Skocz do zawartości

Zdjęcie

Tanie konto bankowe z opcją walutową

wróć do serwisu Sektor Publiczny 9 odpowiedzi w tym temacie

#1 mtzd

mtzd

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 644 postów

Napisano 08 styczeń 2019 - 08:45

Dodam, że chodzi o opcję walutową z walutą Euro. A więc konto podstawowe - złotówkowe. Oraz dodatkowy rachunek bankowy w Euro do przelewów międzynarodowych. Możecie polecić mi jakąś interesującą ofertę z tego zakresu?

#2 travolta

travolta

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 99 postów

Napisano 08 styczeń 2019 - 14:43

U mnie filozofia jest następująca - idę zwykle tam gdzie jest taniej. Skoro wszystkie banki oferują zbliżony do siebie standard usług - to zastanawiam się, po co miałbym przepłacać? To tak jak z ubezpieczeniem OC - wybieram zawsze najtańsze. Podobnie jest z bankiem - wybieram najkorzystniejszą, najtańsza ofertę. Na szczęście jest z czego wybierać.

Widać to dosyć dobrze na takich porównywarkach jak tutaj pod linkiem: https://www.tanie-konto.pl/

#3 Tomasz41

Tomasz41

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 13 postów

Napisano 08 styczeń 2019 - 15:22

Albo T-Mobile Usługi Bankowe albo Nest Bank, oba darmowe konta, darmowe rachunki różnica tylko w kartach. T-Mobile bierze jak się nie mylę 3 zł/miesiąc za kartę, zaś Nest Bank 0 zł jeśli to jest pierwsza karta nie ważne w jakiej walucie, później dochodzi jakaś opłata za kolejne karty dodatkowe jeżeli chcemy sobie je dobrać i jest to chyba 25 zł jednorazowo lub 5 jednorazowo zależy czy w PLN czy w Euro ma być dodatkowa karta. Oba banki posiadają darmowe rachunki w Euro i darmowe przelewy SEPA. SWIFTY są niestety płatne ale tutaj to już chyba wszędzie tak jest. Nie pamiętam dokładnie już ale mam konta w obu bankach i polecam :)

#4 luke45

luke45

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 1008 postów

Napisano 23 styczeń 2019 - 07:46

W Alior Banku chyba jest takie konto.

Always look on the bright side of life!

#5 fashion.victim

fashion.victim

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 967 postów

Napisano 11 luty 2019 - 13:05

To pewnie trzeba byłoby się rozejrzeć wśród ofert banków

#6 Klasowa

Klasowa

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 51 postów

Napisano 05 sierpień 2019 - 22:24

Tak, jak wcześniej luke45 wspominał, dobrą opcją będzie w tym przypadku Alior Bank. Mają w swojej ofercie takie konta. Na uwagę zasługuje też ich kantor, w którym można prowadzić rachunki w różnych walutach i dokonywać wymiany po bardzo korzystnych kursach. Jeśli chodzi też o brak opłat, to wybrałabym alior bank forum zapewne się ze mną zgodzi.

#7 ada789

ada789

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 06 sierpień 2019 - 08:50

Ja osobiście polecam konto w nestbanku lub założenie karty revolut.

#8 enzymata

enzymata

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 549 postów

Napisano 06 sierpień 2019 - 10:45

W Nest banku jest teraz świetna oferta. Chyba najlepsza na rynku.

#9 Guest_opiekunnestbank

Guest_opiekunnestbank
  • Goście

Napisano 28 sierpień 2019 - 17:23

Ja osobiście polecam konto w nestbanku lub założenie karty revolut.

Szanowna Pani, dziękuję za wspomnienie o ofercie Nest Konta w Nest Banku. To konto jest darmowym kontem bankowym. W jego ramach za 0 zł oferujemy: założenie i prowadzenie konta, przelewy krajowe Elixir, wpłaty gotówki w PLN w ponad 2500 wpłatomatów sieci Euronet, wydanie i używanie jednej karty płatniczej, wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce oraz wpłaty i wypłaty gotówki w oddziałach banku. Konto można otworzyć na kilka sposobów: przelewem (wystarczy wykonać przelew, a konto będzie aktywne nawet w 15 minut), poprzez kuriera (konto aktywne nawet w 5 dni, wystarczy podpisać dostarczoną umowę), w oddziale (wystarczy złożyć wniosek online, a następnie udać się do oddziału, aby podpisać umowę) lub w oddziale stacjonarnym banku.

Gdyby pojawiły się jeszcze jakieś pytania, pozostaję do dyspozycji.

Pozdrawiam,

Opiekun Klienta Nest Bank

nestbank.pl

#10 mleszczak

mleszczak

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 610 postów

Napisano 25 wrzesień 2019 - 13:32

Mi się wydaje że bardziej opłaca się samemu wymieniać walutę w kantorze internetowym. Jest to wygodne, bezpieczne, w pluskantor.pl mają szczególnie dobre kursy. Wymieniam tam od dawna i polecam, obsługa jak i kursy są bardzo dobre.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych