Skocz do zawartości

Zdjęcie

Koszta budowy domu w 2019 roku

20 odpowiedzi w tym temacie

#1 travolta

travolta

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 99 postów

Napisano 07 styczeń 2019 - 14:34

Jak się będą kształtowały koszta budowy domu w 2019 roku? Czy ktoś już to może wcześniej przerabiał i byłby w stanie podpowiedzieć co i jak? Na co należy zwrócić uwagę?

Zastanawiam się, czy warto jesst się obecnie budować?

#2 Tomasz41

Tomasz41

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 13 postów

Napisano 08 styczeń 2019 - 11:41

Na pewno cena nie spada na przestrzeni lat, im szybciej tym lepiej moim zdaniem.

Najpierw działka pod budowę później dobrać dobrego dewelopera, z dobrą ofertą lub firmę. Projekt, który będzie odpowiadał. Koszta są różne zależnie od regionu ale też nie są to jakieś ogromne różnice. Dodać koszta wyposażenia, wykończenia jeśli chce się mieć podwórko też jego zagospodarowania, ogrodzenia, garaż itp.

Dom o powierzchni powiedzmy 150m2 to koszt mniej więcej 450tyś zł w stanie deweloperskim oczywiście zależne to jest od regionu. Średnio m2 powierzchni użytkowej domu to koszt około 4 - 4.5 tyś zł. Do tego dochodzi koszt działki wykończenie itp. Można na pewno zejść z ceny ale suma sumarum powiedzmy że cena to od 500 tyś do 800 tyś zł. za 150m2 powierzchni użytkowej z wykończeniem.

Widziałem też ostatnio dosyć ciekawe gotowe projekty na domy za 200 tyś, można sobie posprawdzać na Google wtedy dochodzi koszt wykończenia i działki tylko.

#3 lithery

lithery

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 91 postów

Napisano 08 styczeń 2019 - 13:59

Mam bardzo podobne zdanie do kolegi wyżej. Tu nawet nie chodzi o to, że różnego rodzaju materiały i towary drożeją. Tu bardziej chodzi o to, że wartość pieniądza maleje, podczas gdy pensje nie nadążają za spadającą siłą nabywczą pieniądze. Nie chcę wchodzić w dysputy ekonomiczne - fakty są jednak takie, że im szybciej zaczniesz się budować, tym teoretycznie będzie Cię to mniej kosztowało.

Wystarczy sobie porównać ceny towarów pustaków itd.

Ale tez tych drobnych jak np drutów spawalniczych typu https://www.metalurg...pawalniczy-spg1które też się przecież powszechnie wykorzystuje.

#4 enzymata

enzymata

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 549 postów

Napisano 16 styczeń 2019 - 14:50

Różnie to jest z tymi kosztami. Wiele zależy od technologii w jakiej się buduje.

#5 zbyszek88

zbyszek88

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 27 postów

Napisano 10 luty 2019 - 22:08

Ceny materiałów czy robocizny co roku idą do góry, normalna sprawa. Dopiero będę zamawiać szczegółowy kosztorys z https://www.homekoncept.com.pl żeby wiedzieć, na jaki wydatek się szykować. Działkę już ogrodziliśmy, teraz się rozglądamy za kierownikiem budowy co ma łeb na karku.

#6 BarbaraGruszka

BarbaraGruszka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 509 postów

Napisano 13 luty 2019 - 14:03

Koszta budowy z roku na rok się zwiekszają,co wynika z wysokości ceny materiałów budowlanych oraz z wysokich cen usług. Polecam zawsze założyć wyższy koszt budowy domu niż wynika z kosztorysu. Na pewno podczas budowy spotkamy się z wieloma nieprzewidzianymi wydatkami i trzeba je wziąć pod uwagę. 

Jeśli chcecie nieco obniżyć koszt budowy domu, polecam zastanowić się dobrze nad projektem. Lepiej będzie wybudować mniejszy domek parterowy z dwuspadowym dachem niż dom piętrowy o skomplikowanej bryle oraz wielospadowym dachem. 

Sporo projektów mniejszych domów, tańszych w budowie, znajduje się na stronie tej pracowni:

https://www.domywsty...y-malych-domow/

#7 Sławek0080

Sławek0080

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 16 postów

Napisano 21 luty 2019 - 14:12

Teraz zdecydowanie lepiej jest wybudować mały parterowy dom niż piętrowy. Jest nie tylko tańszy w budowie, ale też w ogrzewaniu. Koszty budowy domu będą rosły choćby ze względu na zmianę technologii i rosnących wymagań. Teraz trzeba budować znacznie cieplejsze budynki niż kiedyś, ale może to i dobrze, bo w przyszłości ich utrzymanie będzie zdecydowanie mniej kosztować, a ceny mediów będą raczej rosnąć. Szacuje się, że inwestycja np. w cieplejsze okna może się przełożyć na oszczędności nawet 35% energii. Teraz standardem stają się już profile siedmiokomorowe, o współczynniku Uw=0,9 W/m2K, jak np. tu: http://www.mitbau.pl/CMS/okna/pcv.html Pozytywna wiadomość jest jednak taka, że jeszcze w ciągu następnych 10 lat część kosztów budowy energooszczędnego domu będzie można zrefinansować w ramach programu Czyste Powietrze.

#8 cris02

cris02

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 357 postów

Napisano 06 marzec 2019 - 23:37

Oj koszta są spore a o załatwianiu formalności to nawet nie wspomnę :P Dlatego my od razu zgłosiliśmy się do biura abc dom, które znalazło dla nas idealne lokum :)

#9 RafalM

RafalM

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 46 postów

Napisano 25 marzec 2019 - 09:07

Ciekawy artykuł widziałem na http://apartamentyrzewuskiego.pl/dużo pisali o tym jak to będzie wyglądało i o inwestycjach.

#10 kaja.idzi

kaja.idzi

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 35 postów

Napisano 30 marzec 2019 - 18:15

Chyba trudno oszacować, ile kosztuje budowa domu jednorodzinnego, bez wiedzy, jaki jest metraż, wg jakiego projektu ma być budowany, w jakiej technologii i jakimi materiałami... 

#11 Gawron

Gawron

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 8 postów

Napisano 26 czerwiec 2019 - 01:47

Myślę że, koszt budowy domu w roku 2019 nie będzie większy niż był w latach poprzednich, ewentualna różnica będzie nieodczuwalna. Natomiast ceny będą głównie zależały od regionów i wielkości działek. Ogromny wpływ na cenę, będzie miał również projekt domu. Niestety w większości pracowni architektonicznych wybór projektu jest ograniczony do kilku możliwości. Przy wyborze warto kierować się zdrowym rozsądkiem i wartością ceny do jakości. Mnóstwo gotowych projektów możesz zobaczyć na https://www.mgprojekt.com.pl i na spokojnie się zastanowić, który twoim zdaniem najbardziej odpowiada twoim wymaganiom.

#12 Marek K.

Marek K.

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 27 czerwiec 2019 - 10:29

Jeśli chodzi o Warszawę i okolicę to firma https://www.wawerbud.pl/ zajmująca się budową domów SSO dokonuje bezpłatnej wyceny. Warto zadzwonić i poznać koszty. Dzwoniłem do nich, kiedy jeszcze nie wiedziałem, czy będziemy budować dom, czy kupimy gotowy. Stanęło na tym drugim, ale ww firmę polecam gorąco!

#13 lemoniad

lemoniad

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 53 postów

Napisano 04 wrzesień 2019 - 07:01

Bezplatne wyceny z gotowymi projektami ma też na stronce firma New-House. Proponuja nowoczesne rozwiązania, energooszczędne (tym własnie mnie do siebie od razu przekonali) no i dzialaja na całą Polske

#14 G0siaa

G0siaa

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 88 postów

Napisano 21 wrzesień 2019 - 11:30

Dużo zależy od wielkości domu, firmy budowlanej oraz użytych materiałów. Ja podczas budowy domu korzystałam z usług firmy www.vanhanzdach.pl. Specjalizują się m.in. w pracach elewacyjnych i wykończeniowych oraz usługach dekarskich. Na pewno będą Ci w stanie pomóc.

#15 fashion.victim

fashion.victim

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 963 postów

Napisano 25 wrzesień 2019 - 09:45

Ceny ostatnio strzelają w górę, więc raczej taniej nie będzie przy budowie, niż kilka lat temu. Oczywiście ostatecznie cena będzie zależała od projektu, ukształtowania tereny i innych parametrów technicznych

#16 AlicjaM

AlicjaM

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 132 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 25 wrzesień 2019 - 13:37

Nie ma co, budowa domu to dziś nie lada wydatek, jednak ceny wahają się bardzo mocno. Tak jak powiedział kolega wyżej - jest po prostu dużo zmiennych

Czysty Zysk - blog o sprzątaniu, organizacji domu i eko poradach.

#17 mirell

mirell

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 16 postów

Napisano 30 wrzesień 2019 - 19:24

jak budowa dom to zależy jakie materiały wybierzecie, projekt gotowy czy nie. Nie da się ceny podać, na pewno będzie wam ogrzewania potrzebne, zastanawiałem się długo co wybrać i w końcu pało na kocioł na pellet. Ekologicznie przynajmniej, wybraliśmy kocioł z Piecbud. Solidna firma piecbud.net.pl/produkty/kotly-5-klasa-eco-design/5-klasa-pellet.

#18 Bashka87

Bashka87

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 31 postów

Napisano 30 wrzesień 2019 - 20:43

Koszt budowy domu trudno jednoznacznie oszacować, to wszystko zależy od projektu i wykonania - na jakie materiały i technologie się inwestor zdecyduje. Warto poradzić się firmy budowlanej, nam firma Espiro Property pomogła zweryfikować koszty, jakie założyliśmy sobie na początku. 

#19 jawoorek

jawoorek

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 6 postów

Napisano 04 październik 2019 - 17:46

Warto pamiętać, że początkowe szacunki i ostateczne koszty budowy domu mogą się bardzo różnić, dlatego zawsze polecam odłożyć sumę środków na niespodziewane wydatki/dodatkowe koszty.

#20 Guest_Ola

Guest_Ola
  • Goście

Napisano 10 październik 2019 - 06:24

Witam, Jeśli chodzi o budowę domu w Technologi szkieletowej warto napisać do firmy MD DOM DOMY Z DREWNA Z Wodzisławia śląskiego. Dałam im 5 domków do wyceny , bardzo szczegółowo mi je wycenili, nie musiałam kupować projektów bo dostałam od nich za darmo, na spotkaniu z architektem mogłam przedstawić swoje wizje i wymagania :D

Ceny są naprawdę spoko, dom w technologi szkieletowej ma wiele zalet może być również Pasywny.

Długo zastanawiałam się nad budową domu w tej technologi i był to strzał w 10 już chyba bym się nie zdecydowała na inna technologie.Do tego bardzo sobie cenie ich pomoc oraz doradztwo widać że znają się na tym co robią, wszystko było w terminie i naprawdę tak jak tu piszecie u mnie stresów nie było.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych