Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jak rzucić palenie?

Jak rzucić palenie

wróć do serwisu Sektor Publiczny 17 odpowiedzi w tym temacie

#1 dominika44

dominika44

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 46 postów

Napisano 18 grudzień 2018 - 04:08

Zbliża się nowy rok a z nim nowe postanowienia. Chciałbym rzucić palenie i szukam skutecznego sposobu. Może jest tu ktoś komu udało się rzucić ten nałóg i mógłby mi podpowiedzieć, jak się za to zabrać.

#2 marlon

marlon

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 113 postów

Napisano 23 grudzień 2018 - 15:14

Moim zdaniem najważniejsze jest to, żeby naprawdę chcieć, nie mieć wymówek. Ja rzuciłem palenie  bez żadnych wspomagaczy!

#3 marecki_

marecki_

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 34 postów

Napisano 23 grudzień 2018 - 21:51

Wiem, że w gabinecie futuramedica.pl można poddać się terapii antynikotynowej, wiele osób z ich pomocą rzuciło palenie. Mają siedzibę w Krakowie i Katowicach, opracowują plan rzucania nałogu, zalecają między innymi liquidy z olejem z konopi CBD.

#4 dominika44

dominika44

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 46 postów

Napisano 26 grudzień 2018 - 15:23

Słyszałam o liquidach CBD i ponoć z nich pomocą faktycznie można rzucić palenie, niektórzy palą je profilaktycznie, olej z konopi jest zdrowy.

#5 majkel29

majkel29

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 200 postów

Napisano 27 grudzień 2018 - 13:02

Spróbować nie zaszkodzi.

#6 Yoomak

Yoomak

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 26 sierpień 2019 - 17:54

Kup sobie tabex. Jest bardzo skuteczny, ale sam niczego nie zrobi. Warto jednak się nim wspomóc, bo daje dużo lepsze efekty w zakresie redukcji głodu. Reszta to sprawa głowy i zwalczenia nawyków.

#7 filip33

filip33

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 29 sierpień 2019 - 08:24

Tylko silna wola nic innego nie pomoże.

#8 gregory43

gregory43

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 15 postów

Napisano 02 wrzesień 2019 - 20:15

tylko czysta chęć na rzucenie palenia zadziała

#9 ewelka89

ewelka89

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 26 postów

Napisano 23 marzec 2020 - 11:56

jak rzucić palenie? trochę silnej woli, dobra motywacja ewentualnie próbować "wspomagaczy" z apteki :)

#10 cishel

cishel

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 19 postów

Napisano 20 kwiecień 2020 - 22:13

Liquidy z cbd mogą być przydatne. Przejrzyj ofertę https://purehemp.pl/oleje-cbd myślę że znajdziesz coś dla siebie. 

#11 barmalo

barmalo

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 13 postów
  • LokalizacjaSopot

Napisano 22 kwiecień 2020 - 06:42

Ja kiedyś kupilem desmoxan w aptece i pomógł mi rzucić palenie na pół roku. Niestety wróciłem :(

#12 Guest_Maciek

Guest_Maciek
  • Goście

Napisano 25 maj 2020 - 17:06

Suteczny jest recigar. Kuracja trwa 25 dni. Po kilku już nie palisz. Oczywiście trochę jeszcz emnie ciągnie, ale to zupełnie nie to samo, co wcześniej, jak próbowałem, to ciągnęlo bardzo mocno. A z takim wspomaganiem, to tylko odrobinę. I nie przeszkadza mi to w skoncentrowaniu się nad jakimś zajęciem, które odciąga od chęci zapalenia.

#13 Nobody

Nobody

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 260 postów

Napisano 09 czerwiec 2020 - 10:09

Najlepiej rzucać papierosy stopniowo. Dobrze jest też pomyśleć o skorzystaniu z pomocy jakiegoś ośrodka.

Taśmy przenośnikowe Eurotex Poland.

#14 Gustav2

Gustav2

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 190 postów

Napisano 09 czerwiec 2020 - 10:32

Jeśli ktoś nie chce rzucić, to nic mu nie pomoże :P Najważniejsza jest motywacja, bez tego ani rusz.

#15 Guest_Ger

Guest_Ger
  • Goście

Napisano 16 czerwiec 2020 - 18:35

Czasem to nie tak, motywacja jest, a mimo to nawyki, czy pewna rutyna osłabiają wolę. Paliłem przez prawie dekadę i nie wychodziło. Zasze wracałem i to dosyć szubko. Świetną robotę zrobił recigar, po którym przestało mnie ciągnąć i nie palę od prawie pięciu miesięcy, co jest moim rekordem. Wszystko, co ułatwi rzucenie palenia jest warte wypróbowania.

#16 fashion.victim

fashion.victim

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 1111 postów

Napisano 17 czerwiec 2020 - 10:29

Z pewnością będzie trzeba tego naprawdę bardzo chcieć.

#17 Guest_nannula

Guest_nannula
  • Goście

Napisano 28 czerwiec 2020 - 22:15

Też uważam, że silna wola jest ważna i na pewno dobre nastawienie. Mi też w rzucaniu pomogły tabletki recigar. Po 25 dniowej kuracji w ogóle już nie myślałam o paleniu. Warto było i wszystkich do tego namawiam.

#18 Maja88

Maja88

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 03 lipiec 2020 - 19:42

Tak ja wyżej silna wola to podstawa. Środki dodatkowe takie jak plastry, gumy czy inne z grupy nikotynowej terapii zastępczej to właśnie tylko dodatki. Tak samo z lekami - Desmoxan i Tabex. Decydując się na dodatkowe wspomaganie warto sobie zrobić motywator w formie a'la skarbonki. Czyli codziennie odkładamy równowartość zaoszczędzonych pieniędzy i fundujemy sobie coś miłego na koniec dnia/tygodnia/miesiąca. Ważne, aby całą kwotę wydać na coś przyjemnego, czego byśmy nie opłacili paląc - jednym słowem coś ekstra. 

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych