Skocz do zawartości

Kategorie

Forum

Zdjęcie

Koszta budowy domu w 2019 roku

53 odpowiedzi w tym temacie

#21 domi.nika

domi.nika

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 46 postów

Napisano 11 październik 2019 - 13:22

Polecam firmę , która buduję domy z drewna https://domyhbe.pl/pl. Budują w nowoczesnej technologi i na każdą konstrukcje dają 30 lat gwarancji :

-oferta https://domyhbe.pl/pl/oferta-domow

-technologia https://domyhbe.pl/pl/technologia-hbe

-realizacje  https://domyhbe.pl/pl/realizacje

#22 G0siaa

G0siaa

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 446 postów

Napisano 16 listopad 2019 - 12:01

Bardzo ciekawy temat. Ja podczas budowy domu korzystałam z usług firmy budowlanej www.budownictwo-houserwis.pl. Zajęli się m.in. montażem instalacji elektrycznej oraz wodno-kanalizacyjnej. W swojej ofercie posiadają także budowę domów pod klucz oraz usługi mini-koparką. Byłam bardzo zadowolona z naszej współpracy.

#23 Jol70po

Jol70po

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 91 postów

Napisano 17 listopad 2019 - 12:09

Piękny projekt funkcjonalnego i energooszczędnego domu wykonała mi firma www.rajskaosada.pl. Już dawno szukaliśmy czegoś w okolicy Góry Kalwarii, a gdy polecono mi firmę, która stawia tam osiedla i ma tyle pozytywnych opinii, nie zawahałam się skorzystać. Warto było. Dom jest cudowny i taki, o jakim zawsze marzyłam, a koszt nie był wcale tak wysoki, jak się spodziewałam.

#24 amelia7878

amelia7878

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 38 postów

Napisano 29 listopad 2019 - 14:24

Moim zdaniem koszt budowy domu jest z roku na rok co raz wyższy, z tego co sobie porównuję niektóre ceny, to niestety ale nic nie tanieje, tylko wręcz przeciwnie. Macie porównanie jak z cenami robocizny? 

#25 Monkey_Funcky

Monkey_Funcky

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 787 postów

Napisano 06 grudzień 2019 - 09:21

Decydując się na budowę, trzeba się przygotować na wysokie koszty. Niestety, ale budowa jakakolwiek nie jest tanią inwestycją. Związane jest to z wykorzystaniem specjalistycznego sprzętu oraz nowoczesnych metod budowlanych. O tym, możecie więcej przeczytać tutaj, link. Znajdziecie tu odpowiedzi na swoje wątpliwości oraz wskazówki, jakich fachowców należy zatrudnić.

#26 Guest_Adrika

Guest_Adrika
  • Goście

Napisano 10 grudzień 2019 - 11:15

Przecież nie da się jednoznacznie powiedzieć jakie są koszta budowy domu. My staramy się robić wszystko "budżetowo". Ile się da, własnymi rękami (głównie rękami męża póki co;)). Szukamy tańszych rozwiązań, tak trafiliśmy na betoniarnię Cembet z naszej okolicy (Kraków) więc chociażby tutaj udało się trochę zaoszczędzić. 

#27 tomeka

tomeka

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 12 postów

Napisano 20 grudzień 2019 - 21:50

Budowa domu niesie ze sobą wiele kosztów dodatkowych. Np. wyrównanie terenu po budowie czy montaż przydomowej oczyszczalni. Ta firma świadczy takie usługi. U mnie montowali oczyszczalnie. Z tego co wiem w ofercie mają jeszcze parę innych usług.

#28 grusz87

grusz87

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 32 postów

Napisano 27 grudzień 2019 - 20:26

Koszt budowy domu z pewnością z roku na rok jest coraz droższy, macie może informacje, jak to będzie wyglądać w 2020? Domyślam się, że ceny pójdą w górę tak jak w innych dziedzinach? 

#29 konopka

konopka

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 4 postów

Napisano 23 styczeń 2020 - 12:21

Raczej na pewno :) Już teraz widać, że cena budowy domu poszła do góry, a mamy dopiero początek roku  

#30 Guest_Adam

Guest_Adam
  • Goście

Napisano 05 luty 2020 - 21:00

Cena zależna jest od wielu czynników. Przede wszystkim od technologii, w której będzie budowany dom. Z doświadczenia uważam, że lepiej zainwestować w lepszą technologię, np. prefabrykowaną, która jest energooszczędna i cieszyć się odpowiednią temperaturą w domu i brakiem wilgoci i innymi korzyściami, niż polecieć po kosztach. Firma JW Budownictwo, która stworzyła dla mnie dom od samego projektu świetnie wykonała swoją robotę.

#31 kerryjane72

kerryjane72

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 130 postów

Napisano 22 luty 2020 - 05:49

Zapewne z roku na rok jest coraz drożej, wszystko drożeje, zarówno materiały budowlane jak i robocizna. Z tym musicie się liczyć niestety. Dobrze dlatego też przemyślcie już pierwszy wybór, czyli wybór projektu domu. Myślę, że w tej kwestii warto postawić na projekty domów proponowane przez firmę Archon. Może i już nawet o niej słyszeliście.

#32 mgzeta

mgzeta

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 479 postów

Napisano 22 luty 2020 - 10:30

A czy ktoś zdecydował się i wybrał ofertę na domy drewniane całoroczne? Jakie są koszty takiego domu i jaka jest różnica cenowa pomiędzy takim domem a domem tradycyjnym? 

#33 G0siaa

G0siaa

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 446 postów

Napisano 16 marzec 2020 - 22:31

Zgodzę się z tym, że koszty zależą od użytych materiałów oraz firmy budowlanej. Ja wydałam około 200 tysięcy na budowę domu. Działkę posiadałam już wcześniej od rodziców. Materiały budowlane zamawiałam z www.arsen24.pl. Znajdziesz tam praktycznie wszystkie niezbędne produkty.

#34 widna33

widna33

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 29 postów

Napisano 25 marzec 2020 - 18:17

Koszt budowy domu zależy od kilku spraw. M.in. od metrażu, od technologii, wybranych materiałów. My sporo zaoszczędziliśmy, a to dlaytego, że mieliśmy generalnego wykonawcę - firmę Espiro Property, która wszystkim kompleksowo się zajęła. To była duża oszczędność pieniędzy. Tak samo oszczędność na materiałach 15% wartości materiałów wróciło do naszej kieszeni (niższy VAT ma firma). Co więcej, nie musieliśmy płacić żadnej zaliczki, tak samo dostaliśmy gwarancję, że cena nie ulegnie zmianie. 

#35 Open Bankier

Open Bankier

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 61 postów

Napisano 30 marzec 2020 - 07:16

Trafiłem właśnie na taki artykuł https://www.mgprojek...tacja-projektu/

Uważam,że jest on dość ciekawie i zrozumieli napisany...

Można dla kogoś okaże się pomocny? Ja się z niego naprawdę dużo dowiedziałem!

#36 Bianca

Bianca

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 21 kwiecień 2020 - 12:18

Ja budowałam dom w roku 2018 i jak liczyliśmy z mężem to zaoszczędziliśmy od 20-30% na wszystkim zarówno na wnętrzach jak i samej budowie domu w porównaniu z 2020.

#37 Guest_Lopexxx

Guest_Lopexxx
  • Goście

Napisano 28 kwiecień 2020 - 09:33

Ja ocieplałem dom styropianem grafitowym, bez dwóch zdań bardzo dobry i praktyczny materiał do tego lekki w montażu, nieobiążacjący ścian, łatwy do ewentualnego przeszlifowania przed dalszymi pracami wykończeniowymi. No i mniej potem za ogrzewanie się płaci

#38 Guest_Syrgiusz

Guest_Syrgiusz
  • Goście

Napisano 30 kwiecień 2020 - 14:58

Można spokojnie właśnie ocieplać. Ja mam dom z 1950 roku, zrobiony z poniemieckiej cegły i właśnie ocieplony styropianem żeby głównie nie obciążać ścian po prostu. Dom mały, więc można było spokojnie ocieplić samemu i np. nie stawiać wielkich rusztowań

#39 Guest_Ruhhrek

Guest_Ruhhrek
  • Goście

Napisano 12 maj 2020 - 12:55

Można spokojnie właśnie ocieplać. Ja mam dom z 1950 roku, zrobiony z poniemieckiej cegły i właśnie ocieplony styropianem żeby głównie nie obciążać ścian po prostu. Dom mały, więc można było spokojnie ocieplić samemu i np. nie stawiać wielkich rusztowań

To, jaki materiał powinien być zastosowany powinno być w projekcie. Oczywiście przy takich starszych domach o projekcie można sobie tylko pomarzyć. Niemniej jednak materiału ociepleniowego nie powinno się dobierać od tak. Zawsze konsultacja z kimś, kto się zna pomoże, wtedy zdecydowanie unikniemy błędów. Z mojego doświadczenia styropian jest materiałem po prostu bezpieczniejszym

#40 Guest_BodnerekAdam

Guest_BodnerekAdam
  • Goście

Napisano 24 maj 2020 - 11:31

Ja mam nowy dom właśnie też ocieplany styropianem gdzie się da. Po prostu nie widzę lepszego materiału na dom. Tu wiele osób zwraca uwagę, że łatwiej się klei obwodowo styropian niż np. wełnę lamelową. Mała waga, prosta robota, a efekt bardzo fajny

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Najnowsze tematy