Skocz do zawartości

Premia z tytułu oszczędności a podatek VAT

premia VAT faktura

wróć do serwisu Księgowość Brak odpowiedzi do tego tematu

#1 Guest_Marek

Guest_Marek
  • Goście

Napisano 13 grudzień 2018 - 12:34

Witam,

Proszę o pomoc w wyjaśnieniu moich wątpliwości w następującej sprawie - pkt. 5, 6 i 7 poniżej

1. W dniu 31.05.2018 zawiesiłem prowadzenie jednoosobowej działalności gospodarczej, nie zatrudniałem pracowników.

2. W dniu 01.06.2017 r. podpisałem umowę ze Spółką z o.o. o świadczenie usług doradztwa technicznego, z miesięcznym stałym wynagrodzeniem, które zostało rozliczone. 

3. Z umowy jak w pkt. 2 wynika, że z tytułu działań/usług jakie prowadziłem, min. wynegocjowanie niższych cen energii elektrycznej na rok 2018 przysługuje mi premia w wysokości 20% uzyskanych przez Spółkę oszczędności.

4. Strony są zgodne co do kwoty i konieczności rozliczenia premii oraz rozwiązania umowy ze skutkiem na 3.01.2018 r. Dokument podpisywany byłby do końca 2018 r..

5. W związku z sytuacją jak w pkt. 1, tj. zawieszenie działalności gospodarczej w jaki sposób od strony podatkowo-prawnej prawidłowo rozliczyć premię? Faktura? VAT?

6. Czy mogę wystawić fakturę VAT aby rozliczyć premię?

7. Czy zasadne jest opodatkowanie podatkiem VAT premii pieniężnej, która nie jest czynnością, usługą i tym samym koniecznością wystawienia faktury VAT?

Pozdrawiam

Marek

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: premia, VAT, faktura

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych