Skocz do zawartości

zasiłek chorobowy po rozwiązaniu umowy o pracę i zatrudnieniu przez małżonka

ciąża L4

wróć do serwisu Księgowość 2 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Bogdan

Guest_Bogdan
  • Goście

Napisano 10 styczeń 2019 - 16:24

Sprawa jest dość skomplikowana. Postaram się ją opisać w możliwie najprostszy sposób. Po zapoznaniu się proszę o wskazówki i wyjaśnienia.

1. Żona obecnie od ponad roku jest zatrudniona na umowę o pracę ze stałym wynagrodzeniem ok 4000zł netto.

2. Planujemy powiększyć rodzinę, natomiast żona na chwilę obecną nie jest w ciąży.

3. Żona planuje zmienić pracodawcę i nie wiadomo ile ta zmiana potrwa, jaki okres będzie bez pracy i czy w tym czasie nie zajdzie w ciąże.

4. Ja natomiast prowadzę działalność gospodarczą.

5. Założenie jest oczywiste, czyli uzyskanie możliwie największego zasiłku chorobowego w okresie ciąży.

- wiem, że obecnie zasiłek byłby wyliczany na podstawie rocznej średniej zarobków netto.

- wiem, że zatrudniając żonę musiałbym zapłacić za nią ZUS w wysokości ok 1300 (czyli tyle ile płacę za siebie), przy zatrudnieniu chociażby za najniższą krajową.

Proszę podpowiedzieć, jakie byłoby najrozsądniejsze rozwiązanie sytuacji gdyby po odejściu od obecnego pracodawcy, żona zaszła w ciążę? np. dowiadujemy się o ciąży > zatrudniam żonę, bądź idzie do nowej pracy (załóżmy z podobnym wynagrodzeniem) > żona idzie na L4 > zasiłek będzie wynosić ok... ? > itd

Z góry dziękuję za wskazówki.

#2 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 10 styczeń 2019 - 16:57

Nie wiem kto ci pomoże w tym kombinowania do naciągnięcia nas pracujących podatników, odprowadzających uczciwie składki ZUS.
Mam jedną wskazówkę: módl się, aby żona zaszła w ciążę, która by się, zdrowo rozwijała, a nie z góry zakładasz, że pójdzie na zwolnienie i jeszcze pytasz jak tego oszustwa dokonać.
"żona idzie na L4" a tymczasem nawet nie zaszła... Obrzydliwe

#3 Guest_Kom

Guest_Kom
  • Goście

Napisano 10 styczeń 2019 - 16:58

P-kt 5 założenie... Jest wręcz niemoralne!

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: ciąża, L4

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych