Skocz do zawartości

Zdjęcie

Wycofanie zgody na przetwarzanie danych osobowych

wróć do serwisu Księgowość 9 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Księgowość

Admin Księgowość

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy
  • 198001 postów

Napisano 21 grudzień 2018 - 21:33

Większość z nas podchodzi do tematu danych osobowych i ich ochrony z dużą beztroską. Z przeprowadzonych badań wynika, że informacje prywatne nie tylko są niefrasobliwie udostępniane w internecie, ale i trafiają do kosza w formie faktur, rachunków, pism urzędowych czy korespondencji bankowej. Wszystko to sprawia, że bazy danych aż kipią od najróżniejszych informacji, które nie tylko wykorzystywane są w celach marketingowych, ale i bywają udostępniane oraz sprzedawane w mniej lub bardziej legalnym obrocie gospodarczym.

Powrót do artykułu: Wycofanie zgody na przetwarzanie danych osobowych

#2 Guest_Przedsiębiorca

Guest_Przedsiębiorca
  • Goście

Napisano 21 grudzień 2018 - 21:33

To bardzo ciekawy artykuł, tylko co zrobic w przypadku firmy Aleo? Przetwarzają dane wielu osób fizycznych na swojej stronie aleo.com i odmawiają ich usunięcia. Dodam że nigdy nie wyrażałem zgody na utworzenie takiego profilu, oraz nie wypełniałem żadnego formularza. Czy zgodnie z RODO firma Aleo powinna zaprzestac publikowania danych osób fizycznych bez ich zgody. Może tak jak to praktykują inne porządne portale, powinien na stronie znajdowac się odnośnik do usuwania lub poprawiania danych. Najbardziej bulwersuje mnie fakt że Aieo odmawia usuwania danych nawet na pisemne wezwanie osób zainteresowanych.

#3 Aligru

Aligru

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 117 postów

Napisano 31 grudzień 2018 - 10:15

Polecam zapoznać się z tą stroną: https://rodoporadnik.pl/Jest tam wiele istotnych informacji o przetwarzaniu danych. Myślę, że znajdzie się tam odpowiedź w kontekście wycofywania zgód.

#4 Kaśka89

Kaśka89

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 7 postów

Napisano 03 styczeń 2019 - 23:40

Super, że to wprowadzili. W firmie, w której ostatnio pracowałam nie chciano usunąć mojego zdjęcia ze strony www, powiedziałam o RODO i od razu zadziałało.

#5 Guest_Bolo

Guest_Bolo
  • Goście

Napisano 20 luty 2019 - 18:49

Aligru wszedłem na stronę rodoporadnik.pl, ale tam nic nie jest napisane co zrobic w przypadku uporczywej i nieuzasadnionej odmowy usunięcia danych osób fizycznych. W internecie istnieje wiele firm, które przetwarzają masowo dane osobowe, nie dając osobie której one dotyczą możliwości ograniczenia takiego przetwarzania. Podobno po RODO miało się to zmienic.

#6 Guest_j23

Guest_j23
  • Goście

Napisano 20 luty 2019 - 20:52

Aligru wszedłem na stronę rodoporadnik.pl, ale tam nic nie jest napisane co zrobic w przypadku uporczywej i nieuzasadnionej odmowy usunięcia danych osób fizycznych. W internecie istnieje wiele firm, które przetwarzają masowo dane osobowe, nie dając osobie której one dotyczą możliwości ograniczenia takiego przetwarzania. Podobno po RODO miało się to zmienic.

Wujek google pomoże, it's easy

#7 Guest_Bolo

Guest_Bolo
  • Goście

Napisano 27 luty 2019 - 19:36

Czy ktoś próbował usunąc swoje dane osobowe z portalu aleo.com, bo z tego co wiem to raczej niemożliwe. Nawet wujek google nie pomaga.

#8 Guest_Jerzy

Guest_Jerzy
  • Goście

Napisano 14 marzec 2019 - 21:47

Czy udało Ci się usunąć dane z aleo ? 

Czy ktoś próbował usunąc swoje dane osobowe z portalu aleo.com, bo z tego co wiem to raczej niemożliwe. Nawet wujek google nie pomaga.

#9 Guest_J24.

Guest_J24.
  • Goście

Napisano 29 marzec 2019 - 18:05

Czy udało Ci się usunąć dane z aleo ? 

Może Prezes ING zareaguje i wymusi na swoich podwładnych z aleo żeby respektowali prawa osób fizycznych i nie psuli opinii Banku. Chyba że jemu też nie zależy. 

#10 Guest_Jacek

Guest_Jacek
  • Goście

Napisano 05 kwiecień 2019 - 14:08

Może Prezes ING zareaguje i wymusi na swoich podwładnych z aleo żeby respektowali prawa osób fizycznych i nie psuli opinii Banku. Chyba że jemu też nie zależy. 

DOKŁADNIE ALEO IRYTUJE SWOJĄ POSTAWĄ - MOŻE POTRZEBNY POZEW ZBIOROWY?

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych