Skocz do zawartości

Zdjęcie

Postepowanie w sprawie naleznosci za ubez. zdrow..+ niepełnosprawność + karta podatkowa

postępowanie zus karta niepełnosprawnośc

wróć do serwisu Księgowość Brak odpowiedzi do tego tematu

#1 taliczek

taliczek

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 14 grudzień 2018 - 09:41

Witajcie drodzy forumowicze,

Dostałam z ZUSu zawiadomienie o wszczęciu postępowania w sprawie przeniesienia odpowiedzialności na mnie (mama+brat) jako spadkobiercę za należności z tytułu składek na ubezpieczenie zdrowotne.

Mój tata, który chorował przez 8 miesięcy na raka przed chorobą prowadził jednoosobowy mały zakład. Wczasie choroby prawie cały czas bywał w szpitalu itd. Urząd domaga się spłaty prawie 2500zł długu za ubezpieczenie zdrowotne, które podobno trzeba płacić bez bzględu na jakiekolwiek okoliczności. On tego nie wiedział, bo lata temu było inaczej a on i tak NIGDY nie był na zdolnieniu. 

Ok, rozumię to, ale znalazłam w internecie że osoba niepełnosprawna, która jest na karcie podatkowej jest zwolniona z opłacania składki zdrowotnej, a on właśnie był w takiej sytuacji.

Kiedy przedstawiłam takie argumenty pani w ZUSie to praktycznie mnie wyśmiała i powiedziała, że ich nie obowiązują takie podstawy prawne. 

Pomocy! 

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: postępowanie, zus, karta, niepełnosprawnośc

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych