Skocz do zawartości

Zdjęcie

Renta rodzinna 2019 – wysokość

3 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Prawo

Admin Prawo

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 671849 postów

Napisano 03 styczeń 2019 - 15:00

Wysokość renty rodzinnej w 2019 r. uzależniona jest od wysokości świadczenia pobieranego przez zmarłą osobę bliską oraz od liczby osób uprawnionych do renty. Najniższa renta rodzinna w 2019 r. wzrośnie najprawdopodobniej o 3,26%. Jaka będzie jej wysokość netto od 1 marca 2019 roku? Kto może otrzymać rentę rodzinną?

Powrót do artykułu: Renta rodzinna 2019 – wysokość

#2 Guest_rencistka

Guest_rencistka
  • Goście

Napisano 03 styczeń 2019 - 15:00

pobieram rentę rodzinna razem z corką ele moge dorobić

#3 Guest_gg

Guest_gg
  • Goście

Napisano 15 marzec 2019 - 22:24

No rentę rodzinną dostaje się po śmierci rodzica lub rodziców, np. jeśli ktoś pracował to jest renta z ZUS, jeśli ktoś miał gospodarstwo to renta z KRUS. Rentę rodzinną można dostawać do 25 roku życia ale pod warunkiem, że ta osoba się uczy. Ewentualnie można dostać rentę rodzinną do 26 roku życia ale pod warunkiem, że 25 lat ukończysz na ostatnim roku studiów. Przykładowo ja dostaję rentę rodzinną ale urodziłam się w lipcu więc nigdy nie będzie tak, że 25 lat ukończe na ostatnim roku, nie ma fizycznej możliwości. Rok akademicki na studiach zaczyna się w październiku zatem aby przedłużono mi rentę rodzinną musiałabym urodzić się od 1 października do 3 grudnia. Nawet gdy urodzisz się we wrześniu to i tak nie dostaniesz renty do 26 roku życia. 

Rentę rodzinną może uzyskać również małżonek ale gdy małżonek ma ukończone 50 lat lub gdy ma 45 lat, chyba coś takiego. Szczerze powiedziawszy można sporo dorobić to jest chyba 2200 zl na miesiąc netto coś takiego nie pamiętam dokładnie

#4 Guest_wdowa

Guest_wdowa
  • Goście

Napisano 28 marzec 2019 - 15:44

PRZY ODROBINIE SPRAWIEDLIWOSCI POWINNA BYC JAKAS ROZNICA MIEDZY WDOWAMI. JEDNE Z NICH PRACOWALY I ODROWADZALY SKLADKI PRZEZ 35-40 LAT,DRUGIE BYLY TYLKO ZONAMI DZIS PO STRACIE MEZOW STRACILY I EMERYTURE

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Najnowsze tematy