Skocz do zawartości

Dni na dziecko po wypracowaniu czasu nominalnego

nadgodzinyodbiory okres rozliczeniowy koniec roku dni do odbioru dni na dziecko czas nominalny po czasie nominalnym

wróć do serwisu Kadry 4 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Wiktor

Guest_Wiktor
  • Goście

Napisano 14 grudzień 2018 - 16:32

Dzień dobry,

W mojej pracy jest 12 miesięczny okres rozliczeniowy. Liczba godzin do przepracowania w 2018 roku to 2000 godzin. Bardzo często pracowałem także w soboty za które należą się dni do odbioru. Po zsumowaniu z pasków czasów nominalnych (wynikających z grafiku w danym miesiącu) wynika, że na grudniowym pasku muszę mieć czas nominalny 128, a że mam jeszcze 3 dni do odbioru to rozumiem, że faktycznie przepracować muszę 104 godziny. Na grudzień mam ustalony grafik i moim ostatnim dniem w pracy jest środa 19 grudnia - kończę ze 104 godzinami na koncie + 3 dniami do odbioru. Moje pytania są następujące:

Chciałbym wziąć 2 dni opieki nad dzieckiem i czy jeśli kierownik wpisał mi te dni na 20 i 21 grudnia, to powoduje to nadgodziny (16h) za które pracodawca będzie musiał zapłacić?

Czy kadry mogą mi to wykasować bez konsultacji ze mną albo bez propozycji żebym te dni wziął np w dniach 18 i 19 grudnia? Wniosek złożyłem o te dni, w systemie mam już je zaznaczone.

Tak samo mam też wpisane w system 2 dni urlopu wypoczynkowego na ostatnie dni roku (swoją drogą nikt tego ze mną nie uzgadniał) i czy te 2 dni też zwiększają mi pulę nadgodzin za które pracodawca zapłaci?

Jak mam obliczyć stawkę godzinową w grudniu w moim przypadku? Wypłatę dzielę przez ogólny wymiar czasu pracy w grudniu (2018r) czyli 152h czy przez mój czas nominalny jaki będę miał na pasku - czyli 128?

#2 Guest_Wiktor

Guest_Wiktor
  • Goście

Napisano 18 grudzień 2018 - 14:16

Pomoże ktoś? 

#3 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 19 grudzień 2018 - 07:11

Jaki okres rozliczeniowy cię obowiązuje i jaki system czasu pracy?

Z których miesięcy są te dni do odbioru, które wg ciebie pomniejszają wymiar grudniowy?

W grafiku z góry były ustalone dni wolne tzn. opieka i urlop, czy naniesiono je w trakcie miesiąca?

Do rozliczenia czasu pracy wchodzi czas pracy zaplanowany na dni urlopu i opieki, więc mogą wyjść godziny nadliczbowe.

Jak składacie wnioski o urlop i opiekę? Pracodawca wykorzystania ani jednego ani drugiego nie może narzucać pracownikowi, z drugiej strony żeby je wykorzystać to musisz mieć na te dni zaplanowaną pracę.

Jeżeli masz wynagrodzenie w stawce miesięcznej, to dzielisz przez nominał dla danego miesiąca, czyli w grudniu 152.

#4 Guest_Wiktor

Guest_Wiktor
  • Goście

Napisano 19 grudzień 2018 - 13:16

Mam 12 miesięczny okres rozliczeniowy, praca trzyzmianowa, system pracy równoważny.

Dni do odbioru są z różnych miesięcy od początku roku - łącznie miałem chyba 20, większość odebrałem w październiku i listopadzie, na grudzień zostały jeszcze 3.

Grafik grudniowy nie uwzględnia dni na dziecko ani urlopu wypoczynkowego (no może wypoczynkowy uwzględnia, mam po prostu zaznaczone dni kiedy mam być w pracy - do 19, reszta to okienka ale firma i tak nie działa w okresie między świętami a nowym rokiem)

Pracodawca dnia na dziecko nie narzuca ale skoro firma po świętach ma przestój to tam sami uzupełniają okienka urlopem...

I wracam do pytania, jeśli mój nominalny na pasku będzie miał (bo musi 128h) to po ich przepracowaniu 3 dni do odbioru są nadgodzinami do zapłaty  czy nie, bo do końca roku są jeszcze dni kiedy nie pracuje i wtedy ma/może być odbiór?

#5 Guest_Wiktor

Guest_Wiktor
  • Goście

Napisano 19 grudzień 2018 - 18:29

Odbiory powinny chyba być w dni dla mnie pracujące, a nie po przepracowaniu całej puli 2000h, bo inaczej mogli by mnie zmuszać do odbierania tych dni np w niedziele czy święto a to byłoby bez sensu

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: nadgodzinyodbiory, okres rozliczeniowy, koniec roku, dni do odbioru, dni na dziecko, czas nominalny, po czasie nominalnym

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych