Skocz do zawartości


Zdjęcie

Wiosenna przerwa świąteczna w szkołach 2019 r.


wróć do serwisu Sektor Publiczny 3 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Samorząd

Admin Samorząd

    Zaawansowany użytkownik

  • Administratorzy forów
  • 32755 postów

Napisano 07 styczeń 2019 - 08:04

Zimowa przerwa świąteczna już za nami. Uczniowie wypoczywać teraz będą podczas ferii zimowych. Ferie zaczynają się dla niektórych województw już 14 stycznia 2019 r. Kolejna przerwa od szkoły to wiosenna przerwa świąteczna.

Powrót do artykułu: Wiosenna przerwa świąteczna w szkołach 2019 r.

#2 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 07 styczeń 2019 - 08:04

Podczas przerw świątecznych nauczycielom urlop nie przysługuje. Dlatego też świetlice powinny być czynne w każdej szkole. Niezrozumiałe jest więc dlaczego dyrektorzy nie zarządzają otwarcia świetlic w tych okresach obligatoryjnie.

#3 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 09 kwiecień 2019 - 18:35

Oczywiście, ze urlop nie przysługuje. Jednocześnie jednak nauczyciele nie prowadzą w tych dniach zajęć z uczniami a szkoła nie ma podstaw do organizowania zajęć świetlicowych (także dlatego, że nie miałby ich kto prowadzić) . Inaczej niż w dniach egzaminów, rekolekcji czy do dyspozycji dyrektora - wówczas szkoła ma obowiązek zapewnić zajęcia opiekuńcze na życzenie rodziców.

#4 Guest_truskall

Guest_truskall
  • Goście

Napisano 22 styczeń 2020 - 14:35

Najlepiej do Zalesia Mazury, my jedziemy tam kolejny już rok z rzędu. Zajęć i aktywności dla całych rodzin z dziećmi jest tam multum, a same dzieciaki jak będą chciały pobawić się bez nas, to mają animatorów, a my w tym czasie hyc do spa :), polecam. 

Dodaj odpowiedź  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Najnowsze tematy