Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zasiłek dla bezrobotnych 2019 – kwota netto

44 odpowiedzi w tym temacie

#41 Zielona Linia

Zielona Linia

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 362 postów

Napisano 04 wrzesień 2019 - 09:59

Witam zakład pracy - szkoła został zlikwidowany, miałam umowę na czas nieokręslony, staż pracy ponad 25 lat zarabiałam ok 2400 zł brutto jaki zasiłek mogę otrzymać?

1033,70 zł przez pierwsze 90 dni i 811,70 zł przez kolejne. Jeśli skończyła Pani 50 lat, zasiłek zostanie przyznany na rok.

#42 Guest_Kasia

Guest_Kasia
  • Goście

Napisano 11 wrzesień 2019 - 16:22

Witam chciałam uzyskać informację czy należy mi się zasiłek dla bezrobotnych. Otóż od 1 września 2017 do końca listopada 2017 byłam zatrudniona na okres próbny. Później dostałam kolejna umowę od 1 grudnia 2017 do końca listopada 2018 r czyli na rok. Tylko że w tym czasie byłam na zwolnieniu lekarskim z powodu ciąży. Urodziłam 4 września 2018 i przez rok do września 2019 otrzymywalam zasiłek macierzyński. Od września 2018 do konca umowy czyli do końca listopada 2018 wypłacal mi za pracy później zus. W sumie byłam zatrudniona przez rok i 3 miesiące z tym że jedna umowa na okres próbny a druga już normalnie na rok i w tym czasie byłam na zwolnieniu i zasiłku macierzyńskim.

#43 Zielona Linia

Zielona Linia

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 362 postów

Napisano 12 wrzesień 2019 - 09:54

Witam chciałam uzyskać informację czy należy mi się zasiłek dla bezrobotnych. Otóż od 1 września 2017 do końca listopada 2017 byłam zatrudniona na okres próbny. Później dostałam kolejna umowę od 1 grudnia 2017 do końca listopada 2018 r czyli na rok. Tylko że w tym czasie byłam na zwolnieniu lekarskim z powodu ciąży. Urodziłam 4 września 2018 i przez rok do września 2019 otrzymywalam zasiłek macierzyński. Od września 2018 do konca umowy czyli do końca listopada 2018 wypłacal mi za pracy później zus. W sumie byłam zatrudniona przez rok i 3 miesiące z tym że jedna umowa na okres próbny a druga już normalnie na rok i w tym czasie byłam na zwolnieniu i zasiłku macierzyńskim.

Jeśli zasiłek macierzyński naliczany był od co najmniej minimalnego wynagrodzenia, zasiłek dla bezrobotnych będzie przysługiwał. Do rejestracji należy przedstawić m.in. zaświadczenie z ZUS.

#44 Guest_Julia

Guest_Julia
  • Goście

Napisano 15 wrzesień 2019 - 21:23

Chcialabym wrocic z Anglii do Polski. Dopoki nie znalazlabym pracy, czy mogla bym starac sie o zasilek dla bezrobotnych???? W Anglii pracuje nie przerwania od 14 lat.

#45 Zielona Linia

Zielona Linia

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 362 postów

Napisano 16 wrzesień 2019 - 11:32

Chcialabym wrocic z Anglii do Polski. Dopoki nie znalazlabym pracy, czy mogla bym starac sie o zasilek dla bezrobotnych???? W Anglii pracuje nie przerwania od 14 lat.

O zasiłek w pierwszej kolejności należy wnioskować w kraju ostatniego zatrudnienia. Osoby, które pracowały w Wielkiej Brytanii mogą ubiegać się tam o zasiłek. W celu uzyskania prawa do zasiłku niezbędna jest rejestracja w lokalnym urzędzie pracy i spełnienie wszystkich stawianych wymagań. Zasady przyznawania zasiłku są regulowane wyłącznie wewnętrznymi przepisami.

Zasiłek może być transferowany do Polski. Chęć wyjazdu do Polski w celu poszukiwania pracy, a przez to również transferu zasiłku można uzyskać będąc co najmniej cztery tygodnie w dyspozycji tamtejszego urzędu. Dokumentem, który należy złożyć w polskim urzędzie pracy w celu transferowania zasiłku, jest druk U2. W celu otrzymania tego formularza należy zwrócić się do lokalnego urzędu pracy, który podejmuje decyzję o tym, czy zasiłek może być transferowany i wydaje formularze, które należy okazać w urzędzie pracy w Polsce.

Można wnioskować także o przedłużenie transferu zasiłku. Wniosek o przedłużenie transferu zasiłku trzeba złożyć w lokalnym urzędzie pracy w Wielkiej Brytanii. Zasiłek można transferować przez trzy miesiące, a w wyjątkowych okolicznościach okres ten można wydłużyć maksymalnie do sześciu miesięcy. Transferowany zasiłek jest wypłacany przez zagraniczną instytucję.

Drugą możliwością jest podjęcie zatrudnienia w Polsce, po powrocie. Nawet krótkotrwałe zatrudnienie stworzy Pani możliwość rejestracji w polskim urzędzie pracy i da szanse ubiegać się o prawo do zasiłku dla bezrobotnych. Okres zatrudnienia za granicą będzie bowiem uwzględniony przy ubieganiu się o zasiłek w Polsce. Dokumentem potwierdzającym staż pracy za granicą jest dokument U1, który jest wydawany przez instytucję właściwą w kraju zatrudnienia. Może się Pani jednak ubiegać o wystawienie tego dokumentu także za pośrednictwem wojewódzkiego urzędu pracy w Polsce. Proszę tylko pamiętać o zabraniu ze sobą do Polski wszystkich dokumentów, potwierdzających zatrudnienie, które otrzymała Pani od zagranicznego pracodawcy - będą one niezbędne do wydania dokumentu U1.

Jest jeszcze trzecia możliwość otrzymania zasiłku - jest to zasiłek dla pracowników przygranicznych i powracających do kraju. W sytuacji, gdy, przebywając za granicą, ośrodek Pani interesów życiowych pozostawał w Polsce, może się Pani ubiegać o prawo do zasiłku dla pracowników powracających. Aby taki zasiłek nabyć, należy wypełnić specjalny formularz. Na podstawie oceny Pani odpowiedzi, urząd pracy podejmuje decyzję o przyznaniu prawa do zasiłku lub też braku takiego prawa.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych