Skocz do zawartości

Rozwiązanie umowy o pracę na urlopie rodzicielskim, a ekwiwalent za urlop wypoczynkowy

rodzicielski ekwiwalent rozwiązanie umowy o pracę

wróć do serwisu Kadry 8 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Katarzyna

Guest_Katarzyna
  • Goście

Napisano 12 grudzień 2018 - 09:37

Dzień dobry,

potrzebuję pomocy.
Pracuję na podstawie umowy o pracę na czas nieokreślony, zgodnie z kodeksem pracy obowiązuje mnie miesięczny okres wypowiedzenia. Aktualnie do końca kwietnia 2019r. przebywam na urlopie rodzicielskim.
Chciałabym złożyć wypowiedzenie zawartej umowy - co automatycznie związane jest z tym, że urlop rodzicielski skróci mi się do końca okresu wypowiedzenia. Czy w okresie wypowiedzenia powinnam przerwać również urlop rodzicielski i przebywać na urlopie wypoczynkowym?
Czy nie powinno być tak, że do końca trwania umowy (końca okresu wypowiedzenia) powinnam być na urlopie rodzicielskim, a za niewykorzystany urlop wypoczynkowy należy mi się ekwiwalent?
Czy pracodawca może kazać mi zrezygnować z urlopu rodzicielskiego przypadającego na czas okresu wypowiedzenia na rzecz wykorzystania urlopu wypoczynkowego?

Bardzo proszę o pomoc.

#2 Dorota

Dorota

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 4971 postów

Napisano 12 grudzień 2018 - 09:48

Do końca umowy powinnaś być na rodzicielskim, a za niewykorzystany urlop dostaniesz ekwiwalent.

#3 Guest_Aga

Guest_Aga
  • Goście

Napisano 12 grudzień 2018 - 09:56

Jeśli urlop rodzicielski masz do końca kwietnia, to wypowiedzenie złóż przed końcem marca. Do końca wykorzystasz urlop rodzicielski, a ekwiwalent za niewykorzystany urlop zostanie wypłacony po rozwiązaniu umowy.

#4 Guest_Katarzyna

Guest_Katarzyna
  • Goście

Napisano 12 grudzień 2018 - 10:00

Dziękuję. Sytuacja życiowa powoduje, że chciałabym je złożyć już przed końcem stycznia. Czy to zmienia postać rzeczy?

#5 Dorota

Dorota

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 4971 postów

Napisano 12 grudzień 2018 - 10:16

Skoro masz 3 miesięczny okres wypowiedzenia i jeśli je złożysz w styczniu to bieg zacznie w lutym, a umowa rozwiąże się z ostatnim dniem kwietnia.

#6 Guest_Aga

Guest_Aga
  • Goście

Napisano 12 grudzień 2018 - 10:22

Katarzyna napisała, że ma 1 miesięczny okres wypowiedzenia.

Przy wcześniej złożonym wypowiedzeniu zmieni się tylko liczba dni do ekwiwalentu za urlop.

Poza tym nie tracisz prawa do zasiłku macierzyńskiego, tylko wypłatę przejmie ZUS (jeśli do tej pory wypłacał pracodawca).

#7 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 12 grudzień 2018 - 10:32

bo Dorota tak ma, że pisze głupoty, acha i zaraz zacznie pyskować

#8 Dorota

Dorota

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 4971 postów

Napisano 12 grudzień 2018 - 10:34

Gonić trolla !!!!!!!!!!

#9 Dorota

Dorota

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 4971 postów

Napisano 12 grudzień 2018 - 10:35

Katarzyna napisała, że ma 1 miesięczny okres wypowiedzenia.

Przy wcześniej złożonym wypowiedzeniu zmieni się tylko liczba dni do ekwiwalentu za urlop.

Poza tym nie tracisz prawa do zasiłku macierzyńskiego, tylko wypłatę przejmie ZUS (jeśli do tej pory wypłacał pracodawca).

Gdzie Katarzyna napisała, że ma 1 miesiąc wypowiedzenia ?

Dzień dobry,

potrzebuję pomocy.
Pracuję na podstawie umowy o pracę na czas nieokreślony, zgodnie z kodeksem pracy obowiązuje mnie miesięczny okres wypowiedzenia. Aktualnie do końca kwietnia 2019r. przebywam na urlopie rodzicielskim.
Chciałabym złożyć wypowiedzenie zawartej umowy - co automatycznie związane jest z tym, że urlop rodzicielski skróci mi się do końca okresu wypowiedzenia. Czy w okresie wypowiedzenia powinnam przerwać również urlop rodzicielski i przebywać na urlopie wypoczynkowym?
Czy nie powinno być tak, że do końca trwania umowy (końca okresu wypowiedzenia) powinnam być na urlopie rodzicielskim, a za niewykorzystany urlop wypoczynkowy należy mi się ekwiwalent?
Czy pracodawca może kazać mi zrezygnować z urlopu rodzicielskiego przypadającego na czas okresu wypowiedzenia na rzecz wykorzystania urlopu wypoczynkowego?

Bardzo proszę o pomoc.

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: rodzicielski, ekwiwalent, rozwiązanie umowy o pracę

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych