Skocz do zawartości

ksiegowanie błednie wpłaconej kwoty

zwrot gotówki błedna wpłata

2 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_kasiawisnia

Guest_kasiawisnia
  • Goście

Napisano 04 styczeń 2019 - 20:17

witam. 

mam taki problem- pracuje od miesiąca w budżetowce i nie do końca jestem pewna jak zaksięgować operacje związana z błędnie wpłacona kwota na nasze konto. chodzi o to ze firma od której wynajmujemy garaż wystawiła nam fakturę za która zapłaciliśmy w terminie, oni przez pomyłkę nam ta kwotę zwrócili. księgowanie wyglądało tak ze f-re zaksięgowaliśmy 402/201, później przy płatności 201/130. a jak teraz zwrot?? 130/201?? plus techniczny zapis ujemny. i jak wpłatę dla nich gdy im wróciliśmy tę kwotę?? 

#2 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 04 styczeń 2019 - 21:00

Wzięłaś się za pracę a nie masz wiedzy?
Skandal, praca po znajomości a głupia jak but?
Tylko nie mów, że jesteś tam główna księgowa!
Pytaj główną a jak ty nią jesteś to się zwolnij bo wstyd!

#3 Guest_kasia

Guest_kasia
  • Goście

Napisano 19 wrzesień 2019 - 08:17

witam. 

mam taki problem- pracuje od miesiąca w budżetowce i nie do końca jestem pewna jak zaksięgować operacje związana z błędnie wpłacona kwota na nasze konto. chodzi o to ze firma od której wynajmujemy garaż wystawiła nam fakturę za która zapłaciliśmy w terminie, oni przez pomyłkę nam ta kwotę zwrócili. księgowanie wyglądało tak ze f-re zaksięgowaliśmy 402/201, później przy płatności 201/130. a jak teraz zwrot?? 130/201?? plus techniczny zapis ujemny. i jak wpłatę dla nich gdy im wróciliśmy tę kwotę?? 

tak zwrot księgujesz 130-201 albo jeszcze lepiej (bo w zależności od programu) na minus 201/130, w zwrot przez Ciebie im znów 201/130.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Najnowsze tematy