Skocz do zawartości

Zdjęcie

Sanatorium z NFZ w 2019 r. – jakie zmiany w leczeniu uzdrowiskowym?

8 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Prawo

Admin Prawo

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 671554 postów

Napisano 10 grudzień 2018 - 08:06

Roczny czas oczekiwania po powrocie z sanatorium na złożenie kolejnego skierowania to jedna z najważniejszych zmian w leczeniu uzdrowiskowym, jaka może wejść w życie w 2019 r. Ministerstwo Zdrowia pracuje nad nowymi zasadami dotyczącymi skierowań.

Powrót do artykułu: Sanatorium z NFZ w 2019 r. – jakie zmiany w leczeniu uzdrowiskowym?

#2 Guest_Zosia

Guest_Zosia
  • Goście

Napisano 10 grudzień 2018 - 08:06

Mam wrażenie, że w 2019 r. będzie po prostu trudniej wyjechać do sanatorium. Teraz czas oczekiwania jest długi, a gdy doda się do tego jeszcze dwanaście miesięcy oczekiwania, to okaże się, że trzeba będzie poczekać kilka lat. Ubieganie się o sanatorium zaraz po powrocie z turnusu pewnie jest częstą praktyką, bo pozwala skrócić czas oczekiwania. No cóż, zobaczymy jak to wyjdzie w praktyce.

#3 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 17 luty 2019 - 19:49

tylko glosowac na nich , tak nam skutecznie pomagają bysmy sie szybciej wykonczyli,

#4 Guest_NIKA

Guest_NIKA
  • Goście

Napisano 21 luty 2019 - 19:01

12 miesiecy od ostatniego wyjazdu + 18 miesiecy oczekiwania - tj. razem 30 miesiecy do wyjazdu!!!!!!!Zgroza - ile emerytow doczeka????Szybciej bedzie na cmentarz niz do senatorium!!! Kto w takim razie bedzie jezdzil????

#5 Guest_xxl

Guest_xxl
  • Goście

Napisano 25 luty 2019 - 15:04

Czeka się dużo dłużej niż 18-m-cy. A miejscowości powinny być przydzielane wg jakiegoś klucza a nie po znajomości.

#6 Guest_kuracjusz

Guest_kuracjusz
  • Goście

Napisano 28 luty 2019 - 10:43

Gdyby tak rozpatrzyć dokładnie wnioski tych co jadą dla rozrywki mówiąc grzecznie , kolejka skrócilaby sie znacznie ....Ja jadę się leczyć a nie biegać po imprezach....

#7 Guest_janusz

Guest_janusz
  • Goście

Napisano 01 marzec 2019 - 11:30

czekam okollo czterek lat od powrotu ' sanatoria dla chorych a nie dla emerytow.

#8 Guest_bywalec wieczorków

Guest_bywalec wieczorków
  • Goście

Napisano 04 marzec 2019 - 13:27

Przepracowałem 48-lat z czego ponad 30-lat fizycznie w systemie płacy akordowej,płacąc uczciwe składkę na ZUS.Do osób bardzo chorych się nie zaliczam jestem po prostu emerytem,po tylu latach ciężkiej pracy nikt nie ma prawa mi mówić że sanatoria są tylko dla ludzi chorych. Dla ludzi chorych są szpitale,

#9 Guest_Kuracjusz co 3 lata

Guest_Kuracjusz co 3 lata
  • Goście

Napisano 07 marzec 2019 - 13:03

Rozrywka też leczy, szczególnie osoby samotne. A sanatoria rzeczywiście nie są dla ludzi chorych, ale dla tych, którzy chcą utrzymać zdrowie. Obecnie w sanatoriach są ludzie właśnie w podeszłym wieku, bo młodsi do sanatoriów nie pojadą - trzeba na sanatorium przeznaczyć 3 tygodnie urlopu, a kto sobie teraz na to pozwoli? Muszą pilnować swoich miejsc pracy, bo po trzytygodniowej nieobecności noże się okazać, że nie jest się już potrzebnym. Sanatorium pozwala ludziom starszym podreperować zdrowie, co skutkuje tym, że będą oni dłużej samowystarczalni i nie będą skazani na opiekę instytucji powołanych do opieki nad osobami starszymi, których - oczywiście - brakuje. Więc się przestańcie czepiać osób korzystających z sanatoriów. To takie coś wielkiego pojechać do sanatorium raz na cztery lata? Odprowadzam podatki i składki zdrowotne już 52 lata, a z usług NFZ korzystam sporadycznie (kolejki!!!) - w razie pilnej porady specjalisty i tak za nią ekstra płacę prywatnie. Dopóki mnie nogi będą nosić, będę jeździła do sanatorium, bo przynajmniej w ten sposób zrekompensuję sobie ogromne pieniądze ściągane z mojej emerytury na ubezpieczenia zdrowotne. Dodam jeszcze, że sanatorium nie jest darmowe. Licząc koszty dojazdu, obowiązkową odpłatność, różne dodatkowe opłaty (klimatyczna, za telewizor w pokoju, czasami jakieś dodatkowe zabiegi) jest to spory wydatek i wielu emerytów, szczególnie samotnych, na sanatorium nie stać.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych