Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zasiłek dla bezrobotnych 2019 – kwota netto

44 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Prawo

Admin Prawo

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 671842 postów

Napisano 10 grudzień 2018 - 10:02

Aktualna wysokość zasiłku dla bezrobotnych obowiązuje od 1 czerwca 2018 r. do 31 maja 2019 r. Jaka jest kwota netto zasiłku dla bezrobotnych w 2019 r.? Kiedy zostanie przyznany zasiłek w pełnej wysokości, a kiedy obniżony lub podwyższony? Sprawdź, ile wynosi każda z tych kwot.

Powrót do artykułu: Zasiłek dla bezrobotnych 2019 – kwota netto

#2 Guest_bezrobotny

Guest_bezrobotny
  • Goście

Napisano 10 grudzień 2018 - 10:02

Czy wysokość zasiłku dla bezrobotnych co roku rośnie, czy niekoniecznie? Jak wygląda kwestia poszukiwania pracy po rejestracji w urzędzie pracy? Czy urząd pracy pomaga bezrobotnym w szukaniu pracy czy trzeba to robić na własną rękę? A może nie można poszukiwać pracy samemu? Można pobierając zasiłek dla bezrobotnych dorabiać sobie np. 300 zł miesięcznie na zlecenie?

#3 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 10 grudzień 2018 - 11:22

Czy wysokość zasiłku dla bezrobotnych co roku rośnie, czy niekoniecznie? Jak wygląda kwestia poszukiwania pracy po rejestracji w urzędzie pracy? Czy urząd pracy pomaga bezrobotnym w szukaniu pracy czy trzeba to robić na własną rękę? A może nie można poszukiwać pracy samemu? Można pobierając zasiłek dla bezrobotnych dorabiać sobie np. 300 zł miesięcznie na zlecenie?

Pobierając zasiłek dla bezrobotnych, nie wolno dorabiać.Szukać pracy można samemu, można zdać się także na urząd pracy, jednak jeśli nie znajdą dla Ciebie żadnej oferty, to nie będziesz pracował.Wysokość zasiłku wzrasta raz w roku, zawsze w czerwcu.

#4 Guest_Dorota

Guest_Dorota
  • Goście

Napisano 27 styczeń 2019 - 13:41

witam,mam pytanie.Pracowalam w Centrum Intergracij Spolecznej wychodzenia z bezdomnosci rok czasu.Czy przysluguje mi zsilek z Urzedu Pracy,dodam ze sladki tez byly odprowadze.

#5 Guest_anka

Guest_anka
  • Goście

Napisano 27 styczeń 2019 - 16:01

do roboty lenie i darmozjady

#6 Zielona Linia

Zielona Linia

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 360 postów

Napisano 28 styczeń 2019 - 10:08

witam,mam pytanie.Pracowalam w Centrum Intergracij Spolecznej wychodzenia z bezdomnosci rok czasu.Czy przysluguje mi zsilek z Urzedu Pracy,dodam ze sladki tez byly odprowadze.

Jeśli wynagrodzenie było co najmniej minimalne i były odprowadzane składki na ubezpieczenia społeczne i Fundusz Pracy, zasiłek dla bezrobotnych powinien przysługiwać.

#7 Guest_Iza

Guest_Iza
  • Goście

Napisano 11 luty 2019 - 16:35

W jakich przypadkach prawo do zasiłku można nabyć po 7 dniach od rejestracji ?

#8 Guest_Zuzia

Guest_Zuzia
  • Goście

Napisano 14 luty 2019 - 12:52

do roboty lenie i darmozjady

Dla niektórych Twoje słowa są przykre.W ogóle po 25 latach pracy, a tu nagle 50 lat na karku i co dalej. Szukam...

#9 Zielona Linia

Zielona Linia

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 360 postów

Napisano 14 luty 2019 - 14:15

W jakich przypadkach prawo do zasiłku można nabyć po 7 dniach od rejestracji ?

Już od dawna zasiłek nie jest przyznawany po 7 dniach od daty rejestracji. Świadczenie można otrzymać od daty rejestracji jeśli to pracodawca wypowiedział umowę, rozwiązała się ona z okresem, na który była zawarta lub na mocy porozumienia stron z powodu upadłości bądź likwidacji pracodawcy lub z powodu zmiany miejsca zamieszkania.

#10 Guest_Anonim

Guest_Anonim
  • Goście

Napisano 20 luty 2019 - 12:11

Jak długo trzeba być bezrobotnym, żeby otrzymac zasiłek ?

#11 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 20 luty 2019 - 12:58

Tracisz pracę i w następnym dniu już możesz zarejestrować się w urzędzie jako bezrobotny i za kilka dni otrzymasz zasiłek.

#12 Zielona Linia

Zielona Linia

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 360 postów

Napisano 21 luty 2019 - 12:50

Żeby otrzymać zasiłek należy przepracować rok z co najmniej minimalnym wynagrodzeniem, od którego odprowadzane są składki na ubezpieczenia społeczne i Fundusz Pracy.

#13 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 22 luty 2019 - 22:30

A co jeżeli przepracowałem cały rok 2017 legalnie a dopiero teraz bede sie o to ubiegał? mam szanse ?

#14 Guest_Magda

Guest_Magda
  • Goście

Napisano 26 luty 2019 - 23:07

czy otrzymam zasiłek jeśli przez rok poprzedzający rejestrację w UP byłam na zasiłku macierzyńskim wypłacanym z ZUSu, ponieważ moja umowa o pracę skończyła się z dniem porodu?

#15 Zielona Linia

Zielona Linia

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 360 postów

Napisano 27 luty 2019 - 10:27

czy otrzymam zasiłek jeśli przez rok poprzedzający rejestrację w UP byłam na zasiłku macierzyńskim wypłacanym z ZUSu, ponieważ moja umowa o pracę skończyła się z dniem porodu?

Tak, jeśli zasiłek macierzyński naliczany był od co najmniej minimalnego wynagrodzenia. Do rejestracji potrzebujesz zaświadczenie z ZUS o okresie pobierania zasiłku z podstawą wymiaru jego naliczania.

#16 Zielona Linia

Zielona Linia

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 360 postów

Napisano 27 luty 2019 - 10:30

A co jeżeli przepracowałem cały rok 2017 legalnie a dopiero teraz bede sie o to ubiegał? mam szanse ?

Zasiłek dla bezrobotnych nie będzie przysługiwał. Warunkiem otrzymania świadczenia jest przepracowanie 365 dni z co najmniej minimalnym wynagrodzeniem, w okresie 18 miesięcy poprzedzających rejestrację.

#17 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 28 luty 2019 - 07:56

Chcialabym zarejestrowac sie u urzedzie pracy w inowroclawiu,lecz meldunek mam w Wagrowcu woj. Wielkopolskie.Tez nie moge zameldowac sie tymczasowo...A mieszkam 100km od miejsca stalego meldunku.

#18 Zielona Linia

Zielona Linia

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 360 postów

Napisano 28 luty 2019 - 10:41

Chcialabym zarejestrowac sie u urzedzie pracy w inowroclawiu,lecz meldunek mam w Wagrowcu woj. Wielkopolskie.Tez nie moge zameldowac sie tymczasowo...A mieszkam 100km od miejsca stalego meldunku.

Rejestracja ze statusem osoby bezrobotnej odbywa się ze względu na meldunek stały lub czasowy. Osoby, które nie posiadają meldunku w ogóle, rejestrują się w urzędzie pracy, na obszarze działań którego przebywają.

#19 Guest_Monika

Guest_Monika
  • Goście

Napisano 02 marzec 2019 - 14:18

Po stażu w 2017 roku pracodawca zatrudnił mnie na 3 miesiące. Jednak z powodu zdrowia w czasie 1 miesiąca poszłam na zwolnienie a potem roczny zasiłek rehabilitacyjny z zusu. W tym roku 2019 kończy mi sie świadczenie. Czy bedzie mi przysługiwał zasiłek dla bezrobotnych?

#20 Guest_angelika892

Guest_angelika892
  • Goście

Napisano 08 marzec 2019 - 10:34

witam jestem na zasiłku macieżyńskim , który kończy mi sie w czerwcu tego roku mam jeszcze jedno dziecko w wieku 7 lat ,jestem samotna matką . czy nalezy mi sie zaasiłke dla bezrobotnych po urlopie macierzynskim kiedy przed korzystaniem z niego zostalam zatrudniona na umowe o pracy i tam przed urlopem przepracowałam u pracodawcy dwa miesiace potem poszłam na zwolnienie lekarskie ciazowe ze wzgledu na zagrozona ciąze i tak juz do samego końca . przed ta umowa mialam jedynie umowe zlecenie i tam przepracowane około roku

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Najnowsze tematy