Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zatrudnienie pracownika- spółka

wróć do serwisu Księgowość 4 odpowiedzi w tym temacie

#1 Ola543

Ola543

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 11 postów

Napisano 04 styczeń 2019 - 10:00

Mam działalność gospodarczą i dwóch pracowników. Od grudnia jestem wspólnikiem spółki.Chciałabym przenieść ich do spółki. Czy muszę zwolnić i wystawić świadectwa pracy pracownikom z mojej działalności?Czy da się ich przenieść jakoś w inny sposób?

#2 Guest_AgA

Guest_AgA
  • Goście

Napisano 04 styczeń 2019 - 12:13

a co się dzieje z przedsiębiorstwem? czy zostało przekształcone w spółkę?  czy spółka przejęła przedsiębiorstwo?

pracownicy powinni zostać poinformowani o przekształceniu/przejęciu/zamknięciu z miesięcznym wyprzedzeniem, z możliwością nie przyjęcia nowych warunków pracy (nawet jeśli nie zmienione) i rozwiązaniem umowy ze skutkami jak za wypowiedzeniem z winy pracodawcy,

jeśli przedsiębiorstwo zostaje zlikwidowane - zlikwidowane stanowiska pracy - pracownicy powinni dostać odprawy i świadectwa pracy

#3 Ola543

Ola543

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 11 postów

Napisano 04 styczeń 2019 - 12:37

Właściciel przedsiębiorstwa staje się wspólnikiem spółki cywilnej i będzie prowadzić swoją dzialaność tylko w formie spółki.

#4 Marcin86Masakra

Marcin86Masakra

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 17 postów

Napisano 17 styczeń 2019 - 10:42

O ile się nie mylę w momencie przeksztłcenia formy następuje natychmiastowe przeniesienie umów pracowniczych z działalności na spółkę.

#5 waldekwaldi

waldekwaldi

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 7 postów

Napisano 17 styczeń 2019 - 11:40

Jeśli szukasz pomocy w sprawie pracy polecam panią Adwokat Katarzynę Radwańską - profesjonalne doradztwo w prawie pracy

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych