Skocz do zawartości

Badania kontrolne żeby dostać urlop

urlop badania niezdolność

wróć do serwisu Kadry 4 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_mateusz

Guest_mateusz
  • Goście

Napisano 11 grudzień 2018 - 18:15

Dzień dobry,

Mam pytanie; przebywałem na dwóch dłuższych zwolnieniach, ale każde z nich było po 29 dni ( przerwa 2/3 dniowa między jednym a drugim), teraz chciałbym iść na urlop, ale pracodawca każe mi najpierw zrobić badania, gdyż wg niego nie mam zdolności bo zsumował te nieobecności. Przeczytałem, że tak nie powinno być, jak jest w rzczywistości? Na jaką podstawę mogę powołać się, żeby dostać urlop bez badań?

#2 jojo

jojo

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 14 grudzień 2018 - 19:58

Możesz powołać się na art. 229 par. 2 kp. - "W przypadku niezdolności do pracy trwającej dłużej niż 30 dni, spowodowanej chorobą, pracownik podlega ponadto kontrolnym badaniom lekarskim w celu ustalenia zdolności do wykonywania pracy na dotychczasowym stanowisku".

Co prawda istnieje możliwość, że w przypadku krótszych zwolnień pracodawca może skierować pracownika na badania kontrolne, ale w takim przypadku konieczna jest zgoda pracownika.

#3 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 14 grudzień 2018 - 20:11

Gówno prawda, jeśli pracodawca ma podejrzenia,że pracownik nie wyzdrowiał ma prawo skierować go na badania i żadna zgoda pracownika nie jest potrzebna

#4 Guest_Agnieszka

Guest_Agnieszka
  • Goście

Napisano 19 luty 2019 - 09:19

A ja mam takie pytanie: pracownik dokładnie nauczyciel był chory 33 dni, nie skontaktował sie z kadrami co do dalszego leczenia czy też powrotu do pracy, od poniedziałku są ferie i tyle go widać, dzwonię do niego ale nie odbiera tel, badań nie ma kontrolnych, jest na feriach, i co teraz????

#5 coli

coli

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 617 postów

Napisano 19 luty 2019 - 19:08

Badania wykonuje sie w czasie pracy , jak wróci to w pierwszym dniu wysyłasz na badania 

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: urlop, badania, niezdolność

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych