Skocz do zawartości

Jaki olej polecacie

olej silnikowy olej jaki olej najlepszy jaki olej wybrać

32 odpowiedzi w tym temacie

#21 Guest_Bartuś

Guest_Bartuś
  • Goście

Napisano 12 styczeń 2019 - 10:20

Dokładnie, to najważniejsze. A to jakiej jakośći olej wybierzemy to już kwestia ile pieniążków mamy na ten cel.

#22 Guest_polepszacz smaku

Guest_polepszacz smaku
  • Goście

Napisano 12 styczeń 2019 - 19:33

Najlepszej jakości czyli jaki? Ja osobiście nie polecam Castrola i Motula, na tych olejach bardzo silniki mi pobiraja olej. Teraz jeżdzę na Valvoline i też szału nie ma, co sprobować zalać? Motor 2.4 D w Volvo.

#23 Guest_kolarz2

Guest_kolarz2
  • Goście

Napisano 12 styczeń 2019 - 20:50

Może silnik masz śmietnik i temu tak? xD A jeśli nie to przeczytaj wątek od początku, głównie ludzie pisali o olejach PAO i  słusznie, bo to klasa wyżej od olejów Hydrokrakingowanych (czyli wszystkich typu motul, castrol, valvo i tak dalej, całego tego szmelcu) A jaki konkretnie ci polecić to nie wiem. Ja od ponad 2 lat jeżdzę na olejach wyłącznie PAO i w zimie zapomniałem co to znaczy słyszeć jakieś dziwne odglosy po odpaleniu samochodu rano. Kiedys jeździłem na Amsoilu 5w40 (ale teraz z ceną to już ich poje..... ok 200 zł za butelke liczą sobie) więc przesiadłem sie na PMO 5w40 C3 o ktorym było mowa wczesniej i też jestem zadowolony.

Generalnie jakiego PAO nie kupisz (w Polsce dostępnych jest kilka olejów na PAO) to będziesz zadowolony. Tylko patrz na cenę, bo czasami potrafią kosztować grubo. Najtańszy z tych popularnych jest własnie PMO, a jak masz więcej kasy to Penrite albo Amsoil, ale ja nie widzę sensu przepłacać, bo to już niewielka róznica między tymi olejami pewnie jest a kosztują x2.Ale kto bogatemu zabroni xDD

Mogę wiedzieć ile przebiegu ma twoje autko? Bo może już pół miliona to nie ma co szukać problemu z olejem tylko z silnikiem xDDD

#24 Guest_polepszacz smaku

Guest_polepszacz smaku
  • Goście

Napisano 12 styczeń 2019 - 22:22

Dzięki za odpowiedz kolarz2.

Silnik ma 220 tysiecy przebiegu.

Wybiorę coś z tych olei co wysłałeś, poczytam trochę na ich temat i coś napewno wybiore. A jak juz kupie to dam znać co wybralem, albo najlepiej dam opinie jak juz zaleje do auta : )

#25 Guest_to ja

Guest_to ja
  • Goście

Napisano 13 styczeń 2019 - 22:12

haha akurat, 220 tysięcy km to on miał 10 lat temu. Czy jeszcze ktoś wierzy w takie przebiegi w starych samochodach?

#26 Guest_Bartek smoluch

Guest_Bartek smoluch
  • Goście

Napisano 16 styczeń 2019 - 23:41

Nie czepiaj się chłopaka, niektórzy dalej wierzą w takie przebiegi w swoich autach.

A co do tematu to przyznam, ze trafiłem tu z googli jak szukałem informacji o olejach opartych na PAO. I przyznam szczerze ze o marce PMO to nie słyszałem. Niedługo zbliża mi sie wymiana w mojej Audi i zastanawiam się czy tego oleju nie wybrać. Lał ktoś PMO do Audi A4 2.0 TDI ?

Na olej mam tak do 150 zł, znadję coś lepszego?

#27 Guest_Banan86

Guest_Banan86
  • Goście

Napisano 17 styczeń 2019 - 23:27

Jakbyś poczytał temat to byś widział, że lał nie jeden. Dlaczego ludzie mieli nie lać? Oleje już są dosyć długo w Polsce, rocznie ponad milion litrów sprzedają to calkiem niezły wynik.

A o jakość sie nie bój bo to solidna holenderska marka z uszlachetniaczami z USA. a za 150 zł kupisz 5 litrów PMO 5w30 więc chyba starczy ci na cała wymianę. A jak masz jakąś hurtiwnię zaprzyjaznioną to może i taniej wyrwiesz

Ja ostatnio zainteresowałem się też marką Penrite, też pełne PAO z tym ze niestety dużo droższe to, bo 300 zł aż trzeba dać.

#28 Guest_Kondzio

Guest_Kondzio
  • Goście

Napisano 20 styczeń 2019 - 01:21

Dzięki panowie za pomoc, tak jak mi polecaliście kupilem PMO 5w40 z ich oficjalnego sklepu (przynajmniej mam pewność, że będzie oryginalny) Za 5 litrów zapłaciłem 140 zł, więc zmieściłem się w  cenie. Jakby ktoś miał problem ze znalezieniem sklepu to wrzucam sklep.pmo-oils.com/pl_PL/products/olej-pmo-5w40-c3-4l-5l chociaż myślę, ze jak ktoś zechce to i tak bez problemu znajdzie w googlach.

Płukankę wziąłem Liqui i wyleciało trochę syfu po tym płukaniu, chociaz spodziewałem się ze będzie wiecej szlamu (może warto bylo to powtorzyć?)

A filtr to kupował mi mechanik i z tego co wiem to chyba Knechta mi zamontowali, ale pewnosci nie mam.

Także Panowie dzieki jeszcze raz za pomoc. Przyznaję, że po tym zabiegu to jest inny samochód. Pierwsze co zauwazyłem, to ze silnik lżej kręci. A co wiecej ładniej chodzi, tak deilkatnie. Nie wiem co miało większy w tym udział, olej PMO czy płukanka LM, albo moze to i to. Mniejsza o to, efekt jest super i to jest najważniejsze.

Pozdro dla wszystkich pomagających

#29 Guest_Marek1990

Guest_Marek1990
  • Goście

Napisano 23 styczeń 2019 - 20:55

Nie będę zakładał kolejnego tematu, naczytałem się o olejach PAO i patrząc na parametry faktycznie są lepsze niż zwykłe oleje. Na olej mam ok 250 zł i potrzebuje go ok 7 litrów. Silnik to N52 BMW e60 330i. Lepkość do 5w40 z tego co zaleca producent, tylko teraz pytanie jakiej marki olej ma być? Proszę o pomoc.

#30 Guest_IQ

Guest_IQ
  • Goście

Napisano 23 styczeń 2019 - 21:04

Ale oleje PAO to też zwykłe oleje. Piszecie o olejach PAO jakby to były jakieś oleje z kosmosu, a to taki sam olej tylko trochę lepszej jakości.

Mając tyle pieniędzy wielkich mozliwości nie masz. Słyszalem, że motul też ma olej na PAO linia x-clean) ale ja tego oleju nie polecam bo bardzo silniki go lubią wpieprzać. Chyba możesz śmiało kupować PMO 5w40 C3 o którym było dużo w tym wątku. Sprawdzone oleje, w przystępnej cenie oparte na PAO. Chyba więcej wymagać nie możesz. I cenowo tez się raczej zmieścisz.

Bo na Amsoila to raczej CI nie starczy.

#31 Guest_bartolo

Guest_bartolo
  • Goście

Napisano 28 styczeń 2019 - 00:03

Co za bzdura, Motul koło PAO nawet nie stał. Kiedyś fakt był na PAO a teraz to już śmieć nie olej, spójrz na jego parametry...

#32 Guest_wojtex

Guest_wojtex
  • Goście

Napisano 10 luty 2019 - 13:34

Halo jest tu ktoś jeszcze?

Szukam oleju do poczciwego 1.9 TDI, czy do tego samochodu też olej PAO ma sens czy to bez sensu?

#33 Guest_Karol wiera

Guest_Karol wiera
  • Goście

Napisano 10 luty 2019 - 21:41

A dlaczego ma sie nie nadać? hehe

PAO to poprostu prawdzziwie syntetyczne oleje w przeciwienstwie do tych niby dobrych oleów typu (Castrol, Valovline czy Motul) Jak masz gdzieś możliwość dorwania oleju na PAO w dobrej cenie to śmiało kupuj. Tylko pamietaj, że pewnie auto już jakoś wielkiej wartość nie ma, wiec bez sensu lać najdrośze oleje. Zalej coś tańszego z PAO i będziesz zadowolony...

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: olej silnikowy, olej, jaki olej najlepszy, jaki olej wybrać

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych