Skocz do zawartości

podział majątku

5 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_marta1234

Guest_marta1234
  • Goście

Napisano 09 styczeń 2019 - 11:05

Jestem aktualnie w trakcie rozwodu. Razem z byłym Mężem ustaliliśmy, zgodnie, nierówny podział finansów. Czy to jest w ogóle możliwe aby ustalić dowolnie podział majątku, jeśli dwie strony się na to zgadzają?

#2 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 09 styczeń 2019 - 12:27

Jestem aktualnie w trakcie rozwodu. Razem z byłym Mężem ustaliliśmy, zgodnie, nierówny podział finansów. Czy to jest w ogóle możliwe aby ustalić dowolnie podział majątku, jeśli dwie strony się na to zgadzają?

Jak najbardziej, jest to możliwe, jeśli obie strony wyrażają zgodę na taki podział.

#3 Guest_marta1234

Guest_marta1234
  • Goście

Napisano 10 styczeń 2019 - 11:55

czyli można zrobić podział majątku samodzielnie bez sądu, jakiś formalności to wymaga?

#4 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 10 styczeń 2019 - 12:02

czyli można zrobić podział majątku samodzielnie bez sądu, jakiś formalności to wymaga?

Wyżej napisałam, że można dokonać nierównego podziału majątku, ale nie wspomniałam, że można dzielić ten majątek samodzielnie. Jeśli zgadzacie się wraz z byłym mężem co do podziału, wystarczy sprawę przeprowadzić u notariusza. Jeśli bylibyście niezgodni, wtedy sprawę musi rozstrzygnąć sąd.

#5 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 10 styczeń 2019 - 12:02

Wyżej napisałam, że można dokonać nierównego podziału majątku, ale nie wspomniałam, że można dzielić ten majątek samodzielnie. Jeśli zgadzacie się wraz z byłym mężem co do podziału, wystarczy sprawę przeprowadzić u notariusza. Jeśli bylibyście niezgodni, wtedy sprawę musi rozstrzygnąć sąd.

#6 Guest_marta1234

Guest_marta1234
  • Goście

Napisano 11 styczeń 2019 - 11:48

dziekuję za pomoc

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych