Skocz do zawartości

Zdjęcie

Wywóz gruzu i śmieci pobudowlanych - gdzie we Wrocławiu?

11 odpowiedzi w tym temacie

#1 mtzd

mtzd

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 862 postów

Napisano 05 styczeń 2019 - 10:52

Dodam, że chodzi o wywóz gruzu z remontowanych mieszkań. Gruzu powstałego z demontażu ścianki działowej, wymiany okien czy nowej glazury. W jaki sposób efektywnie, tanio i przede wszystkim legalnie można się tego pozbywać?

#2 lithery

lithery

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 118 postów

Napisano 07 styczeń 2019 - 12:01

Zwykle odbywa się to w taki sposób, że zamawiasz kontener, który jest podstawiany pod określony adres. Po wypełnieniu odpad jest odbierany i podstawiany jest kolejny kontener (o ile jest oczywiście taka potrzeba).

Jest dosyć dużo firm które realizują tego typu zlecenia... Rzuć okiem np na OLX...

Ewentualnie bez pośrednictwa portali ogłoszeniowych można trafić na tego typu usługi: http://eko-logis.com...wywozu-odpadow/

#3 Guest_j23

Guest_j23
  • Goście

Napisano 07 styczeń 2019 - 12:08

Miasto od 2 lat (a może i dłużej) jest odpowiedzialne za odbiór wszelakich śmieci w związku z tzw. ustawą śmieciową. Zatem dowiedz się od komórki tym się zajmującej w UM jak Ci to odbierze i ile to kosztuje.

#4 Tomasz41

Tomasz41

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 13 postów

Napisano 08 styczeń 2019 - 11:25

Przeważnie wygląda to tak że podstawiają kontener pod budynek czy tam plac wyrzuca się wszystko co zalicza się jako gruz i inne odpady zawarte w ofercie firmy. Cena zależy mniej więcej od wielkości kontenera, ilości i typu co w nim będzie. We Wrocławiu dużo firm się tym zajmuje tak jak pisał lithery na OLX jest pełno ofert, a po wpisaniu "wywóz gruzu wrocław" wyskakuje pokaźna lista firm. Warto podzwonić i sprawdzić gdzie oferują najlepsze ceny i warunki. 

#5 versia90

versia90

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 73 postów

Napisano 09 marzec 2019 - 17:43

hej, mam nadzieje ze będziemy mogli dalej wspolpracowac na ten temat Zegarki Męskie Geneva

Ludzie małoduszni zawsze usiłują pomniejszyć innych...

https://popw.parp.go...t/article/48591

https://poir.parp.go...t/article/48591

#6 KamilF

KamilF

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 13 maj 2019 - 15:32

Witaj.

Zawsze może Pan sobie zamówić kontener, który Panu podstawią pod wskazane miejsce. Firma RedSkip, zajmuje się tego typu usługami, standardowo podstawiają kontener na 5-7 dni, ale mają też taką opcję, że podjeżdżają, czekają 30 minut, zapakujemy co trzeba, odjeżdżają i możemy cieszyć się z porządku na placu budowy. 
Więcej może Pan znaleźć na http://www.redskip.pl/

#7 januszem

januszem

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 18 luty 2020 - 09:12

Wynajmowałem kiedyś kontener na gruz od firmy https://gruzman.pl/w...uzu-ruda-slaska. Budowałem dom i potrzebowałem dużego kontenera na odpady. Nie było żadnych problemów z dostarczeniem i odebraniem kontenera. Polecam

#8 Guest_Mariuszek211

Guest_Mariuszek211
  • Goście

Napisano 03 wrzesień 2020 - 13:24

Odpady budowlane czasami najlepiej poddać stosownej utylizacji. Również i ja chciałem z tego skorzystać, stąd pomysł o zawiązaniu współpracy z firmą znajomego. Odebrali je, a następnie się ich pozbyli 

#9 Guest_Tadeusz378

Guest_Tadeusz378
  • Goście

Napisano 09 wrzesień 2020 - 08:19

Na dniach zaczynam remont domu, więc gruzu na bank będzie sporo. Mam kupione elastyczne kontenery typu big bag od Amid. W ofercie mają różne pojemności, bez większego kłopotu znalazłem odpowiednie dla siebie. Jak na razie nad tym, gdzie wywiozę gruz jeszcze się nie zastanawiałem, ale z pewnością wszystko odbędzie się legalnie i tak jak trzeba. 

#10 hopsio-bopsio

hopsio-bopsio

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 61 postów

Napisano 18 wrzesień 2020 - 15:40

Gdy już zdecydujemy się na poważny remont lub gdy jest wykonywana budowa domu to warto pomyśleć aby przeprowadzić także termomodernizację. W pierwszej kolejności warto pomyśleć aby wymiana okien była podstawową kwestią w przypadku tego zagadnienia. Szczelne okna zapobiegają powstawaniu mostków cieplnych. Warto pamiętać, aby wykonawca który świadczy dla nas usługi budowlane był doświadczoną firmą i miał za sobą już wykonane tego typu inwestycje, najlepiej poparte konkretnymi referencjami od poprzednich Klientów. Nowe okna również nadają estetyczny wymiar naszemu domowi / mieszkaniu i zdecydowanie mogą zrobić dobre "pierwsze wrażenie". Inną, choć zdecydowanie bardziej kosztowną inwestycją jest ocieplenie elewacji. Pomimo, że to znaczny wydatek to absolutnie z biegiem czasu w pełni się zwraca i "zarabia" dla nas pieniądze, poprzez zaoszczędzenie wydatków na ogrzewanie. Elewacja może być wykonana z różnego rodzaju materiału / surowca np. drewniana elewacja, elewacja z klinkieru, elewacja z kamienia i ze względu na to technika oraz metoda wykonania ocieplenia może się różnić. W miastach najpopularniejszym i praktycznie najsłuszniejszym rozwiązaniem jest wykorzystanie styropianu i tynku elewacyjnego. W perspektywie czasu w budynku mieszkalnym - bloku - wszyscy mieszkańcy zaoszczędzą środki na ogrzewaniu co ma wymiar nie tylko ekonomiczny ale również ekologiczny, a teraz wszyscy staramy się dbać o środowisko naturalne, gdzie centralne ogrzewanie najczęściej właśnie jest oparte o spalanie paliw kopalnych (węgla). Także docieplenie elewacji jest bardzo ważnym zabiegiem i usprawnia w znacznym stopniu przeprowadzenie termomodernizacji.

#11 JarekDon

JarekDon

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 365 postów

Napisano 21 listopad 2020 - 09:55

Warto znaleźć dobrych specjalistów, którzy będą w stanie pomóc Wam w zakresie wykonania prac typu wywóz gruzu oraz pozostałości po wykonywanych pracach remontowych, czy wyburzeniowych. Ja również nie tak dawno potrzebowałem fachowej pomocy w tym zakresie w Krakowie i po sprawdzeniu różnych ofert postawiłem jednak na https://dpr.info.pl/wywoz-gruzu Przede wszystkim wyróżnia ich wysoka jakość działania, dotrzymanie terminów i jednocześnie pełne wsparcie. Dobrze jak cała realizacja przebiega sprawnie, a dużo pozostałości po wykonanych pracach później nie zalega miesiącami na działce. Tym samym ograniczając możliwości dalszych prac. 

#12 Robert7979

Robert7979

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 126 postów

Napisano 22 listopad 2020 - 20:13

Można wywieść na PSZOK

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych