • Administratorzy
  • 197530 postów

Napisano 11 styczeń 2019 - 13:50

Podatnicy mają prawo do rozpoznania kosztów uzyskania przychodów w związku z wydaniem towarów w celu uregulowania swoich zobowiązań wobec kontrahenta, w tym z tytułu kar umownych. W takiej sytuacji koszty należy rozpoznawać podobnie jak w przypadku sprzedaży takich towarów.

Powrót do artykułu: Czy wydanie towarów w celu uregulowania zobowiązań jest kosztem?

#2 Guest_Max

Guest_Max
  • Goście

Napisano 11 styczeń 2019 - 13:50

Warto nadmienić, przyglądając się temu rozstrzygnięciu organu podatkowego, że występująca o interpretację spółka wskazała, że koszty wydania towarów nie kwalifikują się do żadnej grupy wydatków, o których mowa w art. 16 ustawy o CIT. Rozstrzygnięcie organu podatkowego mogłoby być inne, gdyby kara umowna należała do kar umownych określonych w art. 16 ust. 1 pkt 22 ustawy o CIT jako niestanowiące kosztów podatkowych.

#3 Marcin86Masakra

Marcin86Masakra

    Użytkownik

  • Członkowie
  • PipPip
  • 16 postów

Napisano 17 styczeń 2019 - 10:40

To jest stytuacja kiedy przedsiębiorcą jest spółka.

Czy tak samo będzie to się tyczyło kiedy prowadzimy biznes w formie działalności gospodarczej?





Dodaj odpowiedź



  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych