Skocz do zawartości

Zdjęcie

Sanatorium z NFZ w 2019 r. – jakie zmiany w leczeniu uzdrowiskowym?

17 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Prawo

Admin Prawo

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 671840 postów

Napisano 10 grudzień 2018 - 08:06

Roczny czas oczekiwania po powrocie z sanatorium na złożenie kolejnego skierowania to jedna z najważniejszych zmian w leczeniu uzdrowiskowym, jaka może wejść w życie w 2019 r. Ministerstwo Zdrowia pracuje nad nowymi zasadami dotyczącymi skierowań.

Powrót do artykułu: Sanatorium z NFZ w 2019 r. – jakie zmiany w leczeniu uzdrowiskowym?

#2 Guest_Zosia

Guest_Zosia
  • Goście

Napisano 10 grudzień 2018 - 08:06

Mam wrażenie, że w 2019 r. będzie po prostu trudniej wyjechać do sanatorium. Teraz czas oczekiwania jest długi, a gdy doda się do tego jeszcze dwanaście miesięcy oczekiwania, to okaże się, że trzeba będzie poczekać kilka lat. Ubieganie się o sanatorium zaraz po powrocie z turnusu pewnie jest częstą praktyką, bo pozwala skrócić czas oczekiwania. No cóż, zobaczymy jak to wyjdzie w praktyce.

#3 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 17 luty 2019 - 19:49

tylko glosowac na nich , tak nam skutecznie pomagają bysmy sie szybciej wykonczyli,

#4 Guest_NIKA

Guest_NIKA
  • Goście

Napisano 21 luty 2019 - 19:01

12 miesiecy od ostatniego wyjazdu + 18 miesiecy oczekiwania - tj. razem 30 miesiecy do wyjazdu!!!!!!!Zgroza - ile emerytow doczeka????Szybciej bedzie na cmentarz niz do senatorium!!! Kto w takim razie bedzie jezdzil????

#5 Guest_xxl

Guest_xxl
  • Goście

Napisano 25 luty 2019 - 15:04

Czeka się dużo dłużej niż 18-m-cy. A miejscowości powinny być przydzielane wg jakiegoś klucza a nie po znajomości.

#6 Guest_kuracjusz

Guest_kuracjusz
  • Goście

Napisano 28 luty 2019 - 10:43

Gdyby tak rozpatrzyć dokładnie wnioski tych co jadą dla rozrywki mówiąc grzecznie , kolejka skrócilaby sie znacznie ....Ja jadę się leczyć a nie biegać po imprezach....

#7 Guest_janusz

Guest_janusz
  • Goście

Napisano 01 marzec 2019 - 11:30

czekam okollo czterek lat od powrotu ' sanatoria dla chorych a nie dla emerytow.

#8 Guest_bywalec wieczorków

Guest_bywalec wieczorków
  • Goście

Napisano 04 marzec 2019 - 13:27

Przepracowałem 48-lat z czego ponad 30-lat fizycznie w systemie płacy akordowej,płacąc uczciwe składkę na ZUS.Do osób bardzo chorych się nie zaliczam jestem po prostu emerytem,po tylu latach ciężkiej pracy nikt nie ma prawa mi mówić że sanatoria są tylko dla ludzi chorych. Dla ludzi chorych są szpitale,

#9 Guest_Kuracjusz co 3 lata

Guest_Kuracjusz co 3 lata
  • Goście

Napisano 07 marzec 2019 - 13:03

Rozrywka też leczy, szczególnie osoby samotne. A sanatoria rzeczywiście nie są dla ludzi chorych, ale dla tych, którzy chcą utrzymać zdrowie. Obecnie w sanatoriach są ludzie właśnie w podeszłym wieku, bo młodsi do sanatoriów nie pojadą - trzeba na sanatorium przeznaczyć 3 tygodnie urlopu, a kto sobie teraz na to pozwoli? Muszą pilnować swoich miejsc pracy, bo po trzytygodniowej nieobecności noże się okazać, że nie jest się już potrzebnym. Sanatorium pozwala ludziom starszym podreperować zdrowie, co skutkuje tym, że będą oni dłużej samowystarczalni i nie będą skazani na opiekę instytucji powołanych do opieki nad osobami starszymi, których - oczywiście - brakuje. Więc się przestańcie czepiać osób korzystających z sanatoriów. To takie coś wielkiego pojechać do sanatorium raz na cztery lata? Odprowadzam podatki i składki zdrowotne już 52 lata, a z usług NFZ korzystam sporadycznie (kolejki!!!) - w razie pilnej porady specjalisty i tak za nią ekstra płacę prywatnie. Dopóki mnie nogi będą nosić, będę jeździła do sanatorium, bo przynajmniej w ten sposób zrekompensuję sobie ogromne pieniądze ściągane z mojej emerytury na ubezpieczenia zdrowotne. Dodam jeszcze, że sanatorium nie jest darmowe. Licząc koszty dojazdu, obowiązkową odpłatność, różne dodatkowe opłaty (klimatyczna, za telewizor w pokoju, czasami jakieś dodatkowe zabiegi) jest to spory wydatek i wielu emerytów, szczególnie samotnych, na sanatorium nie stać.

#10 Guest_Majka

Guest_Majka
  • Goście

Napisano 20 marzec 2019 - 19:35

chore, dopiero po roku można będzie złożyć skierowanie, czyli sanatorium raz na 3-4 lata, faktycznie profilaktyka bardzo dobrze działa, zresztą jak wszystko inne, ciekawa jestem co bardziej się opłata państwu, profilaktyka czy leczenie zaawansowanej choroby?, powodzenia ...;(

#11 Guest_Henryk

Guest_Henryk
  • Goście

Napisano 24 marzec 2019 - 14:44

nie wiem co chca osiagnacz panowie i panie na wiejskiej niwiedza co robia ludzie w piekarni w moim przypadku to im powiem pracuja w pocie i goraczce w pomieszczeniach nie jak oni 8 godzin i do domku .Zazwyczaj 10 -12 godzin w normalny dzien a w piatek lub swieta 16 18 godzin  majac 50 lat maja atsme zrabany kregoslup i wiele innych rzeczy.Zamykajacz droge do rehabilitacji i wyjazdow do sanatorium robia im krzywde najlepiej ich olacz bo im potrzebne sa osrodki do byczenia sie dla tych pracowitych panow na wieskiej wstyd ze zyje w takim panstwie cwaniakow i wykorzystiojaczyh ludzka slabosc    WSTYD

#12 Guest_Maria

Guest_Maria
  • Goście

Napisano 28 marzec 2019 - 09:22

Nic nowego na Śląsku i tak trzeba czekać rok aby złożyć kolejny wniosek. Byłam w sanatorium w maju 2016 r. i następny wniosek mogłam złożyć dopiero w lipcu 2017 r.I jeszcze dostałam sanatorium tam gdzie praktycznie nie powinnam, choruję na astmę oskrzelową i góry mi nie odpowiadają.Po trzech dniach pobytu musiałam chodzić cały czas z inhalatorem w ręku .

#13 Guest_SAK

Guest_SAK
  • Goście

Napisano 18 kwiecień 2019 - 16:54

Jak wszystko co robi PIS ma wyłącznie wymiar propagandowy. Nie chodzi o pacjenta tylko o skrócenie kolejki. Bo jak inaczej skomentować argument, że zaraz po powrocie z sanatorium nie będzie można złożyć wniosku bo nie wiadomo czy kolejny wyjazd do sanatorium jest potrzebny. Przecież na sanatorium czeka się prawie 3 lata więc spokojnie można zweryfikować wszystko. Na siłę chcą ograniczyć ilość wyjazdów. To może wprowadźmy taką samą zasadę, że na następną wizytę do lekarza będzie się można ZAPISAĆ nie od razu po poprzedniej, a po kilku miesiącach. KOLEJKI SIĘ SKRÓCĄ I MOŻE KTOŚ NIE DOCZEKA.

#14 Guest_Grażyna

Guest_Grażyna
  • Goście

Napisano 27 maj 2019 - 18:35

czy ktoś z Was powie mi dlaczego kolejka do sanatorium posuwa się tak różnie.Na święta wielkanocne przez kilkanaście dni w ogóle się nie zmniejszała Dzisiaj np posunęła się o 3 osoby, zimą znacznie szybciej. Czy są jakieś skierowania pełnopłatne naszym kosztem czekania czy co?

#15 Dorota

Dorota

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 5282 postów

Napisano 27 maj 2019 - 20:41

Odpowiedź jest prosta.

Przecież nikt nie siedzi i codziennie wystawia skierowania. Najpierw wnioski są przyjmowane, rejestrowane w systemie, opiniowane przez lekarza balneologa, a potem najprawdopodobniej wystawiane hurtem skierowania, które czasem zwracane są z różnych powodów rodzinnych lub losowych.

#16 Guest_Grażyna

Guest_Grażyna
  • Goście

Napisano 28 maj 2019 - 12:48

do Doroty- nie wiesz to nie zabieraj głosu

#17 Dorota

Dorota

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 5282 postów

Napisano 28 maj 2019 - 12:52

do Grażyny- nie wiesz, czy ja wiem,więc nie zabieraj głosu.

#18 Guest_marek

Guest_marek
  • Goście

Napisano 01 lipiec 2019 - 20:35

i przy chorobie wrzodowej wyślą mnie tam gdzie jest w miarę czyste jezioro żeby popić wody? a nie tam gdzie są odpowiednie do tego wody?

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych